“Величне століття” турецький серіал

Роксолана

«Величне століття. Роксолана» (тур. Muhteşem Yüzyıl) — турецький телесеріал 2011-2014 року.

“Величне століття” опис

Телесеріал знятий за мотивами реальних подій, заснований на історичних документах. Головним героєм телесеріалу є султан Сулейман I Пишний, якого самі турки називали Кануні, тобто «законодавець», що правив Османською імперією в XVI столітті, на яке і припав її розквіт. Головна героїня телесеріалу, його кохана і дружина, якій він дав ім’я Гюрем — «та, що завжди сміється», в Україні більш відома, як Роксолана. Гюрем, яку раніше звали Анастасією Лісовською, потрапила в полон до татар, які напали на її село і вбили батьків та сестру. Настю спершу відвезли до Криму, а звідти — й до Стамбулу, де вона й потрапила до султанського палацу Топкапи. Побачивши султана Сулеймана, українка відразу ж закохується в нього і вирішує будь-що завоювати любов цього суворого чоловіка. Завдяки жіночим хитрощам, підкупам, інтригам і своїй кмітливості Настя зрештою стає улюбленою наложницею султана, його фавориткою, дружиною і матір’ю його дітей. Вона зачаровує його своєю вродою, веселою вдачею і дотепністю. Змагаючись за кохання Сулеймана, Гюрем наживає собі ворогів через свій нелегкий характер, але зрештою вона досягає поставленої собі мети — помститися за смерть рідних і отримати владу над Османською імперією…

Сезон 1 “Величне століття” опис

Українську красуню Настю, доньку сільського священика, татари викрали з рідного села, вбивши у церкві всю її сім’ю. Спершу вона потрапила до Криму, а звідти й до султанського палацу Топкапи у Стамбулі. Горда і норовлива дівчина спершу веде себе нерозумно: налаштовує людей проти себе. Але зустрівши султана Сулеймана І Пишного вона відразу закохується у нього і вирішує будь-що стати його улюбленою жінкою. Проти кмітливої та розумної Насті повстають мати султана — Валіде Айше Хафіза Султан, сестра султана — Хатідже Султан і третя дружина султана — Махідевран Гюльбахар Бахарай Хасекі Султан разом зі своїми свитами.

Борючись з інтригами та підступами Настя не рідко сама починає діяти подібними методами. Згодом їй вдається закохати у себе Сулеймана і щоб стати хасекі-султан(улюбленицею), вона приймає іслам, а султан їй дає ім’я Гюрем(та, що завжди сміється). В цей час у султана псуються відносини із третьою дружиною. Махідевран намагається будь-що налагодити стосунки із султаном і прибрати зі свого шляху Гюрем. Проте таким чином вона остаточно віддаляє від себе Сулеймана і він не хоче бачити її.

Паралельно розгортається сюжетна лінія Ібрагіма — помічника султана Сулеймана. Ібрагім закоханий у Хатідже — сестру правителя, але розуміє, що немає права претендувати на її руку, бо він звичайний раб, грек за походженням. Ібрагім і Гюрем майже відразу відчули неприязнь одне до одного, яка з часом переросла у справжню ворожнечу, попри те, що в дечому їх долі схожі — вони обоє досягли значних статусів у султанаті. Хатідже також закохана у Ібрагіма, але розуміє, що це кохання заборонене, для неї, представниці Османської династії. Зрештою, Хатідже починає вважати себе головнішою за Ібрагіма та приятелювати з Гюрем, і це сприяє значним конфліктам між закоханою парою.

До палацу згодом потрапляє красива угорка на ім’я Вікторія, нареченого якої убив сам султан Сулейман після нападу на палац короля Лайоша в Буді. Щоб втертися в довіру до жителів султанського палацу, Вікторія підпалить кімнату, у якій сидітимуть султанські діти, і нібито їх врятує. Таким чином красива угорська дівчина заслужить довіру не тільки Гюрем, але й самого султана та Валіде Айше Хафізи, яка дасть їй ім’я «Садика», що означає — рятівниця. Єдине бажання Садики — це криваво помститись Сулейману за смерть коханого. Через неї Гюрем помилково звинуватять у вбивстві однієї із наложниць гарему і відішлють у заслання, із якого та швидко повернеться.

Доля направить до султанського палацу і колишнього нареченого Гюрем — художника Левка, який, як виявиться згодом, не загинув після нападу татар. Він візьметься малювати портрет Сулеймана і Гюрем. Левко має намір утекти разом зі своєю коханою — своєю колишньою красунею-Настею (Гюрем), але та відмовляється покинути Сулеймана і своїх дітей. Немало випробувань ще має випасти на долю героїв, доки Гюрем досягне ще більших висот, а Ібрагім і Хатідже одружаться…

Сезон 2 “Величне століття” опис

Перший сезон серіалу закінчується трагічно: Ібрагім вбиває Левка. Сулейман дивом рятується від смерті. Сулейман звинувачує Ібрагіма в тому, що той підпустив до нього так близько вбивцю. Ібрагім звинувачує у всьому художника-мініатюриста Матракчи, який за випадковим збігом обставин привів Садику до гарему і навіть мав намір одружитись на дівчині. Покарати Матракчи за його необережність Ібрагім вирішив тим, що Садику мав убити сам Матракчи. Зрештою, художник-мініатюрист утопив свою кохану і сильно страждав. Та Ібрагіма усе одно переслідують невдачі. Першу дитину Хатідже втратила, коли на палац Ібрагіма напали розлючені яничари.Хатідже впала зі сходів і сильно вдарилась, і саме через це у неї трапився викидень. Коли пізніше народилась друга дитина— син;— султанзаде Мехмет, щастю молодого подружжя не було меж, але горе спіткало їх і тут. Коли Хатідже годувала синочка груддю, в ліжку вона заснула… На ранок Хатідже подумала, що малятко ще просто не прокинулося, але, як потім виявилося, Хатідже сама задушила вагою свого тіла хлопчика ще вночі. Найбільшим потрясінням це стає для самої Хатідже, яка не вірить, що стала причиною загибелі немовляти і потім звинувачує себе у всіх смертних гріхах, а також намагається покінчити життя самогубством, через що Сулейман відсилає її зі Стамбулу. Згодом Хатідже повернеться, але вже зовсім іншою людиною— злою, жорстокою султаною, яка не щадить ані себе, ані інших. У Гюрем з’являється суперниця — іспанська принцеса Ізабелла Фортуна, яка потрапила в полон до Сулеймана. Він поселив її у мисливському будиночку. Згодом він закохується у молоду гарну іспанку, і Гюрем, ревнуючи свого коханого, починає проти Ізабелли справжнісіньку війну — не на життя, а на смерть… Щоправда, обійшлось без смертей — Гюрем чесно відправляє Ізабеллу додому, а Сулейман забуває про цей інцидент і все ще любить свою Гюрем. Згодом Гюрем має намір боротись із Махідевран, яка всіма правдами і неправдами готова позбутися її. Та згодом ця ворожнеча перетворюється у небезпечну гру. Декілька разів Махідевран робить спроби вбити Гюрем. Не нудьгує й Ібрагім — він наказує найманим вбивцям напасти на карету Гюрем, коли та поверталась вночі з відпочинку в Едірне до Стамбулу. Наступного разу вже й Валіде збурює заколот у гаремі проти Гюрем. Декілька наложниць обпікають обличчя дівчини вогнем. Хатідже, яка вже давно не така, як була колись, починає нападати словесно на Ібрагіма. Ібрагім цього, певна річ, не витримує, і згодом починає зраджувати Хатідже з Ніґяр-калфою… Від зв’язку з Ібрагімом Ніґяр вагітніє. Про це випадково дізнається Дайє Хатун — права рука Валіде, яка пробує врозумити Ніґяр, а пізніше про це дізнається й сама Валіде, після чого у неї трапляється інсульт, що надовго прикує її до ліжка… Зрештою, у кінці сезону Валіде помирає, а Хатідже приймає рішення розлучитися з Ібрагімом і позбавити його всіх титулів, а також присягається помститися Гюрем за смерть матері.

Сезон 3 “Величне століття” опис

Після смерті матері султана керуючою гаремом спершу стає Махідевран, але Гюрем завдяки хитрій інтризі вдалось змусити Сулеймана позбавити її, Махідевран, звання правлячої гаремом, яка потратила стільки коштів, що не змогла повернути лихварці грошовий борг. Зрештою Сулейман призначає на цю високу посаду саму Гюрем. Хатідже, дізнавшись, що Ніґяр вагітна від Ібрагіма, вирішує, що найкращий вихід тут — це аборт, а опісля — страта Ніґяр. Тим часом у палац потрапляє перська полонянка — Фірузе Хумейра, яку привіз до Стамбулу турецький пірат на ймення Барбаросса. Доля приводить її до султанського палацу. Полонянка згодом стане для Гюрем досвідченою і хитрою суперницею в боротьбі за кохання Сулеймана. Покровительками перської рабині стали Махідевран, Хатідже і Афіфе — годувальниця Сулеймана, яку запросили до гарему «навести порядок», вони захищають і оберігають нову коханку султана від Гюрем та при нагоді роблять все щоб насолити останній. Та ніхто не підозрював, що Фірузе Хумейра — не просто рабиня, а справжнісінька принцеса на ім’я Бегюмхан Султан — представниця перської династіїТахмаспа І (Сефевідів) — ворогів турецької династії Османів, що врятувалась після корабельної аварії.

Згодом у палац приходить деякий Рустем — конюх, який закоханий у доньку Гюрем — Міхрімах. За допомогою Рустема Гюрем дізнається про таємницю Фірузе і, зрештою, султан Сулейман вирішує відправити Фірузе подалі від себе. Гюрем святкує перемогу.

Хатідже вирішує пробачити Ібрагімові усі його гріхи і зраду, але тільки заради помсти Гюрем. Тепер Хатідже та Ібрагіма об’єднала спільна мета — дошкулити Гюрем. До столиці приїздить Шах Султан — сестра Хатідже і Сулеймана, яка про людське око вирішує підтримувати гарні стосунки з Гюрем, але насправді має досить далекоглядні плани щодо подальшого свого перебування в Стамбулі. Ібрагім у своєму честолюбстві зробив необачні кроки: він називав себе неодноразово «правителем Османської імперії» і «приборкувачем» султана при іноземних послах, про, що було записано до протоколів. Про ці протоколи дізналась Гюрем і через своїх довірених людей передала їх Сулейману. Розгніваний Сулейман вирішує стратити Ібрагіма. Так він і чинить, про що шкодує. До палацу Хатідже привезли труну з Ібрагімом. Хатідже, побачивши мертвого Ібрагіма, хоче помститися Гюрем, адже вона вважає, що це саме рудоволоса султана вбила її союзника. На тривалий час Хатідже викрадає Гюрем, але помирає від отруєння. Міхрімах страждає, тому що їй волею долі доводиться вийти заміж за Рустема, який їй огидний… Тим часом старший син Гюрем — шехзаде Махмед, помирає від епідемії віспи… Чимало ще випробувань випадуть іще на долю рудої і завзятої султани, допоки вона теж не повернеться і не зажадає помсти усім навколо…

Сезон 4 “Величне століття” опис

Зважаючи на минуле, Гюрем яскраво палає бажанням помсти. Рустем стає великим візиром і довіреною особою султана Сулеймана. Він допомагає Гюрем творити інтрижки. Гюрем стає настільки лихою, що не щадить навіть своїх синів та родичів. Невісток вона прагне втопити у Босфорі. Сулеймана Гюрем лякає своєю поведінкою. Сулейман призначає шехзаде Селіма (раніше середнього — тепер старшого сина Гюрем) керувати головним санджаком — провінцією Сарухан(Маніса). Це викликає невдоволення у сина Махідевран — Мустафи, а також у двох молодших братів — сміливця Баязида і горбатенького Джихангіра. Вони укладають союз проти Селіма. Селім, дізнавшись про це, замість того, щоб починати діяти, починає пиячити. До палацу приїздить деяка італійська принцеса Сесилія Верньер-Баффо, яка мріє швидше повернутися додому, але Гюрем лякає її звісткою про те, що тепер та — власність шехзаде Селіма… Сесилія у відчаї намагається покінчити життя самогубством, але її рятує той же Селім. Познайомившись із ним, Сесилія знову отримує віру в життя, щастя і справжнє кохання. Сесилія приймає іслам і Селім називає її «Нурбану» — та, що сяє. Селім і Нурбану здійснюють нікях (з турецької — весілля), вона народжує йому багато дітей, Селім перестає пиячити. Повертається донька Ібрагіма та Хатідже — Хуріджихан Султан і їх любовна лінія із шехзаде Баязидом.

Цікаві факти про серіал “Величне століття”

  • Це найдорожчий телевізійний проект в історії турецького телебачення;
  • деякі сцени знято в реальних історичних інтер’єрах палацу Топкапи;
  • перший східноєвропейський серіал, який побачили глядачі США;
  • основою сценарію стали середньовічні документи та історичні романи;
  • для зйомок фільму було збудовано 2100 кв. метрів декорацій: використано 1000 кв. метрів каменю, 1800 кв. метрів справжнього мармуру, 2500 шт. залізного профілю, 1,5 тонни фарби;
  • кастинг на головну жіночу роль тривав 8 місяців, участь у ньому взяли актриси з Туреччини, Америки, Німеччини, Нідерландів, Великобританії, Македонії, Хорватії,Болгарії;
  • над декораціями 5 місяців працювали 120 осіб, серед них 30 скульпторів і художників;

Актори і ролі “Величне століття”

АкторРольСтатус
Халіт ЕргенчСулейман I Пишний10-й султан Османської імперії, халіф
Мер’єм Узерлі, Вахіде Перчін-ГердумХюррем, Анастасія (в оригіналі телесеріалу Олександра), РоксоланаХасекі-султан, пізніше єдина законна (з якою було проведено нікях — процес укладання шлюбного договору) дружина султана, мати його п’яти дітей.
Нур Феттахоґлу (Айсан)(Визероглу)Махідевран-СултанХасекі-султан, мати старшого шехзаде Мустафи.
Небахат ЧехреАйше Хафса Султан, частіше валідеКоролева-мати (валіде) і дружина султана Селіма I Явуза, керує гаремом.
Окан ЯлабикІбрагім-пашаВеликий візир Османської імперії, грек за походженням. В серіалі його християнське ім’я Тео.[2]
Сельма ЕрґечХатідже СултанСестра Сулеймана I і дружина Ібрагіма-паши.
Філіз АхметНіґер КалфаКалфа в гаремі, пізніше отримала посаду хазнедар (Хазнедар — головна в гаремі, після валіде), згодом жінка Матракчі. Потім завагітніла від Ібрагіма та одружилася на Русемі ага
Сема Кечік-КарабельДайє-хатунСлужить у валіде 40 років, її права рука.
Мерве БолугурНурбану Хасекі Султан (Сесилія Верньер Баффо)Дружина Шехзаде-Султана Селіма
Мельтем ДжумбулФатьма СултанСестра Сулеймана
Бурджу ОзберкХюріджихан СултанДочка Хатідже Султан й Ібрагіма Паші
Енгін ОзтюркШехзаде (а згодом, Султан) СелімСтарший син Гюрем (після Мехмета)
Арас Булут ІйнемліШехзаде БаязидСередній син Гюрем
Сечкін ОздемірЛевко (у турецькому оригіналі Лео)Колишній коханий Анастасії (Гюррем), художник.
Толга СариташШехзаде ДжихангірНаймолодший син Гюрем, має горб
Мехмет ГюнсюрШехзаде МустафаСтарший спадкоємець, син Махідевран (дорослий)
Беркан ДемірбагМустафаШехзаде Мустафа (дитина)
Тунч ОралМустафаШехзаде Мустафа (підліток)
Саадет АксойСадика (Вікторія)Шпигунка чесько-угорського короля Лайоша II. Бажає помститись Сулейману за смерть свого нареченого.
Бурджу ТунаҐюльніхаль (Марія)Подруга і служниця Анастасії (Гюррем).
Селен ОзтюркҐюльфем-хатунВірна подруга Хатідже Султан, колишня Хасекі-султан, її син помер від віспи.
Пелін КараханМіхрімах(англ.)укр.Донька Сулеймана і Гюррем (доросла)
Аїда АжарМіхрімахДонька Сулеймана і Гюррем (дитина)
Меліс МутлучМіхрімахДонька Сулеймана і Гюррем (підліток)
Езгі ЕюбоглуАйбіге-хатунПлемінниця валіде з Криму
Кадір ЧермікЛайош ІІКороль Угорщини і Чехії
Аріф ЕркінПірі Мехмед-паша(англ.)укр.Великий візир Порти
Арда АранатМехмет1-й син Сулеймана і Гюррем (підліток)
Беркеджан АккаяМехмет1-й син Султана Сулеймана і Гюррем (дитина)
Озґюр Еґе НалджіБаязид4-й син Султана Сулеймана і Гюррем (дитина)
Мурат ТузунАхмед-паша(тур.)укр.Ворог Ібрагіма; бейлербей Єгипту, грузин за походженням, згодом страчений
Юксел ЮналШекер-агаАга кухні, головний кухар.
Меліса СьозенЕфсун (Нора)Служниця Гюррем, згодом буде замішана в інтригах проти Мустафи, але потім закохається в нього і завагітніє, померла після примусового аборту.
Мюжде УзманАрмінПерша дружина Малкочоглу
Бурак ОзчівітМалкочоглу Балі-бейКомандир/Герой. Згодом хранитель султанських палат.
Пинар Чаглар ҐенчтюркБейхан СултанДруга сестра Сулеймана I, жінка Ферхат-паші.
Тансел ОнгелАльвізе Луїджі ҐріттіПозашлюбний син Андреа Ґрітті, один з найбагатших людей в Османській імперії (з 1-ої по 36 серію)
Ерман СабанАльвізе Луїджі ҐріттіПозашлюбний син Андреа Ґрітті, один з найбагатших людей в Османській імперії (з 37 по 63 серію)
Юнал СілверКарл VІмператор Священної Римської імперії германської нації
Ківанч КілінчФерхат-пашаЧоловік Бейхан Султан
Октай ДенерЗенбіллі Алі ЕфендіНайстарший релігійний вчений
Хасан КючюкчетінІскандер ЧелебіДефтердар (головний скарбничий)
Аднан КочБехрам-пашаКолишній губернатор однієї із провінцій, знятий із посади Ібрагімом і який мріє помститись за це
Фехмі КараарсланАяс-пашаДругий візир Османської імперії
Алмеда АбазіВалерія (Назенін Хатун)Служниця Нурбану, згодом народила доньку від Сулеймана, але померла
Мелке Іпек ЯловаПринцеса Ізабелла ФортунаПринцеса Кастилії і Леона
Джансу ДереФірузеПерська наложниця Сулеймана, суперниця Гюррем
Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар