«Величне століття» опис серій 51-60

Роксолана

«Величне століття» зміст серій можна перечитати, якщо хочете згадати про події в улюбленому телесеріалі.

Опис серій 41-50 серіалу “Величне століття. Роксолана” читайте в попередній статті.

«Величне століття» опис серій 51-60

51 серія «Величне століття» опис

Сулейман розуміє, що влада сильно змінила Ібрагіма, але той нагадує другу, що нічого не просив. Щоб вийти з незручного становища, Дайе говорить Хюррем, що Нігяр через розлучення намагалася накласти на себе руки. Ібрагім йде з дому. Хюррем розповідає Айбіге, що Малкочоглу вже давно не був у Еленікі. Айбіге розуміє, що зробила помилку. Айбіге йде до Балі-бея, щоб порозумітися, але той запевняє її, що не відчуває до неї жодних почуттів. Сулейман відсилає відрубану голову бюста в палац Ібрагіма. На ранок у Хатідже, що виявила голову трапляється істерика: вона впевнена, що брат стратив її чоловіка. Хатідже відправляється в Топкапи і закатує там скандал. Нігяр, почувши про страту Ібрагіма, непритомніє. Незабаром з’ясовується, що Ібрагім поїхав мисливський будиночок. У Стамбулі з’являється Ефенді Хазретлері, який мріє скинути Ібрагіма. Ібрагім скаржиться братові на ставлення до нього султанської сім’ї та Хатідже зокрема. Міхрімах випадково ламає корону матері і звинувачує в цьому служницю. Ібрагім каже Ніко, що любить іншу і мріє повернутися з нею в Паргу. Сулейман погрожує стратити Ібрагіма, якщо він не з’явиться на заручини Мустафи. Мустафа на прохання Хатідже вмовляє великого візира повернутися. До столиці прибуває батько Айбіге – Сахіб Гірей-хан. Мустафа і Ефсун розуміють, що вони люблять один одного. Матракчі здогадується, що Балі-бей любить Айбіге, і їхні почуття взаємні. Хюррем вирішує скористатися ситуацією. Ібрагім з’являється в палаці, і його тут же ловить стража.

52 серія «Величне століття» опис

Ібрагіма кидають в темницю. Хюррем повідомляє Хатідже про подію. Сулейман звинувачує Ібрагіма, але все ж вирішує зберегти йому життя і посаду. Дайе, щоб захистити Нігяр, радить їй залишитися жити в палаці. У Балі-бея з’являється ще одна шанувальниця – Міхрімах, яка вважає Айбіге суперницею у боротьбі за серце Малкочоглу. Міхрімах говорить при всіх, що Айбіге закохана в Балі-бея, але її слова ніхто не сприймає всерйоз. Повернувшись на службу, Ібрагім скасовує наказ Айяса-паші про дотації суфійського руху текке, яке підтримує Ефенді Хазретлері. Від Фатьми, підслухавши розмову Гюля-аги і Ефсун, Махідевран дізнається, що Ефсун все ще служить Хюррем. Вона б’є Ефсун і накидається на Хюррем із звинуваченнями, але їй не вдається переконати сина в тому, що його улюблениця зрадила його. Хатідже починає підозрювати, що у чоловіка є коханка. Люди з текке піднімають бунт у палацу Ібрагіма з вимогою повернути їм дотації. Новини про конфлікт між матерями спадкоємців доходять до повелителя. Сулейман вимагає, щоб Хюррем вибачилася перед Мустафою.

53 серія «Величне століття» опис

Хюррем змушена вибачитися перед Мустафою. Він обурена і питає у чоловіка, за кого він її приймає, щоб вона вибачалася перед Шехзаде. Махідевран віддає наказ Фатьмі і Гюльшах вбити Ефсун, і фаворитці Мустафи нічого не залишається, як пообіцяти Махідевран шпигувати за Хюррем і розповідати про її секрети. Ефенді Хазретлері наказує текке налаштовувати народ проти Ібрагіма. Ефсун попереджає Хюррем про погрози Махідевран. Хюррем обіцяє знайти вихід і знаходить його: вона повертає їй наказ донести Махідевран про плани Хюррем щодо Айбіге і Балі-бея. Дайе хоче видати Нігяр заміж і доручає Сюмбюлю знайти для неї нареченого. Нігяр звертається до Ібрагіма, але він радить їй самій знайти вихід. Махідевран приймає розповідь Ефсун за чисту монету. Хатідже намагається відновити стосунки з чоловіком, однак Ібрагім не бажає з нею миритися. Махідевран розповідає всьому гарему, що Хюррем вибачалася перед Мустафою. Під час прогулянки з Айбіге Хюррем говорить Мустафі, щоб він не був пішаком в руках матері. Відновлена ​​дружба між Валіде і Дайе починає виводити Гюльшах з себе. Махідевран забороняє Айбіге спілкуватися з Хюррем і Балі-беєм. Хюррем радить Махідевран краще поберегти Мустафу від самої себе. Хюррем дає Ефсун пляшечку з отрутою, щоб отруїти Мустафу. Матракчі робить Ібрагіму зауваження, великий візир проганяє друга. Матракчі приймають до своїх лав дервіші. Сулейман в знак примирення підносить Хюррем прикрасу, проте, Хюррем відкидає подарунок. У відповідь султан дарує цю прикрасу Махідевран. Нігяр, прикинувшись хворою, за допомогою Гюля-аги змушує нового нареченого відмовитися від неї. Поки Мустафа і Ефсун розмовляють за вечерею, вона потайки підливає в його суп отруту. Джихангір захворює. Лекарь говорить, що у малюка проблеми з хребтом і у нього буде горб.

54 серія «Величне століття» опис

Мустафа встигає з’їсти ложку отруєного супу, коли Ефсун перевертає стіл. У Мустафи починається жар, і Ефсун піднімає весь гарем на ноги. Лікарі рятують Шехзаде. Головний лікар каже султану, що щоб зняти Джихангір болі, доведеться зробити небезпечну процедуру по розтягуванню хребта, під час якої малюк може померти. Ворожка говорить Хюррем, що Джихангір своєю хворобою розплачується за чужі гріхи. Султан відпускає Айбіге погостювати до Криму. Хюррем радить Айбіге бігти з Балі-беєм, а Мустафа каже Малкочоглу, що збирається розірвати заручини. Нігяр йде додому для зустрічі з Ібрагімом. Він залишається у неї на ніч, і їх з Нігяр любов стає все сильніше. З’ясовується, що Матракчі спеціально впровадили в текке дервішів, щоб Ібрагім міг знати про кожен крок Ефенді Хазретлері, однак, той не поспішає розкриватися. Небезпечна процедура проходить успішно. В цей час султана підтримують Ібрагім і Мустафа. Ефсун зізнається Хюррем, що любить Мустафу і не зможе його вбити. Хюррем розпускає по палацу чутки про втечу Айбіге і Балі-бея. Хатідже дорікає чоловіка в тому, що він не ночував удома. Ібрагім пропонує їй всією родиною з’їздити в Бейкоз. Мустафа від Сюмбюля дізнається про вагітність Ефсун. Під час плавання на кораблі Айбіге і Балі-бей зізнаються один одному в своїх почуттях. Махідевран розповідає Сулейману про втечу Айбіге і Балі-бея. Султан віддає наказ повернути корабель в Стамбул. На карету Ібрагіма нападають розбійники. На ранок Джихангір перестає дихати. Від пережитих хвилювань Сулейман непритомніє.

55 серія «Величне століття» опис

Джихангіра приводять до тями. Лекарь говорить, що Сулейман перебуває між життям і смертю. Дорогою в Бейкоз на карету Ібрагіма нападають розбійники і загрожують життю Хатідже. Ібрагім рятує дружину. Сулейман бачить у своїх видіннях батька. Махідевран згадує молодого Сулеймана і народження Мустафи. Дізнавшись про хворобу повелителя, Хюррем одягає траур. Життя без Сулеймана здається їй безглуздим. Під час подорожі до Криму Айбіге хоче віддатися Балі-бея. Ібрагім рятує викритого Матракчі. Махідевран готується до смерті Сулеймана, бажаючи звести Мустафу на престол. Хюррем просить Гюля-агу принести їй отруту. Валіде чує про плани Махідевран. До палацу повертають Айбіге і Балі-бея. За наказом Валіде дітей Хюррем відправляють в палац Хатідже і Ібрагіма. Айбіге і Балі-бей намагаються довести свою невинність, проте Махідевран б’є Айбіге і каже Мустафі, що правду про Айбіге розповіла Ефсун. Мустафа розчарований: його улюблена наложниця теж приймає участь в інтригах. Махідевран говорить Хюррем біля ліжка Сулеймана, що скоро вона побачить смерть своїх дітей. Хюррем клянеться, що Сулейман буде жити. Несподівано, весь гарем стає на сторону Хюррем. Сулейман приходить до тями.

56 серія «Величне століття» опис

Відношення Сулеймана до Махідевран змінилося. Вона звинувачує в цьому Хюррем, проте Валіде ставить Махідевран на місце. Балі-бей каже повелителю, що винен тільки в любові до Айбіге. Гюльшах розповідає Айбіге про те, що Ефсун доповіла про її втечу за намовою Хюррем. Айбіге вимагає у подруги пояснення, однак Хюррем говорить їй, що все йде за планом. Сулейман повертає Малкочоглу в руки сина. Махідевран радить Мустафі стратити Балі-бея, але він вирішує помилувати його. Балі-бей повертається на батьківщину, заручини Айбіге і Мустафи розірвано, а сама Айбіге виїжджає до Криму. Валіде знову оголошує Дайе своєю особистою служницею. Незадоволена таким станом справ, Гюльшах краде у Дайе документи на маєток, відписав Хюррем хазнедар, і надає його Валіде як компромат на Дайе, але Нігяр підмінює документи. Хюррем говорить Сулейману, що поки він був без свідомості, вона думала про свою смерть. Сулейман забирає у дружини отруту. Нігяр говорить Ібрагіму, що у них не може бути власної сім’ї. Ібрагім просить Нігяр народити йому дівчинку. Хатідже встановлює стеження за чоловіком, проте Ідріс-ага бачить Ібрагіма тільки в трактирі за бесідами з Матракчі і Еленікой. Після погроз Хатідже Ібрагім вирішує розлучитися з Нігяр. Махідевран дізнається про вагітність Ефсун, вона наполягає на аборті, але Мустафа просить матір цього не робити. Він хоче відіслати Ефсун в Манісу до прибуття Мустафи, але Хюррем все розповідає Валіде, і Ефсун роблять аборт. Мустафа дізнається про це занадто пізно: у Ефсун сильна кровотеча. Вона розповідає Мустафі про плани Хюррем і вмирає на руках Шехзаде.

57 серія «Величне століття» опис

Махідевран і Мустафа розповідають про все повелителю, але султан не вірить їм. Сулейман вирішує перевірити кохану: він пропонує Хюррем випити отруту, щоб довести свою любов. Хюррем випиває все до дна. Незабаром Хюррем прокидається, і Сулейман розповідає, що в бульбашці було снодійне. Ібрагім пояснює Мустафі, що Хюррем непереможна, і він марно все розповів батькові. Гюльфем розповідає Валіде про підозри Хатідже. За халатність Дайе позбавляє роботи в гаремі акушерку Аріфі, яка робила аборт Ефсун. Валіде наказує привести до неї Ідріса-агу, найнятого Хатідже для того, щоб стежити за її чоловіком. Гюльшах підштовхує Аріфі на вбивство Дайе. Ібрагім встановлює у себе в палаці трон для зустрічі з австрійськими послами. Дайе вмовляє Нігяр кинути Ібрагіма, поки про все не впізнала Валіде. Аріфі за велінням Гюльшах вночі прокрадається в хаммам, щоб убити Дайе. Дайе дізнається про вагітність Нігяр. Їх розмову підслуховує Аріфі і починає шантажувати Дайе, однак Дайе відштовхує від себе Аріфі, і акушерка, ударившись головою, вмирає. Валіде вирішує відправити Дайе на пенсію. Увечері на карету Дайе нападають розбійники. Колишню хазнедар грабують і б’ють. Хюррем хоче, щоб на місці Дайе була своя людина. Махідевран пропонує на цю посаду Гюльшах, однак Валіде призначає Нігяр. Махідевран і Мустафа вирішують вдарити Хюррем по самому хворому місцю – її дітям. Мустафа забирає дітей Хюррем на полювання. Ібрагім розуміє, що любить Хатідже, і розлучається з Нігяр. Ідріс-ага повідомляє Валіде, що коханкою Ібрагіма є Нігяр.

58 серія «Величне століття» опис

Валіде дізнається, що Нігяр вагітна від Ібрагіма. Хюррем боїться, що Мустафа в будь-який момент розлучить її з дітьми. Вона поспішає в мисливський будиночок, проте Мустафа не зачепив їх навіть пальцем. Мустафа каже Хюррем, що цей випадок послужить для неї уроком. З’ясовується, що пограбування Дайе було організовано Гюльшах. Фатьма розповідає про це Махідевран, і, незважаючи на благання Гюльшах, Махідевран виганяє вірну служницю. Хатідже розповідає Валіде про наставшу гармонію в їх з Ібрагімом шлюбі. Валіде наважується розповісти про все синові, але не встигає: у неї трапляється інсульт, надовго прикувавший її до ліжка. Нігяр відпускають додому. Дайе радить їй виїхати зі Стамбулу, однак Ібрагім наказує Нігяр залишитися на посаді хазнедар, оскільки він упевнений – Валіде незабаром помре. Хюррем дізнається, що в Ібрагіма є таємниця, яка може його знищити. Ібрагім, щоб замести сліди, наказує вбити Ідріса-агу. У Стамбул прибуває головний скарбник – Іськендер Челебі. У нього з Ібрагімом починаються розбіжності. Хюррем, дізнавшись про це, переманює Іскендера на свою сторону. Махідевран розуміє – на час хвороби Валіде обов’язки управління гаремом перейдуть до неї. Сулейман в печалі – Валіде не приходить в себе. Він згадує всі ті події, коли Валіде захищала його життя. Дайе хоче побачити Валіде, проте Махідевран проганяє її. Сулейман вирішує повернути колишню хазнедар. Побита Дайе стукає в будинок ридаючої Нігяр. Валіде відкриває очі.

59 серія «Величне століття» опис

Валіде паралізована. Сулейман передає управління гаремом на час хвороби Валиде Махідевран. Іськендер передає повелителю протокол переговорів Ібрагіма з австрійськими послами, в якому великий візир ставить себе на одну сходинку з Сулейманом. Хюррем розуміє, що Іськендер на її боці. Вона дає йому завдання – переконати султана якомога швидше відправити Махідевран і Мустафу в Манісу. Мустафа попереджає матір триматися від Хюррем подалі, але жага помсти засліплює Махідевран. Вона відправляє всіх вірних служниць Хюррем в старий палац, а Гюля-агу вимагає стратити, однак у справу втручається Хатідже. Вона ставить знахабнілу Махідевран на місце і повертає Хюррем всіх служниць і Гюля-агу. Махідевран вимагає, щоб Гюль-ага і Нігяр поклялися їй у вірності. Гюль-ага стає на сторону Хюррем, а Нігяр – на сторону Махідевран. Щоб зробити кар’єру в гаремі, Фатьма підставляє і б’є Гюльшах, для того, щоб віддалити її від Махідевран. Вона робить спроби спокусити Мустафу. Гюльшах розуміє, що Махідевран в ній більше не потребує, і просить Хюррем взяти її до себе. Хюррем проганяє її, не розуміючи, чим може бути корисна колишня служниця суперниці. За наказом Хюррем Гюль-ага розповідає Махідевран про співпрацю Хюррем з одним з наближених султана. Махідевран через невміле управління гаремом розтратила весь річний бюджет. Нігяр зізнається Ібрагіму, що чекає від нього дитину. Їх розмову підслуховує Гюльшах.

60 серія «Величне століття» опис

Ібрагім і Нігяр здогадуються, що під час розмови їх підслухали. Хюррем дізнається, що Мустафа поїде в Манісу один, а його мати залишиться керувати гаремом, поки Валіде не одужає. Вона розуміє, що до такого рішення султана міг підштовхнути тільки Ібрагім. Хюррем наказує Іскендера знайти Ефенді Хазретлері і об’єднати їх зусилля проти Ібрагіма. Фатьма усіма силами намагається завоювати серце Мустафи, однак Махідевран відправляє на хальвет до Шехзаде іншу. Фатьма зіштовхує суперницю зі сходів, та потрапляє в лазарет. Однак Мустафа не приймає їх обох – він не може забути померлу Ефсун. Нігяр знаходить того, хто підслуховував їх з Ібрагімом розмову. Гюльшах відправляють в старий палац, однак і там вона доносить вісті Хюррем. Нігяр про все розповідає Ібрагіму. Іськендер вказує Ібрагіму на його місце. Ібрагім б’є його і знімає з поста. За наказом Ібрагіма Гюльшах б’ють і викидають в рів. Сулейман наказує Ібрагіму помиритися з Іскендером. За допомогою Гюля-аги Хюррем вдається влаштувати замах на Валіде і звалити провину на Махідевран. Хатідже наказує їй піти з палацу, проте Нігяр розповідає правду. За наказом Махідевран Гюль-ага був вигнаний з палацу. Ібрагім каже Махідевран, що і Нігяр повинна покинути палац. Хюррем отримує запрошення на зустріч з невідомою, якою опиняється побита Гюльшах.

«Величне століття» зміст серій 61-70

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Оксана

    Привіт Я шукаю серію Величного століття в якій Гюрем купує будинок в Ківсар хатун на невільничому ринку і розповідає про себе… дякую!

    Відповіcти