«Величне століття» опис серій 131-139

Роксолана

«Величне століття» зміст серій можна перечитати, якщо хочете згадати про події в улюбленому телесеріалі.

Опис серій 121-130 серіалу “Величне століття. Роксолана” читайте в попередній статті.

«Величне століття» опис серій 131-139

131 серія «Величне століття» опис

Прокинувшись вночі, Хюррем виявляє на плечі дивну рану. Селім отримує від брата скриню з головою розбійника і гнівного листа. Нурбану радить Шехзаде позбутися суперника. Хюррем знову зустрічається з ворожкою, і та повторює своє пророцтво. В Едірне Сулейман знайомиться з єврейською купчихою Грац Мендес і бере її під своє заступництво. Хюррем вирішує приховати свою хворобу і відправиться в Едірне. Бачачи, що Селім її має наміру воювати з братом, Нурбану вирішується на відчайдушний крок. За намовою Нурбану Селім відправляє Дефне наказ отруїти Баязида. Перерване лікування негативно позначається на здоров’ї Міхрімах, і вона вирішує звернутися до Педро без відома чоловіка. Зі сльозами на очах Дефне вливає отруту в їжу Баязида, але Шехзаде рятує Атмаджа. Отримавши вісті з Маніси, Хюррем відправляється до сина. Дефне видає Нурбану Атмадже і зізнається, що чекає дитину від Шехзаде. Міхрімах з’ясовує причину своєї хвороби, але вирішує в щоб те не стало продовжувати зустрічі з Педро. Баязид з армією підходить до Манісі. В дорозі Хюррем стає погано, і лекарша каже, що хвороба султанші смертельна.

132 серія «Величне століття» опис

Хюррем встигає зупинити братовбивство і падає без почуттів. За порадою Сюмбюля лекарша приховує істинну причину непритомності султанші, списуючи все на втому. Селім дізнається, що Нурбану всупереч його наказу намагалася отруїти Баязида. Грація зближується з Соколлу, чим викликає невдоволення Рустема. Хюррем сповнена рішучості стратити Нурбану, але Селім заступається за неї. Соколлу перехоплює лист Баязида Повелителеві. Міхрімах зближується з Педро, і Соколлу вирішує подарувати лекаря султанші. Рустем приходить від цієї новини в сказ і збирається вбити Педро, але Міхрімах дарує Педро свободу і рятує життя. Лекарша зізнається Баязиду, що його мати смертельно хвора. Хюррем примиряє синів. Баязид забирає з собою в санджак сестру Дефне Анну. Грація нелегально привозить євреїв в Стамбул. Про це дізнається султан, але, вислухавши доводи Грації, вирішує залишити людей у столиці. Селім все ще не може пробачити Нурбану і вирішує відправити її разом з сином в санджак Айдин. Сюмбюль розповідає султану про смертельну хворобу Хюррем.

133 серія «Величне століття» опис

Хюррем проганяє Сюмбюля з палацу. Сулейман скликає лікарів в надії на позбавлення Хюррем від хвороби. Лала під керівництвом Селіма пише скаргу на Баязида султану, але відправляє її самому Баязиду. Айше Султан вимагає батька повернути їй Дефне. Педро пропонує Міхрімах виїхати з ним, але та відмовляється. У порту їх застає Рустем. Міхрімах просить чоловіка відпустити Педро на батьківщину. Селім нудьгує по Нурбану. Рустем зближується з Граца, щоб змусити дружину ревнувати. Хюррем просить чоловіка, щоб він відіслав лікарів, і її залишили в спокої. Баязид викликає брата на поєдинок. Хюррем просить вибачення у Гюльфем. Вона разом з Сулейманом відправляється на лікування в Бурсу. Султан відвідує могилу сина. Хюррем просить у Махідевран прощення і благословіння. В останній момент Баязид вирішує зберегти братові життя. Хюррем просить чоловіка скликати в столицю рідних, щоб попрощатися.

134 серія «Величне століття» опис

Сулейман і Хюррем повертаються в Стамбул. В гаремі Хюррем зустрічає Сюмбюль, що просить у неї вибачення, але Хюррем сама вибачається перед ним. Сулейман розповідає дочці про хворобу Хюррем і просить її порадувати матір перед смертю. Вісті про хворобу матері доходять і до Селіма. Нурбану самовільно повертається в Манісу. У Дефне народжується син, але він дуже слабкий. Хюррем просить Сюмбюля знайти могилу Ібрагіма. Хатідже-калфа каже Міхрімах про свої підозри з приводу Рустема і Грації. Сулейман квапить Синана з будівництвом мечеті Сулейманійе. Всупереч домовленостям Фахрі Селім вирішує залишити Нурбану в Манісі. Міхрімах дізнається про вагітність. Дефне готується до страти, але Баязид прощає її. Сулейман на прохання Хюррем вирішує побудувати мечеть Джихангіра. Хюррем віддає Фахрі наказ позбутися Нурбану. Сулейман з родиною вирушає на відкриття мечеті. Хюррем просить чоловіка поховати її тут. Смерть Хюррем близька. В саду накривають столи, за якими збирається вся родина султана. Хюррем дає останні настанови своїм дітям і прощається з сім’єю. Їй стає гірше, і в гаремі султанша падає в обійми султана, як в першу їхню зустріч. Сулейман залишається з Хюррем до останнього її подиху. Хюррем Султан вмирає.

135 серія «Величне століття» опис

Палац занурюється в скорботу. Хюррем ховають в Сулейманіє. Після поховання Сюмбюль згадує, що на Хюррем не було кільця. Дізнавшись, що останньою, хто був у султанші, була Джанфеда, Сюмбюль викликає її на допит, але їх перериває Нурбану. Селім і Баязид отримують від матері прощальний подарунок. Султан наказує прибрати з його кімнати коштовності і шовк, а також велить Гюльфем найняти німих слуг. Веселощі та свята тепер в гаремі теж під забороною. Між Міхрімах і Рустемом встає стіна в особі Грації, і Міхрімах вирішує переїхати в султанський палац. Протистояння між братами набирає силу. Від ворожки Нурбану дізнається, що наступним султаном стане син венеціанки. Її радість затьмарюється тим фактом, що Дефне теж родом з венеціанських земель. Дефне просить Баязида бути обережніше і пам’ятати про дітей. У Міхрімах народжується син, якого султан нарікає Османом. Звістку про народження сина застає Рустема в будинку Грації. За порадою Сюмбюля Міхрімах залишає в кімнаті Грації попередження. Селім показує батькові послання Баязида і скриню. Сулейман вимагає пояснень. Баязид розповідає свою версію події і закликає в свідки Лалу Мустафу, але той вже на стороні Селіма. Міхрімах намагається захистити брата, але все марно. Рустем потрапляє в пастку, влаштовану Селімом і Соколлу. Щоб уникнути покарання за зраду, Рустем переходить на сторону Селіма. Сулейман вирішує відправити Селіма до Коньї, а Баязида в Амасії.

136 серія «Величне століття» опис

У той час як Султан Сулейман отримує лист від Селіма з звісткою про скорий бунт Шехзаде Баязида, Селім готується дати брату відсіч. Міхрімах бачить як наростає гнів Сулеймана, намагається розрядити обстановку, пояснюючи поведінку Баязида як чергове суперництво, яке було між братами з самого дитинства. Поміркувавши Султан відправляє листи обом своїм синам. Між тим Дафне розповідає Міхрімах про інтриги Нурбану, яка продовжує підбурювати Селіма проти брата. Між тим Сулейман як і раніше сумує з Хюррем. Рустем здійснює зраду, через якого напруга між ним і Міхрімах досягає свого апогею. А Баязед впритул підійшов до Санджак Селіма, але його доля вже визначена наперед …

137 серія «Величне століття» опис

Під час бою Шехзаде Мурад випускає стрілу в Баязида. Атмаджа витягає Шехзаде з бою і відвозить в Амасії. Соколлу доповідає про подію Сулейману. Дізнавшись про зраду Рустема, Міхрімах вирішує розлучитися з ним, але Повелитель забороняє їй це робити. Баязид встає на ноги і пише Повелителеві листи, але їх перехоплюють. Через Міхрімах лист все ж доходить до султана, і той обіцяє пробачити сина, якщо той принесе покаяння. Селім вимагає Соколлу і Лалу Мустафу доставити йому брата живим або мертвим. Баязид вирішує втекти з Амації разом з чотирма синами; дочок, молодшого сина і Дефне він залишає під наглядом Локман-аги Хвороба Сулеймана загострюється. Переслідуваний Селімом Баязид покидає Ерзум і добирається до перського кордону, де його зустрічає гонець Тахмаспа. Тахмасп бере Баязида під захист і пропонує повалити Сулеймана, але Шехзаде відмовляється. Баязид вирішує виконати давнє прохання Атмаджі і відправляє його в Стамбул. Міхрімах за допомогою Атмаджі знаходить рішення своєї проблеми. Дефне дізнається, що Тахмасп веде переговори з Сулейманом про видачу Баязида, і вирішує відправитися в Казвін на допомогу коханому. Атмаджа ранить Зал Махмуда і діставшись до покоїв Рустема Атмаджа вбиває великого візира, але гине сам. Міхрімах віддає розпорядження очистити палац, викинувши мертву варту в море, Атмаджу поховати з усіма почестями, а смерть Рустема видати за смерть від водянки. В Казвіні Лала Мустафа пропонує Тахмаспа видати йому Баязида в обмін на прихильність майбутнього султана Селіма.

138 серія «Величне століття» опис

Міхрімах знову намагається умовити батька зберегти життя Баязиду. Щоб викупити брата у Тахмаспа Селім бере гроші у Грації Мендес. Баязид, розуміючи, що Тахмасп продасть його, збирається бігти. Алі-пашу призначають великим візиром. Хюсрев-паша привозить Баязиду наказ султана повернутися додому, але Баязид відмовляється і відправляє батькові листа. Міхрімах шкодує, що влада пішла з її рук, і намагається зав’язати стосунки з новим великим візиром. Нурбану готується видати дочок заміж і шле послання Соколлу, в якому наказує вбити сина Дефне. Баязид збирається вбити Тахмаспа, але його військо виявляється убитим. Він вирішує бігти, але варта шаха повертає його назад. Доглядаюча за султаном Гюльфем намагається поговорити з ним про Баязида. На вечері Баязид нападає на Тахмаспа. Всю його свиту вбивають, а самого Шехзаде і його синів кидають в темницю. Тахмасп вимагає від султана подвійний викуп за Баязида. В Амасьї Дефне виявляє, що Шехзаде Мехмеда відвезли до султана. Султан розгніваний нахабством Тахмаспа. Селім викуповує брата і племінників і наказує везти їх до столиці. По дорозі в лісі Селім зустрічає карету брата і каже, що дійсно відвезе його до батька, якщо той попросить пощади. У відповідь Баязид ображає Селіма. Селім віддає наказ про страту брата і його синів. Мертвий Баязид падає на землю.

139 серія «Величне століття» опис

На порозі смерті Сулейман згадує день вступу на престол. Міхрімах говорить Сюмбюлю, що потрібно позбутися від Нурбану. Нурбану згадує той день, коли віддала наказ про вбивство маленького Мехмеда – сина Дефне; але Дефне воліла померти разом з сином за допомогою отрути. Дочки Нурбану, ж вийшли заміж, прибувають до столиці. Нурбану як ніколи близька до безмежної влади. Сулейман відмовляється від лікування, віддаючи всього себе спогадами про синів в дитинстві. Махідевран сниться сон про султана і вона розуміє, що він скоро помре. Сюмбюль цікавиться у зберігача покоїв як загинула Гюльфем, але тому неприємно згадувати подію. Селім провідує сестру, але чує від неї тільки обвинувачення в убивстві брата. Він не залишається в боргу і нагадує їй про її участь у справі Мустафи. До столиці прибуває Мурад разом зі своєю наложницею Сафіє. Міхрімах налаштовує Мурада проти батька, кажучи, що запійний Селім не найкраще майбутнє країни. Мурад відправляється на раду Дивану, де підносить Повелителеві подарунок і завойовує розташування діда. Сулейман потайки відправляється на ринок і чує про себе невтішні відгуки. Нурбану намір віддалити Сафіє від сина, але виявляється, що та вже вагітна. В саду Міхрімах стикається з Махідевран, чує від неї неприємні речі про батька і брата і проганяє її. Сулейман вирішує відправитися в похід, вже знаючи, що не повернеться назад. Йдучи по палацу він згадує минуле. В дорозі Сулейману стає погано і він змушений приймати опіум, від якого помер Джихангір. Міхрімах, визнавши перемогу Селіма і Нурбану, їде в Едірне. Нурбану перебуває в очікуванні «благої вісті». Сюмбюль бере щоденник Хюррем і залишає палац. Сулейман дає вказівку взяти фортецю Сігетвар до світанку. Фортеця була взята і Сулейман вмирає. Селім стає новим падишахом.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар