«Величне століття» опис серій 121-130

Роксолана

«Величне століття» зміст серій можна перечитати, якщо хочете згадати про події в улюбленому телесеріалі.

Опис серій 111-120 серіалу “Величне століття. Роксолана” читайте в попередній статті.

«Величне століття» опис серій 121-130

121 серія «Величне століття» опис

Селім не може впорається з ситуацією в гарнізоні яничар. Народ у столиці прославляє Мустафу, а Сулейман тим часом йде на поправку. Селім звинувачує Мустафу в організації що стався в корпусі яничарів. Біля ліжка султана Хюррем дякує Мустафу за порятунок сина і зізнається йому, що якби він був її сином, то все могло скластися по-іншому. Селім розповідає Міхрімах, що для яничар Мустафа вже став султаном. Хюррем звинувачує Рустема в нападі на Мустафу і на Селіма. Рустем каже їй, що їх життя відтепер в руках Мустафи. Сюмбюль розповідає Хюррем про розмови в народі. Рустем показує Міхрімах отруту, що носить він і Хюррем Султан на випадок, якщо на трон зійде Мустафа. До столиці прибуває Махідевран. Міхрімах звинувачує Мустафу, його матір і Фатьму Султан в тому, що вони хочуть смерті Повелителя. Рустем через багато років зустрічається зі своїм братом Андро, що носять тепер ім’я Сінан. Мустафа запевняє Міхрімах, що якщо він зійде на трон, то її брати не постраждають. Сулейман піднімається з ліжка, чим невимовно радує Хюррем. Хюррем радить Махідевран почати збори і разом з Мустафою повертатися в Амасії. Сулейман провідує яничар в їх корпусі, де власноруч страчує їх главу мечем Мустафи. 1553 рік. Хюррем вирішує за допомогою Рустема підставити Мустафу, звинувативши його в дружбі з Тахмаспа. Рустем натякає Повелителеві на новий похід проти персів. Міхрімах пропонує матері допомогу в боротьбі проти Мустафи. Сулейману доповідають про стан справ на перських кордонах. Поки Атмаджа доповідає Мустафі про витівки Рустема в столиці, Міхрімах краде друк Мустафи. Рустем в цей час пише листа від імені Мустафи Тахмаспа.

122 серія «Величне століття» опис

Хюррем готується святкувати перемогу над Мустафою. Яничари обурені командуванням Рустема в поході на Персію. Головний звіздар розповідає Сулейману і Хюррем про погану прикмету. Нурбану в Манісі також пророкує затемнення. Баязид каже Лалі, що якби у нього було все те, що є у Мустафи, він не був би таким терплячим. Хуріджіхан усіма силами намагається завагітніти. Фатьму збираються видати заміж за Кара Ахмеда-пашу. Джихангір провідує Міхрімах і цікавиться у неї про події. Він каже, що якщо з Мустафою щось станеться, то винними він буде вважати сестру, матір і Рустема. Фахрі призначають на місце Афіф. Селім стурбований перспективою стати регентом султанату на час походу. Кара Ахмед-паша примикає до прихильників Мустафи. Смерть Туфана-аги призводить яничар в лють. Рустем доповідає Сулейману, що яничари готують бунт. Кара Ахмед доповідає султану про візит на раду прихильників Мустафи. Сулейман призначає Пірі-Рєїса Капуданіе Індійського океану. Між Кара Ахмедом і Фатьма виникає взаємна симпатія. Джихангір вимагає у матері пояснень, але вона проганяє його. Люди Рустема перехоплюють лист Тахмаспа. Казааскер Румелии розповідає Атмадже про зраду Ахмеда-паші. Соколлу віддає Повелителеві лист, здобутий Зал Махмудом-агою. Мустафа з сином Мехмедом відправляється на полювання, де маленький Шехзаде зникає. Щасливо повернувшись до палацу, Мустафа дізнається про лист. Сулейман отримує відповідь від Ебусууда, в якому говориться, що Мустафу «дозволено умертвити».

123 серія «Величне століття» опис

Мустафа отримує виклик у військовий табір від батька. Туди ж відправляється і Селім. У столиці залишається Баязид, який вельми здивований таким рішенням батька. Махідевран намагається відкрити синові очі на події, але той відмовляється її слухати, оскільки вірить, що батько не заподіє йому шкоди. Атмаджа і Ташлиджали збираються звести Мустафу на престол. Джихангір просить батька взяти його з собою в похід. Махідевран нагадує синові про долю Ібрагіма-паші. Рустем-паша готується до майбутнього зіткнення з Мустафою. Атмаджа готує бунт яничарів у військовому таборі. Фатьма просить чоловіка захистити Мустафу. Сулейман бере з собою в табір катів. Міхрімах починає шкодувати про скоєне. Хюррем говорить їй, що якщо Мустафу не страчують, то з військового табору повернуться тіла її братів і батька. Сулейман дізнається про прибуття в табір Мустафи. Кара Ахмед передає Мустафі записку з попередженням. Джихангір потайки пробирається до шатра Мустафи і повідомляє йому про рішення Повелителя. Мустафа залишає Джихангір прощальний подарунок. Хюррем розуміє, що серце Повелителя озлобилося. Сулейман відправляє Селіма і Джихангіра на полювання. Мустафа відправляється в табір, однак дорогу йому перепиняють яничари, вірні Шехзаде. Хусейн Чавуш благає його повернутися назад, однак Мустафа наказує їм звільнити шлях. Вірні своєму Шехзаде, яничари підкоряються. За наказом Хікмета-аги призвідників бунту вбивають. Джихангір, передчуваючи недобре, збирається повернутися в табір, але Селім зупиняє його. Яничари вітають Мустафу, чим ще більше злять Повелителя. Атмаджа розуміє, що їх зрадили. Він відправляється до Ташлиджали, але по дорозі його ранять стрілою. Джихангір на полюванні не знаходить собі місця. Він розуміє, що його батько не виконає обіцянку. На балкон Махідевран падає мертвий голуб. Воїни, вірні султану, перекривають вхід в намет, коли беззбройний Мустафа входить всередину. Сулейман відмовляється вислухати сина. Кати нападають на Шехзаде, однак той не збирається здаватися. Зрештою Мустафу вбиває Зал Махмуд-ага. З мертвим сином на руках Сулейман усвідомлює всю тяжкість свого вчинку.

124 серія «Величне століття» опис

Тіло Мустафи виносять з шатра Повелителя. Джихангір звинувачує батьку у брехні і вбивстві невинного. Через хвилювань яничар знятий з посади Рустем вимушений тікати з табору в Стамбул. Кара Ахмеда-пашу призначають великим візиром. Ташлиджали приносить до палацу Амації звістку про страту Шехзаде. Так само він доставляє Махідевран наказ султана відправиться разом з гаремом в Бурсу. Міхрімах розносить звістку про смерть брата по палацу. Фатьма, Баязид і Гюльфем звинувачують у смерті Мустафи Рустема і Хюррем. У столиці назрівають заворушення: яничари планують повалити султана і звести на трон сина Мустафи Мехмеда. Міхрімах зізнається чоловікові, що не вірила, що батько зможе стратити брата. По дорозі з Амації Махідевран з сім’єю бачить натовпи людей, які скандують: «Да здравствует Шехзаде Мехмед!». Нурбану отримує листа від Селіма, в якому він пише, що став на крок ближче до трону, але не може зрозуміти, чи щасливий він. Нурбану зізнається, що їй шкода Мустафу. Хюррем повідомляє Сулейману про підготовлюваний бунті. На похоронах Мустафи Махідевран звинувачує Баязида у смерті сина. Один з яничарів в Сюмбюле дізнається прислужника Хюррем; Сюмбюля б’ють, а його кав’ярню розносять. Міхрюнніса підозрює, що її сина хочуть стратити. Селім розповідає батькові про стан Джихангіра. Хюррем тайком прибуває до палацу дочки з наміром забрати її з чоловіком і дочкою в Топкапи, але Сінан-паша відмовляє її. Махідевран з гаремом сина за наказом повелителя переїжджає в Гемлік. Джихангіра знаходять в лісі в неадекватному стані. Він знову звинувачує батька і каже, що зі смертю Мустафи помер і його батько. Під приводом поломки карети Махідевран зупиняється, в цей час карета з Мехмедом продовжує шлях. Міхрюнніса розуміє, що відбулося насправді. Мерам Ібрагім-паша каже Мехмеду, що він більше не зможе бачиться з матір’ю. Хюррем потай оплакує Мустафу.

125 серія «Величне століття» опис

Ні лікарі, ні сам султан не можуть впорається з хворобою Джихангіра. Селім просить батька написати матері про стан брата, але той упевнений, що Джихангір одужає, і відмовляється. До столиці прибуває Атмаджа, щоб помститися Рустемові за смерть Шехзаде. Рустем зближується з братом. Джихангір стає гірше. Фахрі повідомляє Хюррем про те, що на палац в Ускюдарі рухається натовп озброєних людей. Рустем з дружиною і дочкою намагається спішно покинути палац. Один із слуг впускає бунтівників. Вибравшись з палацу, Рустем з родиною опиняється в пастці. На допомогу їм приходить Баязид. Міхрімах винить Рустема в тому що відбувається. Атмаджа згадує прохання Мустафи про присягу Баязиду. Бунтівники збираються перед Топкапи. Джихангір просить Селіма відвезти його до столиці. Баязид виходить до бунтівників і вимагає припинити бунт. Бунтівники покірливо покидають палац. Селім припрошує батьку виконати прохання брата, але той відмовляє. Джихангір стає краще, і він відправляється до батька. Між Хюррем і Фатьмою відбувається сутичка в гаремі. Під час прогулянки Сулейман розуміє, що його син не в собі. Він вирішує відправити його з Селімом додому. Хюррем приходить лист від Селіма і вона вирішує їхати в табір. Баязид збирається їхати з нею. Джихангір віддає батькові прощальний подарунок Мустафи і вмирає. Рустемові приносять скриньку від брата, в якій виявляється відрубана кисть Синана і записка. Міхрімах відмовляє чоловіка від зустрічі з ворогами. Поранений Сінан приходить до Рустема. Дорогою Баязид з матір’ю зустрічає Селіма, що везе труну з тілом брата до столиці.

126 серія «Величне століття» опис

Хюррем не може прийти в себе після смерті сина. Нурбану прибуває в столицю, щоб підтримати чоловіка. Баязид вважає, що крім матері і Рустема в смерті Мустафи винна і Хуріджіхан. Рустем доглядає за братом, але той відмовляється йому вірити і відкидає допомогу. Газанфер-ага перехоплює лист Баязида до Хуріджіхан і передає його Нурбану. Міхрімах намагається повернути матір до життя. Махідевран з Міхрюннісой прибувають в Стамбул, щоб переправити Міхрюннісу в Алжир до її брата. Міхрюнніса на очах у всього гарему перерізає собі горло. В Амасьї Сулейман зустрічається з Ташлиджали. Кара Ахмед розповідає Баязиду про лже-Мустафу. Фатьма з чоловіком вирішують підтримати Селіма в боротьбі за трон. Хуріджіхан приїжджає в столицю, але Баязид не радий їй. Вони дізнаються, що лист з викликом в Стамбул було підроблено. Махідевран з кулаками та прокльонами кидається на Хюррем. За порадою Фатьми Махідевран спішно їде в Бурсу. Перед від’їздом Фатьма дає їй гроші для будівництва тюрбе Мустафи. У палаці швидко поширюються чутки про нікях Баязида і Хуріджіхан. Хуріджіхан звинувачує у всьому Нурбану. Баязид ж у всьому звинувачує брата. Атмаджа вбиває Синана-пашу.

127 серія «Величне століття» опис

Хюррем намагається примирити синів, але ворожнеча стає все сильніше. В цьому Хюррем винить Нурбану і каже їй, що якщо вона не зупиниться, то відправиться підкорювати води Босфору в мішку. Рустем вимагає, щоб Хюррем вибрала одного зі своїх синів. Баязид збирається в Румелию, щоб придушити повстання лже-Мустафи. Газанфер радить Нурбану помиритися з Хуріджіхан. Гюльфем радить Хуріджіхан залучити на свою сторону Хюррем і Міхрімах. Джанфеда підозрює Газанфера в заборонених почуттях до Нурбану. Атмаджа розповідає Баязиду про останнє прохання Мустафи і присягає йому на вірність. Селім за підтримки великого візира надає допомогу лже-Мустафі від імені Баязида. Кара Ахмед і Соколлу налаштовують Повелителя проти Баязида. Хуріджіхан відправляється Повелителеві, щоб розповісти про нікях, але Сулейман перериває її і каже, що давно знає про це. Баязид вирішує відправитися до лже-Мустафі разом з Атмаджой. Вночі в покоях Джихангіра Сулейман стикається з Хюррем. Міхрімах просить батька не позбавляти свого розташування Рустема. Соколлу захоплює лже-Мустафу і привозить його в Стамбул. Хюррем благає Рустема врятувати Баязида. Сулейман відвідує могилу Разіе і стикається з неприязню молочного брата Яхьї. Яхья просить Султана подбати про Махідевран. Баязид відмовляється повертатися в Стамбул через страх, що батько стратить і його. В Едірне Рустем накидається на Атмаджу, але йому доводиться об’єднатися зі своїм ворогом заради майбутнього Баязида. Баязид відправляється до султана; туди ж викликають і Селіма. Повелитель каже, що впевнений, що на трон після нього повинен зійти саме Селім. Баязид приходить в лють і оголошує війну батькові і брату.

128 серія «Величне століття» опис

Хюррем, бажаючи зберегти життя обох синів, пише листа, в якому просить султана одуматися. Нурбану каже Селімові, що піде на все, щоб він зійшов на трон. Баязид впевнений, що Селім стоїть за звинуваченнями в повстанні лже-Мустафи. Соколлу доповідає Сулейману, що саме Махідевран надавала фінансову допомогу повсталим, і султан, попри прохання молочного брата, позбавляє Махідевран всіх виплат. Кара Ахмед вступає у протистояння з Хюррем. Баязид намагається з’ясувати, хто підставив його, але гінця, відвозившого гроші лже-Мустафі, вбивають. Війна між Хюррем і Фатьмою набирає обертів. Міхрімах, налаштована проти Селіма, вимагає, щоб мати вибрала Баязида. Кара Ахмеда звинувачують у привласненні золота зі скарбниці і відправки його повсталим. Сулейман в покоях спілкується з дітьми Селіма і Баязида. Ідилію порушує Селім, що побажав провести церемонію обрізання Мурада в столиці. Сулейман знімає Кара Ахмеда-пашу з посади і віддає наказ про страту. Рустем знову стає великим візиром. Під час святкування обрізання Мурада Хуріджіхан застає Нурбану з Газанфером-агою. Нурбану намагається пояснити їй, що відбулося насправді, але та каже, що їй ніхто не повірить. Між ними зав’язується бійка, з якої Нурбану виходить переможцем.

129 серія «Величне століття» опис

Поранена Хуріджіхан приходить в гарем і падає без почуттів. Нурбану виявляє пропажу сережки. Сулейман наказує почати розслідування і покарати винного. В Бурсу прибуває Чавуш, щоб передати Махідевран наказ про позбавлення її доходів і повідомити, що Нергісшах видали заміж. Селім зауважує сліди бійки на тілі Нурбану. Хюррем викликає до себе Нурбану і показує пару сережок, одна з яких була знайдена в покоях Селіма, а інша в коридорі, де вдарили Хуріджіхан. Хюррем наказує кинути Нурбану разом з Джанфедой в темницю, але Нурбану погрозами уникає покарання. Хуріджіхан оговтується, але не сказавши ні слова вмирає. У вбивстві Хуріджіхан звинувачують наложницю Баязида Рану Султан. Баязид відправляється до неї, щоб допитати, але знаходить її в кімнаті вже мертвою. Хюррем за пропозицією Рустема і Міхрімах вирішує відправити з Селімом в Манісу Лалу Мустафу. Крім того, з дозволу повелителя в Манісу також відправляється Фахрі, а з Баязидом їде Локман-ага. Баязид з Атмаджой посилає Махідевран гроші на будівництво тюрбе Мустафи, але та відкидає їх. В Манісі Фахрі збирається відправити на хальвет до Селіма Дільшах, але Нурбану перехоплює їх і відправляє Дільшах назад в майстерню. До палацу Баязида привозять нових дівчат зі столиці, серед яких опиняється Дефне, підіслана Нурбану. Сулейман, який почув мови людей на ринку, цікавиться у дружини доклала чи вона руку до смерті Мустафи. За порадою Фахрі Дільшах вирішує позбутися від докучливої ​​венеціанки і топить її у ванній.

130 серія «Величне століття» опис

Від смерті Нурбану рятує вірна Джанфеда і Газанфер, який випадково вбиває Дільшах. Між Дефне і Баязидом зав’язується таємна переписка. Нурбану звинувачує в нападі Фахрі і Хюррем. Міхрімах виявляє на тілі висипка, яку не може вилікувати жоден лікар. Фатьма пропонує на посаду хазнедар Мелек, але Хюррем висуває кандидатуру Гюльфем, яку і вибирає Повелитель. Нурбану оголошує війну Хюррем. Соколлу пропонує Рустемові допомогу іспанського лекаря Педро, що служать йому. Нурбану припрошує Селіма залишити Газанфера в палаці або вислати Фахрі, але він відмовляє їй. Нурбану пропонує Газанферу вихід – кастрацію. Селім особисто знайомиться з Йосипом Наси. Баязид відповідає на почуття Дефне. Фатьма підбурює людей до нападу на Хюррем. Хюррем відправляється до ворожки і та повідомляє, що хвороба Міхрімах виліковна, а саму Хюррем чекає швидка смерть і смерть одного з її синів. Будинок ворожки оточує розлючений натовп, озброєний палицями та камінням. Сулейман відправляється на виручку до дружини. Незважаючи на вмовляння Сюмбюля, Хюррем вирішує вийти до натовпу, і натовп, присмирнівши, уступає їй дорогу. Проте, один з бунтівників вирішується на напад, але його вбиває підоспілий Сулейман. Фатьма, що чекала звісток про смерть Хюррем, зустрічає її в палаці. Нурбану розповідає Селімові новини з Кютах’ї. Сулейман оголошує каву поза законом. Мелек видає Фатьму Хюррем, і та розповідає про все султану. Сулейман наказує Фатьмі покинути палац. Баязид знаходить людей Селіма, що викрали золото, що везли зі Стамбула для сплати боргів Шехзаде. Фатьма залишає столицю. Сулейман відправляється в Едірне, щоб покінчити з переслідуючими його спогадами.

«Величне століття» зміст серій 131-139

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар