“Гра престолів” 4 сезон опис серій

Uncategorized

“Гра престолів” 4 сезон опис серій популярного серіалу ви можете прочитати в цій статті.

Зміст серій “Гра престолів” 3 сезон

“Гра престолів” 4 сезон опис серій

1 серія “Гра престолів 4” опис

«Два меча» «Two Swords»

В Королівській Гавані валірійскій меч Еддарда Старка розплавляють і кують з нього два нових. Однорукий Джеймі відмовляється служити батькові як спадкоємець і залишається в рядах Королівської Гвардії. Тіріон посланий зустріти почесного гостя – принца Оберіна Мартелла, що ненавидить Ланністерів, і знаходить його в борделі. Брієнна Тарт розповідає Маргеріт про те, як помер король Ренлі Баратеон, а убита горем Санса знаходить несподіваного союзника – блазня Донтоса, який дарує їй намисто своєї матері. Біля Стіни здичавілі готуються до атаки на Чорний замок, а Джон звітує перед офіцерами Нічного Дозору. За морем армія Дейенеріс і звільнені раби рухаються на Міерін, найбільший з работорговельних міст. В Річкових землях Ар’я і Сандор Кліган стикаються в трактирі з солдатами Ланністерів і вбивають їх, а Ар’я повертає свій старий меч, на ім’я «Голка».

2 серія “Гра престолів 4” опис

«Лев і Роза» «The Lion and the Rose»

В Королівській Гавані відбувається весілля Джоффрі і Маргеріт. Тіріон відсилає від себе Шаю і допомагає Джеймі, якому після втрати руки потрібно вчитися фехтувати заново. Найманець Брон дає Джеймі жорсткі уроки фехтування. На Півночі Рамсі Сноу полює на людей і зустрічає батька, лорда Русе Болтона, який дістався у свої землі морем і хоче за допомогою «Вонючки» -Теона захопити Рів Кайлін. За Стіною Бран використовує свій талант Варга на чардреві і вступає в контакт з трьооким вороном. На Драконім Камені Станніс спалює «ідолопоклонників», а Мелісандра спілкується з Ширен. На весіллі в садах Королівської Гавані королю Джоффрі несподівано стає погано, і він помирає; Серсея звинувачує Тіріона в отруєнні її сина і наказує посадити його під варту.

3 серія “Гра престолів 4” опис

«Руйнівниця оков» «Breaker of Chains»

Донтос рятує Сансу від гніву Серсеї і доставляє до Петира Бейлиш, але Петір наказує арбалетникам вбити його. Тайвін спілкується з Томменом і пояснює йому суть королівського правління. Серсея не хоче чесного суду і просить Джеймі вбити Тіріона, але той в сумнівах. Сем розуміє, що Чорний замок небезпечний для Ліллі та веде її звідти. Тайвін спілкується з принцом Оберіном і пропонує йому зайняти місце одного з суддів на суді Тіріона, а також обіцяє можливість «поспілкуватися» з Горою, який вбив сестру принца. Здичавілі і тенни нападають на село, вбиваючи всіх, залишивши в живих лише одного хлопчика, щоб той передав в Чорний замок, що здичавілі близько. Джон Сноу пропонує організувати похід і перебити бунтівників, що засіли в будинку Крастера, так як ті можуть розповісти здичавілим про те, що в Чорному Замку дуже мало захисників і він практично беззахисний. Давос свариться зі Станнісом і просить Ширен написати секретний лист від імені Станніса Баратеона в Браавос. Тіріон спілкується з Подріком і просить його передати Джеймі прохання про допомогу, а самому наказує бігти геть з Королівської Гавані. Фермер дає притулок у себе Псові і Ар’ї, але на наступний день Сандор грабує його, чим дуже бентежить Ар’ю. Тим часом, військо Дейенеріс підходить до стін Міеріна і готове розпочати облогу. Дааріо і всі інші супутники Дейенеріс викликаються вийти на поєдинок з виставленим містом бійцем, Дейенеріс вибирає Дааріо, і той з легкістю виграє бій. Дейенеріс звертається до рабів Міеріна з пропозицією перейти на їхній бік, обіцяючи свободу.

4 серія “Гра престолів 4” опис

«Вірний клятві» «Oathkeeper»

В Затоці Работорговців Сірий Черв’як таємно проникає в Міерін і піднімає повстання рабів, яке дозволяє Дейенеріс захопити місто. В Королівській Гавані Джеймі спілкується з Тіріоном і Серсеєю, але так і не вирішується на будь-які дії; замість цього він дарує Брієнні свій валірійскій меч, якому Брієнна дає ім’я «Вірний Клятві» – і відправляє її разом з Подріком на пошуки Санса Старк. Петир Бейлиш розмовляє з Санса, а Оленна Тірелл – з онукою Маргеріт, розкриваючи кожен зі свого боку свою роль у вбивстві короля Джоффрі. В Чорному замку дозорні, в тому числі і Локк (посланий Болтоном для вбивства Джона, Брана і Рікона), готуються до бою з здичавілими. Аллісер Торне дозволяє Джону Сноу відправитися за Стіну, в замок Крастера, і Грен, Скорботний Едд і Локк в якості добровольців приєднуються до Джона. Бран і його супутники добираються до дому Крастера і виявляються бранцями заколотників з Карлом на чолі. Бунтівники, наслідуючи приклад Крастера, віддають Білим Ходокам останню новонароджену дитину; Білий Ходак на мертвому коні відвозить його на дальній північ і кладе на вівтар. Після дотику іншого Білого Ходока, що прийшов за дитиною очі немовляти стають такими ж синіми, як і у Білих Ходоків.

5 серія “Гра престолів 4” опис

«Іменований першим» «First of His Name»

У Червоному замку проходить коронація Томмена. Серсея розповідає Маргеріт Тірелл про жорстокість Джоффрі і про те, що Томмен буде по-справжньому гідним королем. Серсея і Тайвін планують весілля юного короля і Маргеріт Тірелл. Тайвін розповідає, що золоті копальні на західних землях вичерпалися, і нічим віддавати борги Залізному банку Браавоса. Серсея ж обіцяє батькові вийти заміж за Лораса, так як наближення Тіреллов до корони поліпшить їх фінансове становище. Брієнна і її новоспечений зброєносець Подрік починають свій шлях на північ, намагаючись порозумітися між собою. Петир Бейлиш разом з Санса Старк прибувають в Орлине Гніздо, де Санса тепер ховається під чужим ім’ям. Ліза Таллі, тітка Санса, пристрасно бажає свого якнайшвидшого весілля з Петіром, в пориві почуттів розповідає, що саме вона за наказом Петіра отруїла свого першого чоловіка, Джона Аррена, а після цього в листі для Кейтлін звинуватила в цьому Ланністерів. Після, засліплення ревнощами, вона звинувачує Сансу в порочному зв’язку з лордом Бейліш. Дейенеріс обговорює плани на майбутнє, і, всупереч порадам Джораха, залишається в Затоці Работорговців, отримавши безрадісні вісті з Астапора і Юнкая. Джон Сноу з братами штурмують замок Крастера. Джон один на один б’ється з Карлом, але той виявляється сильнішим його. Поєдинок майже програно, але одна з дочок Крастера встромляє в спину Карла ніж. Той в подиві обертається, намагаючись завдати удару у відповідь, але Джон добиває його, пронизав мечем через рот. Локк намагається викрасти Брана і забрати з собою, але Ходор, в якого вселяється Бран, ламає Локку шию. Жоейен переконує Брана не зустрічатися з Джоном, оскільки той не дозволить продовжувати шлях на Північ. Всі четверо – Бран, Жоейн, Миру та Ходор – продовжують свій шлях, так і не зустрівшись з Джоном, який з братами спалюють замок із загиблими в бою. Вдови Крастера відкидають запрошення відправитися в Чорний Замок.

6 серія “Гра престолів 4” опис

«Закони богів і людей» «The Laws of Gods and Men»

Станніс і Давос перетинають море і звертаються до Залізного Банку Браавоса. Банкіри не хочуть давати грошей, але після гарячої промови Давоса змінюють рішення. Отримавши гроші, Давос знову привертає на сторону Станніса свого друга Салладора Саана. На Півночі Яра Грейджой і її люди з боєм прориваються в Дредфорт, де знаходять Вонючку-Теона на псарні; він відмовляється бігти з ними, і Яра повертається до корабля, оголосивши, що її брата більше немає. В Міеріне Дейенеріс приймає прохачів – бідного пастуха, чиїх кіз вбив дракон, і знатного пана Хіздара зо Лорак, який просить дозволу поховати батька, страченого за наказом Дейенеріс. Дейенеріс наказує сплатити потрійну вартість убитих кіз і дозволяє Хіздару зо Лорак поховати батька. В Королівській Гавані напередодні суду над Тіріоном Тайвін радиться з Малою радою та Джеймі; останній обіцяє покинути Гвардію і підкоритися батькові, якщо його братові Тіріону збережуть життя. На суді ряд свідків, у тому числі і Шая, звинувачує Тіріона у вбивстві Джоффрі. Тіріон, всупереч очікуванням Тайвіна і Джеймі, вимовляє палку промову, зізнається, що він не вбивав Джоффрі, але шкодує, що не вбив його сам, звинувачує всіх у невдячності за порятунок від Станніса в битві на Черноводній, і вимагає випробування двобоєм.

7 серія “Гра престолів 4” опис

«Пересмішник» «Mockingbird»

У в’язниці Королівської Гавані Тіріон приймає відвідувачів, які могли б послужити йому захисниками: однорукий Джеймі зізнається, що вже не є таким хорошим воїном, як колись, Брон був підкуплений Серсеєю і не збирається ризикувати своїм життям заради Тіріона. В Річкових землях Пес і Ар’я відвідують розорене село, де на них нападають розбійники Рорж і Кусака; Пес отримує рану, яка скоро запалюється, але він навідріз відмовляється її припекти через острах вогню. Він розповідає про причини цієї фобії, Ар’я допомагає йому обробити рану. Джон і його загін повертаються на Стіну, де їх чекає холодний прийом: Аллісер Торне та інші офіцери не прислухаються до пропозицій Джона про оборону Стіни. В Міеріне Дааріо пробирається в покої Дейенеріс і проводить з нею ніч. На Драконім Камені Селіса Флорен відвідує Мелісандру, яка має намір взяти Ширен в похід. На ранок Дейенеріс наказує Дааріо захопити Юнкай і вбити панів. Джор переконує її не вбивати панів, і вона відправляє його і Хіздара зо Лорак переконати панів Юнкая підкоритися. Брієнна і Подрік відвідують готель на перехресті і стикаються з Пиріжком, який розповідає їм, що бачив Ар’ю Старк (яка вважалася загиблою, так як її не бачили зі страти Неда Старка). Подрік припустив, що Ар’ю повезуть в Орлине Гніздо, так як там живуть єдині  живі родичі Ар’ї, які можуть заплатити за неї викуп. До Тіріона приходить принц Оберін Мартелл і обіцяє виступити захисником на суді поєдинком, бажаючи помститися Грегору «Горі» Клігану за свою сестру і її дітей. В Орлиному Гнізді Санса дає ляпас Робіну, розсердившись на його буйний і жорстокий норов. Петір визнається Сансі, що вбив Джоффрі в помсту за Кейтлін. Ліза Арен стає свідком поцілунку Петира Бейлиш і Санси і в нападі ревнощів намагається викинути Сансу в Місячні Двері. Втручається Петир Бейлиш, визнається Лізі, що любив тільки її сестру Кейтілін і вбиває її, виштовхнувши в Місячні Двері.

8 серія “Гра престолів 4” опис

«Гора і Змій» «The Mountain and the Viper»

Загін Тормунда атакує Кротове містечко, вбиваючи всіх на своєму шляху, однак Ліллі з дитиною вдається сховатися. Брати з Чорного Замку усвідомлюють, що вони наступні. Теон Грейджой за наказом Рамсі Сноу входить в зайняту залізонародженими фортецю Рів Кейлін і вмовляє її захисників здатися, обіцяючи їм помилування і вільний прохід до дому, проте Рамсі порушує обіцянку і жорстоко карає всіх. За взяття Рову Кейлін Русе Болтон робить Рамсі своїм законним сином. В Орлиному Гнізді допитують Мізинця про смерть Лізи Арен. Коли в якості свідка викликають Сансу Старк, їй вдається переконати всіх, що це було самогубство. В Міеріне Сір Баррістан отримує листа, колись підписаного Робертом Баратеонов, і розуміє, що Джорах Мормонт шпигував за Дейенеріс в обмін на помилування в Вестеросі. Джорах зізнається, що був інформатором Варіса. Розгнівана Дейенеріс виганяє його. Пес з Ар’єю прибуває в Орлине Гніздо, але смерть Лізи Арен руйнує його плани по отриманню викупу. В Королівській Гавані починається поєдинок між Оберіном Мартеллом і Григором «Горою» Кліганом. Оберін, майстерно орудуючи списом, завдає Горе кілька серйозних поранень, внаслідок чого той виявляється безпорадно лежачим на землі. Вирішивши, що Гора вже переможений, Оберін безтурботно кружляє над ним і вимагає, щоб перед смертю він покаявся у вбивстві Елії Мартелл і розповів, хто віддав йому такий наказ, однак Гора збиває з ніг втратившого пильність Оберіна і розчавлює йому череп, після чого сам падає без свідомості. Тайвін Ланністер засуджує Тіріона до смертної кари.

9 серія “Гра престолів 4” опис

«Дозорні на Стіні» «The Watchers on the Wall»

Дозорні на Стіні і здичавілі в її околицях готуються до бою. Ліллі з дитиною вдається повернутися в Чорний Замок, і Сем ховає її в погребі. Сигнал рогу повідомляє про прихід армії Манса – на півночі горить ліс. Аллісер Торне командує лучниками нагорі Стіни, але змушений спуститися вниз в замок, коли Тормунд, Стир, Ігрітт і їхні товариші починають штурм з південної сторони і прориваються всередину. З північної сторони вийшли з лісу здичавілі і велетні з прирученим мамонтом намагаються зламати ворота. Грен і кілька дозорних захищають тунель за воротами від увійшовшого всередину велетня і гинуть. Джон Сноу повертається в замок і вбиває Стира. Ігрітт вбиває з лука Піпа, але й сама отримує смертельне поранення і вмирає на руках Джона. Дозорним вдається відстояти замок і Стіну, але Джон не вважає перемогу остаточною: у Манса достатньо воїнів, щоб повторювати атаку знову і знову. Він наодинці відправляється через ворота на північ, щоб убити Короля-за-Стіною.

10 серія “Гра престолів 4” опис

«Діти» «The Children»

Король-за-Стіною Манс приймає Джона Сноу у себе в таборі. З’являється армія Станніса Баратеона, яка розбиває військо здичавілих. Манса беруть у полон. Нічний Дозор спалює своїх полеглих; Джон влаштовує окреме спалення для Ігрітт. В Королівській Гавані Гора помирає від отрути, якою було отруєно спис Оберіна, але Квіберн обіцяє Серсеї врятувати лицаря, говорячи при цьому, що «він зміниться». Серсея оголошує Тайвіну, що не збирається одружуватися з Лорасом Тіреллом, і зізнається, що справді полягала в статевого зв’язку з братом Джеймі і всі діти від нього. Джеймі звільняє Тіріона з темниці, але Тіріон замість того, щоб бігти, пробирається в покої Тайвіна, де виявляє Шаю в ліжку батька. Він душить свою колишню коханку золотим ланцюгом, а потім знаходить Тайвіна в нужнику і вбиває батька з арбалета. Пізніше Тіріон і Варіс залишають місто на кораблі. В Міеріне Дейенеріс приймає колишнього раба, який хоче повернутися до свого господаря, і бідного пастуха, який приніс королеві останки своєї дочки, заживо спаленої драконом Дрогоном. Дейенеріс, зрозумівши, що дракони занадто небезпечні, садить Рейегаля і Візеріона на ланцюг в катакомбах під містом. Бран і його супутники виходять до гігантського чардрева, яке Бран бачив у своїх видіннях, але на них нападають мерці, що ховалися під снігом , і Жойен Рід гине. Брана, Ходора і Миру рятує дівчинка в плащі з листя – Дитя Лісу, яке обсипає мерців вогненним дощем. Вони зустрічаються з трьооким вороном – насправді глибоким стариком, зрощеним з корінням чардрева. У Долині Арен Брієнна і Подрік стикаються з Псом і Ар’єю. У сутичці Брієнна важко ранить Пса. Пес благає Ар’ю вбити його, але Ар’я залишає його помирати і йде. У порту монета Якена Хгара і слова «валар Моргуліс» дозволяють їй сісти на корабель, що відправляється в Браавос.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар