“І будуть люди” опис серій

“І будуть люди” опис серій українського серіалу про життя українців у 1920-х роках, про свавілля більшовицької влади, про нелегку долю селян того часу. Це екранізація однойменного роману Анатолія Дімарова.

“І будуть люди” опис всіх серій

“І будуть люди” скільки серій? В серіалі 12 серій.

1 серія
Дія серіалу починається 1901 року з історії Свирида та Олени.
Свирид – вдівець, його хвора на туберкульоз ружина померла. Він хоч уже й немолодий чоловік, але сповнений сил, до того ж заможний. Свирид вирішив знову одружитися, щоб нова господиня і його тішила і по дому все робила. Його вибір зупинився на молодій Олені – сироті без посагу. Тітка дівчини скористалася першою ж можливістю, що трапилася, щоб віддати племінницю заміж за такого видного нареченого. Ну і що, що Свирид одружується з Альоною без весілля? Головне, що тепер дівчинка житиме в достатку!
Тільки не тішить Олену життя у гарній хаті. Старий чоловік їй гидкий, але вона й слова сказати йому не може. Для дівчини все змінюється, коли у будинку з’являється новий працівник Василь. Вона закохується в хлопця, а він в неї… Хоча це кохання призведе то трагічних наслідків для обох.

2 серія
У цій серії розповідається історія мрійниці Тані із сім’ї священика. Її батько дотримується консервативних поглядів і не готовий упокоритися з тим, що над українським народом більше немає царя.
Таня навчається в училищі для дівчаток. На канікули вона приїжджає з Полтави до рідного села. Дівчина надзвичайно вродлива і батьки вже думають про весілля після того, як Таня закінчить навчання.
Таня без пам’яті закохалася у студента-медика Олега. Хлопець – активіст і він вірить у майбутнє УНР. Батькові Тані не подобається молодий хлопець, бо той має надто прогресивні погляди. Він хоче видати дочку за Оксена – чоловік вдівець, але ще не старий, та й хутір свій є.
Оксен – син Свирида із першої серії.

3 серія
Багато часу минуло відтоді, як розлючений Свирид ненароком вбив свою дружину, яка наважилася тікати з коханцеи. Дочка Олени Олеся виросла і стала гарною дівчиною, дуже схожою на матір.

Оксен одружився вдруге. Таня вийшла заміж за нелюба, хоча все ще не забула Олега. Її коханий вирушив на війну, а Таня підкоритись волі батьків.
Василь несподівано повертається до Тарасівки. Тепер він буде новим сільським головою! Мешканці села стурбовані. За радянської влади все стрімко змінюється. Тепер небезпечно навіть курей тримати на подвір’ї, щоб тебе не зарахували до буржуїв.
Чи не помститься Василь Оксену? І що буде, коли він зустріне Олесю?

4 серія
Оксена та Гайдука заарештували. Тетяна та Олеся налякані: невже вони залишилися без чоловіка та брата?
Оксен хоче будь-що повернутися до сім’ї. І він знаходить спосіб зробити це, але йому доводиться виказати Гайдука.

Василь продовжує мучитися сумнівами щоразу, коли бачить Олесю. Йому боляче від того, що дівчина може бути його рідною дочкою, але він навіть не може їй розповісти про це. А Олеся не хоче навіть бачити Василя, від чого йому ще болючіше. Чи знайде Ганжа спільну мову з дочкою? І як розвиваються його стосунки із Мартою, яка придідяє багато уваги чоловіку, годує його, запрошує до себе в гості?

Василь Гайдук йде на розстріл, але йому вдається втекти.

5 серія
Пошуки Михайла Гайдука продовжуються. Чоловік вміло ховається від переслідувачів за допомогою знайомих та друзів. Для упіймання Гайдука з Полтави викликали Федора – начальника карного розшуку. Брат Тані дуже змінився. Спочатку вона зрадіє, побачивши рідну людину, але це ненадовго. Федір став жорстоким і більше не нагадує того доброго хлопця, котрий заступався за сусідських хлопчаків.
У будинку сестри Федір побачив красуню Олесю. Дівчина одразу сподобалася начальнику карного розшуку. Чи матиме ця історія продовження?

6 серія
Федір та Олеся зближуються. Молоді люди відчувають один до одного симпатію, але дівчина не впевнена в тому, що Федір їй підходить. Оксен та Таня категорично проти того, щоб Олеся виходила заміж за начальника карного розшуку. Федорові доводилося вбивати людей, тоді як Олеся – найневинніша і найчистіша істота, яку тільки можна уявити.
Василеві теж не подобається, що Федір почав залицятися до Олесі. Чоловік досі звинувачує себе у тому, що дівчинка виросла без матері. Василь досі не забув Олену, і він упевнений: якби не він, мати Олесі досі була б живою.
Чи піддасться Олеся чарам Федора?

7 серія
Серія розповідає про те, що було з Олегом після того, як він покинув Тарасівку. Хлопець, як і хотів, потрапив на війну. Але фронт виявився не зовсім сприятливим місцем для молодого лікаря. Олег присягався лікувати людей, а на війні не до сентиментів. Ніхто не рятуватиме життя ворога, навіть якщо його смертельно поранено.
Олег пережив багато труднощів і приїхав до Тарасівки, але під чужим іменем (щоб вижити на війні взія документи солдата). Олег їде приймати пологи у місцевої жительки, навіть не уявляючи, що це його давнє кохання Таня! Жінка з першого погляду впізнала Олега. Старі почуття спалахнули з новою силою у її грудях. Вона не може заспокоїтись і постійно думає про лікаря. Навіть Оксен зазначив, що з його дружиною щось не так. Вона наполягає на тому, що має повезти дитину до лікаря, щоб той оглянув новонародженого.
Чи буде продовження в історії Олега та Тані?

8 серія
Василь Ганжа опиниться в небезпеці. Вже кількох голів сільрад убили. Чи не буде він наступним? Хто задумав замах на Василя?
Таня нарешті почала вчити дітей. Поки що вона приймає учнів у своїй оселі, адже в Тарасівці немає школи. У селі дуже мало грамотних людей, тож Таня зраділа нагоді поділитися знаннями. Оксен з підозрою поставився до цієї ідеї. І він був правий, нічого доброго з цього не вийшло. Хтось написав скаргу на Таню, і тепер її ославили як «куркульську вовчицю», яка негативно впливає на дітей. Яка небезпека загрожує тепер родині Оксена?

9 серія
Ольга Ковальчук їде до Тарасівки, щоби проконтролювати процес будівництва школи. Жінці захочеться дізнатися, чому місцеву вчительку називають «кулацькою вовчицею». Василь захищає своє село, але нічого не може вдіяти із симпатією до Ольги. Невже їх пов’язує якась спільна історія?
Олег не зміг забути про Таню. Після зустрічі з нею лікар зрозумів, що більше не може жити з нелюбою і вдавати. Але чи має він шанс на щастя з Танею, якщо та давно одружена з Оксеном?

10 серія
Олег отримає листа від Наталії. Жінка не написала доносу на колишнього коханого, хоча той і обманював її протягом довгого часу. Тепер вона просить лише про одне: щоб Олег відвідав її у лікарні Полтави.
Таня намагається прогодувати свою маленьку сім’ю, але вона не може влаштуватися на роботу. Кашу доводиться варити на муці, та й та практично закінчилася. Таня хоче бути вчителькою, але їй скрізь відмовляють.
Оксен так і не змирився з тим, що дружина пішла. Минуло вже два роки, а він досі ходить, як у воду опущений. Сини переживають за Оксена, адже той нічого не робить із пшеницею. Тим часом у країні настала криза…

11 серія
Гінзбург пройдеться по лезу бритви. Він поїде до Тарасівки, щоб дізнатися про настрої народу. Він знову зустріне Ольгу Ковальчук, в яку давно був закоханий. Що такого побачить Григорій Гінзбург, після чого він напише листа особисто Сталіну? І що буде, якщо цей лист таки доставлять на адресу?
Таня повернеться до Тарасівки. Після того як вона покинула Оксена, дівчина пробує розпочати нове життя у Хоролівці, але не може знайти роботу через погану репутацію. Що чекає на Таню після повернення? Чи візьмуть її на роботу до школи?

12 серія
В Україні настали страшні часи. Держава забирає все, що має селян. Населення голодує… Люди потай збирають колоски, що залишилися на полі, і виживають як можуть. Деякі божеволіють, інші – крадуть дітей… Таня боїться за життя свого сина і просить його зайвий раз не виходити з дому. Водночас жінка дізнається, що вона вагітна. Для них із Олегом це радісна новина, але чи під силу їм прогодувати ще одну дитину?
Новий голова сільради Твердохліб має у Тарасівці славу нелюда. Йому байдуже, що люди страждають, у тому числі його дружина та її сім’я. Головне – щоб виконувався план із хлібозаготівель по району… Яка доля на нього чекає?

Актори іролі:

 • Остап Дзядек — Оксен Івасюта
 • Акмал Гурєзов — Василь Ганжа
 • Олена Борозенець — Тетяна Світлична
 • Катерина Григоренко — Олена/Олеся Івасюта
 • Віктор Жданов — Свирид Івасюта
 • Костянтин Темляк — Олег Мирославський
 • Віталій Ажнов — Максим (Володька) Твердохліб
 • Олександр Піскунов — Федір Світличний
 • Олександр Мавріц — Михайло Гайдук
 • Макар Тихомиров — Микола Гайдук
 • Аліна Костюкова — Ольга Ковальчук
 • Ігор Колтовський — Гінзбург
Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар