«Величне століття» опис серій 11-20

Роксолана

«Величне століття» зміст серій можна перечитати, якщо хочете згадати про події в улюбленому телесеріалі.

Опис серій 1-10 серіалу “Величне століття. Роксолана” читайте в попередній статті.

«Величне століття» опис серій 11-20

11 серія «Величне століття» опис

У Хюррем народжується дівчинка. Валіде дає внучці ім’я Міхрімах. Сулейман розгніваний тим, що замах на нього було скоєно кимось із султанської родини. Махідевран радіє і каже Хюррем, що та не змогла народити сина, як обіцяла. У відповідь Хюррем говорить, що Махідевран не зможе народити навіть дівчинку, оскільки султан більше не кличе її до себе, а сама Хюррем народить ще багато синів. Донесення, послане Садикой королю Лайошу, перехоплюють, але прочитати його не вдається. Сулейман робить великому магістрові привабливу пропозицію: він збереже колишнє життя на Родосі в обмін на видачу кузена Сулеймана Мурада і його сім’ї. Магістр клянеться, що нащадок османського роду переселився на Мальту. Щоб домогтися розташування гарему, Хюррем влаштовує свято. Махідевран незадоволена тим, що її суперниця розпоряджається в гаремі. При спробі втечі стража султана хапає Мурада і частину його родини. Врятуватися вдається лише його дружині і молодшому синові. Сулейман стратить Мурада і його дітей. Армія султана з перемогою повертається в Стамбул. Хюррем просить вибачення у султана за те, що не змогла народити сина, але Сулейман зачарований Міхрімах і тому ні краплі не засмучений. Під час занять з Мустафою Мехмеду Челебі стає погано. Він клянеться, що у нього звичайна застуда, однак Ібрагім впевнений, що наречений Хатідже хворий на сухоти. У кімнаті Ібрагіма султан знаходить любовний лист. Він наказує варті схопити Ібрагіма і привести до нього.

12 серія «Величне століття» опис

В Інжировому саду під час таємної зустрічі з Хатідже Ібрагіма хапає стража. На святі в гаремі між Хюррем і Махідевран назріває нова сварка, але її швидко зупиняє Хатідже. Перед тим, як нагородити Ібрагіма за вірну службу, Сулейман влаштовує другу випробування, яке той успішно проходить. На раді Дивана Ібрагім отримує посаду Великого візира. Це призначення призводить решту візирів в лють. Колишній великий візир Пірі-паша радить йому в майбутньому не чекати, коли влада відмовиться від нього, а самому відмовитися від влади. Ібрагім отримує від лікаря підтвердження того, що у Мехмеда Челебі сухоти, і повідомляє про це султану і Валіде. Гарем стурбований хворобою Мустафи. Махідевран вважає, що Мехмед Челебі встиг заразити її сина, але лікар спростовує це. Сулейман відмовляється скасувати весілля, та Ібрагім вирішує повернутися в Паргу. Під тиском Валіде Сулейман кличе на ніч четверга Махідевран.

13 серія «Величне століття» опис

Ібрагім відправляється в Паргу, де зустрічає свого батька і брата-близнюка Ніко. Сулейман отримує від Ібрагіма прощального листа, в якому великий візир відмовляється від усіх посад і вибачається за свою любов до Хатідже. Сама Хатідже також отримує від Ібрагіма лист, в якому він просить вибачення у коханої, що не зміг стримати свого слова і кидає її. Сулейман приходить в лють і вважає, що Ібрагім зрадив його. Валіде і Сулейман оголошують Хатідже бойкот. Хюррем просить Валіде пробачити дочку і розповідає їй про те, що Ібрагім і Хатідже люблять один одного. Валіде приходить в лють, вважаючи що Ібрагім недостойний її дочки. Сулейман задовольняє вимогу матері з приводу ночі четверга: Махідевран дійсно проводить ніч в покоях султана, але той більше не торкається до неї. Махідевран, всю ніч пролежала в ліжку султана одна, повертаючись до себе, натикається на Хюррем. Айше-хатун починає підозрювати Садика в обмані і загрожує їй все розповісти Валіде. Садика вбиває Айше. Сулейман дізнається про беззаконня, які творить Ферхат-паша, і вирішує вжити заходів. Хюррем, яка напередодні посварилася з Айше, звинувачують у вбивстві. У Хюррем забирають дітей і замикають її в покоях до з’ясування обставин. Сулейман посилає в Паргу погоню за Ібрагімом. Хатідже благає брата простити її коханого, але султан не слухає умовлянь сестри. Ібрагім вирішує повернутися в Стамбул. Валіде розповідає синові про вбивство Айше, і Сулейман йде до Хюррем, щоб зажадати пояснень.

14 серія «Величне століття» опис

Сулейман не вірить Хюррем і разом з маленькою Міхрімах вирішує вислати її в старий палац. Мехмед залишається з батьком. Ібрагім в супроводі батька і брата повертається в Стамбул. Сулейман прощає друга і дає згоду на його шлюб з Хатідже. Хюррем просить у Хатідже допомоги. Прибувша разом з чоловіком Бейхан Султан говорить Валіде, що її Ферхата-пашу обмовили. Валіде розповідає синові про розмову з Бейхан. На раді Дивану Ібрагім вирішує зберегти чоловікові Бейхан життя, але позбавляє його всіх посад і привілеїв, відправивши його намісником в Семендіре. Хюррем просить допомоги у Ібрагіма, але великий візир говорить їй, що вона це заслужила. Хюррем і Міхрімах відправляються в старий палац. Гюльніхаль вирішує поїхати з Хюррем. Ібрагім не вірить у винність Хюррем і переконується в цьому. Сюмбюль і Нігяр приводять до нього одну з наложниць, яка бачила вбивство Айше і стверджує, що Хюррем невинна. Але Ібрагім не поспішає повідомити повелителя радісну звістку. Він приїжджає в старий палац і пропонує Хюррем угоду. Доля приводить в Стамбул художника Луку, колишнього нареченого Хюррем. Матракчі знайомиться з ним і бере його з собою.

15 серія «Величне століття» опис

Ібрагім пропонує Хюррем угоду: вона повинна прилюдно попросити вибачення у Махідевран і поцілувати поділ сукні Валіде. Султан кличе до себе Гюльфем. Про це дізнається Махідевран і приходить в лють. Через невдоволення наложниць Дайе переселяє Садику в загальну спальню. Садика обурена, однак Дайе пояснює їй, що на поверсі для фавориток житиме та, кому пощастило хоч раз пройти по Золотому шляху. Садика просить Сюмбюля допомогти їй стати фавориткою султана. НЕ винісши страждань Мехмеда, Хатідже вирішує відвезти його до матері. Вона вмовляє Хюррем робити все, що від неї вимагають, щоб повернутися в Топкапи. Хюррем погоджується на угоду і повертається до палацу. У палаці розпочинається святкування заручин Хатідже і Ібрагіма. Поява Хюррем приводить в лють Махідевран. По гарему швидко розноситься слух, що Хюррем виправдана. Махідевран йде на хальвет до султана, але її місце вже зайняла Хюррем. Сулейман дарує Хатідже і Ібрагіму палац і призначає Ібрагіма на пост бейлербея Румелии. Хюррем дізнається, що може довести свою невинність і без Ібрагіма, і перестає виконувати умови угоди. Садику готують для султана. Щоб Хюррем не завадила її планам, Валіде забирає Хюррем з собою оглядати палац Хатідже. Для розпису палацу великий візир наймає на роботу Луку.

16 серія «Величне століття» опис

Валіде, Хатідже і Хюррем оглядають новий палац Хатідже, подарований Сулейманом. Під час прогулянки в саду Мехмед падає в басейн, але його рятує Махідевран. Садика, скориставшись хальветом з Сулейманом, збирається його вбити, але звістка про подію в саду руйнує її плани. Під час огляду палацу Хатідже Лука впізнає в Хюррем свою наречену Олександру. Сулейман і Хюррем дякують Махідевран за порятунок Мехмеда. Хюррем дізнається, що Садика побувала в покоях у повелителя за наказом Валіде, і вирішує позбутися від неї. Хюррем вмовляє Хатідже забрати Садику в свій палац після її весілля з Ібрагімом. Махідевран стає погано, і Гюльшах розповідає в гаремі, що її пані чекає дитину. Валіде запрошує акушерку для огляду Махідевран. Махідевран, розуміючи, що не може стати матір’ю, оскільки довгий час не була з султаном, нехотя погоджується на огляд, в ході якого з’ясовується, що вона не вагітна. Між тим, Хюррем дізнається, що знову чекає дитину, і повідомляє про це Валіде. При передачі інформації спільник Садик намагається згвалтувати її, однак Садиці вдається втекти. Ібрагім переконує Сулеймана дозволити Луці написати його портрет. Сулейман позує Луці в саду, куди з радісною звісткою про свою вагітність приходить Хюррем.

17 серія «Величне століття» опис

Валіде планує весільні торжества на честь Хатідже і Ібрагіма. Яничари незадоволені великими тратами на весілля Ібрагіма. Під час святкування весілля Хатідже і Ібрагіма у Хюррем починаються пологи. Дайе повідомляє Валіде, що народився ще один Шехзаде. Сулейман дає синові ім’я – Селім. Махідевран знову спостерігає торжество суперниці, проте все ж приходить на церемонію ім’янаречення і дарує Селімові амулет від пристріту. Гюльшах, бачачи страждання Махідевран, пропонує вбити Хюррем, але Махідевран відкидає пропозицію. Венеціанський дож надсилає Ібрагіму весільний подарунок: стіл з червоного дерева. Хатідже шокована і приємно здивована зручністю подарунка. Після появи на світ Селіма Сулейман на пікніку дарує Хюррем двох папужок-нерозлучники. Хюррем розповідає в гаремі, що ці папуги – символ її з Сулейманом любові. Махідевран попереджає її, що скільки б синів вона не народила, Мустафа як і раніше залишиться спадкоємцем престолу. Матракчі призначає Садиці побачення в саду. Хатідже запрошує всю сім’ю брата до свого палацу. Валіде незадоволена інтер’єром палацу Хатідже. Сулейман просить запросити художника, який робив розпис стін в палаці сестри. На обіді в палаці Хатідже Хюррем впізнає свого колишнього нареченого Луку.

18 серія «Величне століття» опис

Хюррем, побачивши Луку, якого вона вважала загиблим, непритомніє. Прийшовши до тями, вона згадує напад кримських татар на село і вбивство своїх рідних. Хатідже просить пояснити Хюррем, в чому причина її хвилювань, але Хюрем відмовчується. Щоб насолити Хюррем, Махідевран просить дозволу у Валіде віддати їй покої Хатідже. Бачачи прив’язаність Матракчі, Ібрагім і Хатідже вирішують одружити його на Садиці. Нігяр починає готувати покої Хатідже для Махідевран, але про те чує Хюррем, яка просить султана віддати покої їй. Бейлербей Єгипту Ахмед-паша проголошує себе султаном і піднімає повстання. Сулейман наказує Ібрагіму привезти йому голову непокірного. Хатідже вагітна. Сулейман просить Хюррем позувати разом з ним для портрета, але та просить його відмовитися від цієї затії. Хюррем просить Луку не наражати її і дітей на смертельну небезпеку і покинути Стамбул.

19 серія «Величне століття» опис

Хюррем зустрічається з Лукою в палаці Хатідже, переконує його повернутися на батьківщину і каже йому, щоб він забув її. Махідевран погрозами змушує Нігяр доносити на Хюррем. Садика в малюнках Луки знаходить портрет Хюррем. Ібрагім успішно придушує повстання в Єгипті. Сулейман збирається на полювання в Едірне і хоче взяти з собою Мустафу і Махідевран. Хюррем з Мехмедом теж хоче поїхати. Махідевран краде у Хюррем перстень зі смарагдом, який Сулейман робив в подарунок їй. Хюррем з дітьми повертається до столиці раніше султана. Лука спалює портрети Хюррем і збирається повернутися до Криму. Поки Ібрагім розважається в Єгипті, яничари піднімають повстання, вимагаючи відставки Ібрагіма. Вони влаштовують погром в Стамбулі і готуються до наступу на султанський палац і палац Ібрагіма. Хюррем через войовничий стану в столиці змушена їхати до палацу Хатідже. Матракчі і Лука теж прибувають туди. Щоб перечекати бунт, Валіде наказує всьому гарему спускатися в підвал. Валіде дуже хвилюється за дочку, оскільки від неї немає ніяких звісток. Яничари беруть в оточення палац Ібрагіма. Хатідже, Лука, Садика, Матракчі, Гюльфем і Хюррем з дітьми вирішують сховатися в підвалі. Під час спуску в підвал Хатідже падає зі сходів.

20 серія «Величне століття» опис

Сюмбюль доповідає Валіде, що палац Хатідже оточений, і від султана, як і від Хатідже, новин немає. У підвалі виявляється, що Лука серйозно поранений, а Хатідже втрачає дитину. Дізнавшись про бунт яничарів, Сулейман повертається в Топкапи і приходить в лють. Він наказує припинити повстання і задовольняє вимоги яничар – підвищує їм платню і обіцяє похід. Змучених бранців палацу Ібрагіма привозять в Топкапи. Валіде з жахом розуміє, що довелося пережити її дочці. Хатідже засмучена і винить в події себе. Сулейман стратить призвідників заколоту. Мустафа розповідає матері про те, що Хюррем, під час бунту яничар, дбала про нього. Махідевран приходить подякувати суперницю, проте через виниклу між ними сутичку Махідевран вирішує залишити перстень Хюррем у себе. Ібрагім повертається в Стамбул. Хюррем обіцяє нагороду тому, хто знайде її перстень, і Махідевран через Нігяр повертає його. Сулейман дякує Луці за порятунок своєї родини і просить його залишитися в Стамбулі. Хюррем бачить Луку в саду і наказує Нігяр передати йому гроші і записку, в якій Хюррем просить Луку забути про їх любов і виїхати. Закоханий в Садик Матракчі мимоволі стає її помічником. Ібрагім намагається повернути дружину до життя. Сулейман в палаці Хатідже проводить ніч з Садик.

«Величне століття» зміст серій 21-30

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар