“Дім зразкового утримання” опис серій

Д

Дім зразкового утримання опис серій ви можете прочитати в цій статті. Серіал знятий за романом Григорія Ряжського “Будинок зразкового утримання”.
Історія, що оповідає про долю знаменитого московського архітектора Дмитра Мирського, творця одного з житлових будинків у Двухпрудном провулку, і його дружини Рози. Драматичні події розгортаються з 20-х років минулого століття до наших днів.

“Дім зразкового утримання” опис серій

1 серія “Дім зразкового утримання” опис
1998 год. Пограбована вдова знаменитого архітектора Дмитра Мирського. З квартири Рози Марківни зникли картини великих художників, у тому числі “Жінка з гітарою” Пікассо – подарунок автора.

1924. Сім’я Дворкіних емігрує до Німеччини. На вокзалі двадцятирічна Роза оголошує батькові, що залишається, і буде жити у свого коханого архітектора Дмитра Мирського, який старший за неї на 24 роки. Чекаючи Розу на пероні, Мирський стає жертвою облави. Він потрапляє в штаб ЧК разом з карманницею по кличці Тяганина і безпритульником Сашком Керенським …

2 серія “Дім зразкового утримання” опис
Щоб розшукати скрипку Ягудіна, Чапайкін підключає до розслідування злодія по кличці Повар. Кухар знаходить злочинця, але той відкуповується від арешту дорогим перснем. Тоді Чапайкін звинувачує Ягудіна в крадіжці скрипки. Скрипаля заарештовують, відправляють в табір. Кухар і Ягудін опиняються в одному тюремному вагоні. Злодій зізнається Ягудіну, що це він його підставив. Зав’язується бійка, і Кухар важко ранить скрипаля. У Мирського і Рози народжується син Боря.

3 серія “Дім зразкового утримання” опис
Мирський пропонує своєму учневі інженеру Араму Саакянцу брати участь у конкурсі з розробки проекту Палацу Федерацій. Роза з сином Борею живуть на дачі в Фірсановці. У московській квартирі Мирський спокушає свою домробітницю Зіну Чепик. 1934. Дмитро Мирський отримує урядову нагороду. За наказом начальства Чапайкін селить випускника дитбудинку Сашка Керенського в квартиру Ягудіна. Сашок надходить у льотну школу. Побоюючись обшуку, Роза віддає свої фамільні коштовності на зберігання двоюрідній сестрі Іді.

4 серія “Дім зразкового утримання” опис
Джокер з напарником проникають в квартиру Сашка, щоб повернути Люську. Під час бійки Сашок вбиває напарника. Керенському загрожує в’язниця. Чапайкін пропонує Сашку скласти протокол, з якого випливає, що замах на “сина Керенського” підготовлено адвокатом Зеленським – сусідом Мирських. Гліб Чапайкін вербує Зіну Чепик. Арам Саакянц показує Дмитру свою розробку проекту. Мирський розуміє, що робота учня – краще. Роза підозрює чоловіка в подружній зраді.

5 серія “Дім зразкового утримання” опис
За допомогою Рози Люська Керенська влаштовується працювати двірником. 1940 рік. У квартиру репресованого адвоката Зеленського заселяється нова сім’я – Гліб і Алевтина Чапайкіни. Мирський не може знайти спільну мову з Саакянцевим і скаржиться на учня свому кузену Паращуку. Бажаючи допомогти братові, Паращук пише на Саакянца анонімний донос. Саакянца в чорному “воронці” привозять до начальника НКВД Верещагіну. Арам зізнається, що він, а не Мирський, автор проекту Палацу Федерацій.

6 серія “Дім зразкового утримання” опис

Під час бійки Сашок вбиває напарника. Керенському загрожує в’язниця. Чапайкін пропонує Сашку скласти протокол, з якого випливає, що замах на «сина Керенського» підготовлено адвокатом Зеленським – сусідом Мирських. Гліб Чапайкін вербує Зіну Чепик. Арам Саакянц показує Дмитру свою розробку проекту. Мирський розуміє, що робота учня – краще. Роза підозрює чоловіка в подружній зраді.

7 серія “Дім зразкового утримання” опис
Мирський розповідає дружині про свій конфлікт із Саакянцевим. Роза зустрічається з Арамом і просить його помиритися з чоловіком. Той обіцяє подумати. Зіна повідомляє Мирському, що вагітна від нього. Дмитро звинувачує її в обмані. Озлоблена Зіна пише на нього донос. У квартирі Мирських проводять обшук. Дмитра заарештовують. Зіна приїжджає в Фірсановку і розповідає Розі про арешт її чоловіка. Роза йде в приймальню НКВС.

8 серія “Дім  зразкового утримання” опис
Верещагін пропонує Араму Саакянцу обійняти посаду Мирського і стати керівником майстерні. Стефана Томського переводять в дитячий будинок. 1941. Син Ольги Затевахиної Кирило знайомить матір зі своєю вагітною нареченою Наташею. Кирило каже Ользі, що їде на фронт. Під час бомбування Люська Керенському народжує сина Федора. Званцев повідомляє Чапайкіну про наказ Сталіна: під час служби в московському Кремлі над містом повинен літати літак з іконою Божої Матері. Чапайкіну доручено керувати підготовкою польоту за участю отця Кирила, з яким у нього давні рахунки.

9 серія “Дім зразкового утримання” опис
За розпорядженням Чапайкіна Сашок приводить в несправність підготовлений до польоту літак. Керенського знімають з посади механіка і направляють на фронт в підрозділ саперних військ. Там Сашок зустрічається з Кирилом Затевахиним. Сталін особисто присвоює Чапайкіну звання майора, а Керенському – звання героя посмертно. Роза і Боря їдуть в евакуацію в Ташкент. У відсутності господарів у квартиру Мирських вселяється управдом Кісліцин …

10 серія “Дім зразкового утримання” опис
Кісліцин розплачується з робітниками картиною Кустодієва, що належить родині Мирських. Роза і Борис повертаються в Москву, але Кісліцин не впускає їх у власну квартиру. Під час допиту у Чапайкіна Кісліцин вмирає від серцевого нападу. На вступних іспитах в МАРХИ Борис Мирський знайомиться з абітурієнткою Ольгою – блокадниця з Ленінграда. Картина Кустодієва повертається в будинок Мирських. Стефан Томський влаштовує втечу з дитбудинку. Борис вступає до інституту, Ольгу ж не приймають. Вона повертається додому. 1947. У табір, де відбуває термін Дмитро Мирський, переводять скрипаля Ягудіна …

11 серія “Дім зразкового утримання” опис
Арам Саакянц стає ректором МАРХИ. Під час втечі Ягудін гине. Мирському, як його спільникові, додають десять років таборів. Арам Саакянц зізнається Розе у своїх почуттях. 1951. Під час лижної прогулянки Борис отримує серйозну травму ноги. Він дзвонить Ользі в Ленінград і дізнається, що вона вийшла заміж. 1953. Верещагін оголошує Саакянцу, що він не виправдав надану йому довіру з боку органів КДБ. Побоюючись арешту, Чапайкін вирішує звести рахунки з життям і пише дружині Алевтині прощального листа. Боря знайомиться з бібліотекарем Танею Кульковою – коханкою Паращука. Званцев призначає Чапайкіна на посаду заступника начальника МВС.

12 серія “Дім зразкового утримання” опис
Алевтина отримує листа Чапайкіна, у неї трапляється серцевий напад. Борис одружується на Тані Кульковій. Арам Саакянц кінчає життя самогубством. 1954. Стефан Томський з приятелями скоюють пограбування ощадкаси. Томський потрапляє до в’язниці. З табору додому повертається Дмитро Мирський. У Бориса і Тані народжується син. Дмитро наказує Борису назвати сина Віленом. 1957. Зіна Чепик збирається до Москви разом з сімнадцятирічної дочкою Мірою. Сімейні відносини між Танею і Борисом дають тріщину.

13 серія “Дім зразкового утримання” опис
За порадою Рози Зіна залишає доньку в Москві, а сама повертається до Житомира. Борис таємно зустрічається з Ольгою з Ленінграда. У результаті хуліганського нападу Мира втрачає комсомольський квиток, і її не приймають в інститут. У в’язниці старий злодій Джокер бере Томського під свій захист. 1962. Вийшовши на свободу, Стефан знайомиться з професором кафедри історії мистецтв МГУ Алевтиною Чапайкіною. Томський представляється молодим ученим з Ленінграда, працюючим над дисертацією на тему грецької розпису. До Москви з в’язниці повертається Джокер.

14 серія “Дім зразкового утримання” опис
Таня Кулькова розлучається з Борисом. Той повідомляє Ользі, що вільний, проте вона не хоче йти від чоловіка. Алевтина розповідає Стефану про рідкісні картини в будинку Мирських. Завдяки блискучому планом Стефана відбувається пограбування раритетного книгосховища. Роза просить Таню Кулькову не забирати з собою Вілена. 1966. Федір Керенський переїжджає жити в майстерню. Гліб Чапайкін дізнається про зв’язки своєї дружини з Томським і пропонує Стефану співпрацю з органами держбезпеки.

15 серія “Дім зразкового утримання” опис
Чапайкіну доручено вести справу, пов’язану з розкраданнями предметів мистецтва. Алевтина вмирає від серцевого нападу. Стефан Томський відвідує готель “Європейський” в Ленінграді. Його цікавить столове срібло, випущене заводом Карла Фаберже. В цей же час в Ленінграді Борис Мирський зустрічається з Ольгою. Стефан і Борис повертаються в Москву в одному купе поїзда. Незабаром у ленінградському готелі “Європейський” відбувається крадіжка столового срібла Карла Фаберже.

16 серія “Дім зразкового утримання” опис
1969. Потребуючи грошей, Іда Меклер наважується продати фамільні коштовності, колись вкрадені у Рози Мирської. Перекупники вбивають Іду. Стефан пропонує Джокеру здійснити пограбування кустарного музею. Дізнавшись про це, Чапайкін готує групу захоплення. Стефан повідомляє Джокеру, що необхідно вийти на американського дипломата Гринівського, за допомогою якого він має намір перевести всі їх гроші у валюту. Щоб підібратися до американця, член угрупування по кличці Казанова знайомиться з Галиною Боровскі – дочкою прибиральниці дипломата.

17 серія “Будинок зразкового утримання” опис
У кустарному музеї при захопленні грабіжників відбувається перестрілка, в якій гинуть люди Джокера і співробітники правоохоронних органів. Джокеру вдається сховатися. Мира Чепик дізнається, що вагітна від Федора. Той не хоче визнавати дитини і виганяє Миру зі своєї майстерні. Прибиральниця дипломата Світлана і її дочка здогадуються про справжні наміри Казанови. Чапайкін з’ясовує, що в справі про пограбування музею замішаний Стефан Томський. Мира отримує телеграму з Житомира з інформацією, що її мати при смерті. Зіна Чепик помирає на руках дочки, так і не сказавши Свєті, хто її справжній батько.

18 серія “Дім зразкового утримання” опис
У Житомирі Мира народжує доньку від Федора Керенського і називає її Ангеліною. Стефана заарештовують і привозять до Чапайкіна. Той пропонує здати валюту в обмін на свободу. Затриманий нагадує Чапайкіну про свій зв’язок з Алевтиною. Чапайкін змушений Томського відпустити. На дачі Джокера Стефан в присутності свідків спалює в каміні всю валюту. Андропов відправляє генерала Чапайкіна на пенсію, позбавивши всіх пільг. Вілен Мирський вчиться у ВДІКу на кінооператора. Студентка акторського факультету Юля повідомляє Розі, що чекає від Вілена дитину. Вілен і Юля одружуються.

19 серія “Дім зразкового утримання” опис
Борис Мирський звільняється і виїжджає до Ленінграда до Ольги. У поїзді він помирає від серцевого нападу. Стефан Томський відбуває термін у колонії суворого режиму під Магаданом. Степан Званцевев просить Брежнєва допомогти пенсіонерові Чапайкіну. 1983 рік. У дочки Свєти Ангеліни починається роман з десятикласником Аліком Голубенко. Щоб допомогти режисерові Грибоедову, Роза на прохання внука віддає йому картину зі своєї колекції. Вілен застає дружину Юлю в ліжку свого друга – режисера Грибоєдова. Юля розлучається з Віленом і йде з дому Мирських, залишивши сина Митю.

20 серія “Будинок зразкового утримання” опис
Геля народжує двійню. Її чоловік Олександр Голубенко йде в армію і гине при ліквідації чорнобильської аварії. Вийшовши з в’язниці, Стефан Томський збирає власне угруповання. Митя Мирський вимагає від режисера Грибоєдова повернути борг за картину, віддану йому кілька років тому. На прохання дочки Чапайкін прописує в свою квартиру онуку Варю. Томський дізнається, що Ася Затєвахіна займається підпільним бізнесом. Стефан шантажує Асю, примушуючи звільнити квартиру …

21 серія “Дім зразкового утримання” опис
Стефану стає відомо про плани Асі. Томський переїжджає в квартиру Затевахина. Його люди проникають у квартиру Чапайкіна і виносять всі військові ордени і службовий пістолет. Ангеліна забирає дітей і йде з дому Голубенко до матері. До Гліба Чапайкіна переїжджає жити його внучка Варя. Стефан Томський знайомиться зі своєю сусідкою Розою Марківною Мирський. Варя закохується в Митю Мирського. Митя просить Стефана прийняти його в угрупування. 1991 рік. Під час свого п’ятдесятирічного ювілею Федір Керенський влаштовує бійку і потрапляє до в’язниці.

22 серія “Дім зразкового утримання” опис
Митя стає повноправним членом угруповання Стефана Томського. Помирає Джокер. Роза повідомляє Вілену, що знайшла у Миті долари. Вілен обіцяє поговорити з сином. У Житомир з Москви приїжджає подруга Гелі Катя. Вона кличе Ангеліну працювати в Москву. У поїзді Геля дізнається, що в столиці Катя займається проституцією. Роза Мирська йде на барикади біля Білого дому, щоб підтримати учасників путчу. У Москві Ангеліна марно намагається знайти роботу …

23 серія “Дім зразкового утримання” опис
Щоб заробити грошей, Ангеліна змушена вийти на панель. З нею випадково стикається п’яний Федір. Він приводить дівчину до себе додому і пропонує стати його хатньою робітницею. Вілен Мирський виявляє в столі свого сина пачку доларів. Стефан летить в Америку. Йому вдається повернути собі гроші, які він колись змушений був спалити. У Нью-Йорку Стефан випадково дізнається, що картина Пікассо “Жінка з гітарою”, що висить в будинку у Рози, коштує 40 тисяч доларів. 1993 год. У Росії переворот. Томський повертається на батьківщину …

24 серія “Дім зразкового утримання” опис
Вілен зрікається свого сина. 1998 год. У результаті бандитських розборок Митя опиняється в лікарні. Там він знайомиться з медсестрою Ритою Марголіною. Між молодими людьми починається роман. Федір Керенський дізнається, що Ангеліна – його дочка. Він обіцяє переписати свою квартиру на її ім’я. Рита повідомляє Миті, що вагітна. Митя говорить Стефану про своє рішення “вийти з гри” …

25 серія “Дім зразкового утримання” опис
Згідно підступного плану Томського, Митя вбиває важливого члена конкуруючого угрупування. Тепер він повинен відкупитися від конкурентів за 2000000 доларів. Таких грошей у Миті немає. На думку Стефана, єдиний вихід – вкрасти дві кращі картини Рози Мирської. Під час похорону Федора Керенського Митя краде картини з власного будинку і ховає їх у квартирі покійного Федора. Роза виявляє пропажу. Митя дізнається, що експерти оцінили зниклі картини в 70 млн. Доларів. Зрозумівши, що Стефан його обманює, Митя повідомляє Томському, що хоче сам продати картини і погасити борг …

26 серія “Дім зразкового утримання” опис
Справою про смерть Томського займається група полковника Сапілова. Вона ж розслідує крадіжку картин Рози Мирської. Сапілов вирішує заволодіти квартирою покійного Федора Керенського. Разом з дружиною вони приходять в квартиру і випадково виявляють там заховані полотна. Увечері того ж дня Геля теж знаходить картини. Вона хоче сказати Розе Марківні про знахідку вранці. Проте вночі в квартиру Керенського проникає Сапілов. Ангеліна і Роза Марківна виявляють, що картини знову зникли. Геля звертається за допомогою до Чапайкіна…

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар