“Величне століття” опис серій 1-10

Роксолана

«Величне століття» зміст серій можна перечитати, якщо хочете згадати про події в улюбленому телесеріалі.

«Величне століття» опис серій 1-10

1 серія «Величне століття» опис

Сулейман, разом зі своїм вірним слугою і другом Ібрагімом, їде в Стамбул, щоб зійти на османський престол після смерті батька султана Селіма. В цей же час з Криму до столиці привозять рабинь, серед яких виявляється Олександра Лісовська з Рутенії. Вся її родина була жорстоко вбита, а сама дівчина захоплена кримськими татарами в полон. Сулейман прибуває в Стамбул, де його тепло зустрічають матір Айше Хафса Валіде Султан, сестра Хатідже і колишня улюблениця Гюльфем. Сулейман призначає Ібрагіма зберігачем своїх покоїв. Потрапивши в гарем, Олександра поводиться нерозумно, але Валіде пояснює їй, що тепер вона рабиня і належить султану. Нігяр-калфа розповідає Олександрі, що в гаремі можна зробити непогану кар’єру. Сулейман в перші дні свого правління показує себе справедливим султаном: він страчує торговця, що брав хабарі, і разом з Ібрагімом вирішує продовжити політику завоювань свого діда і батька. Під час візиту Сулеймана в гарем, його бачить Олександра. Хитрим трюком вона привертає увагу султана. Ібрагім зауважує інтерес повелителя до Олександри і наказує внести її в число дівчат, які будуть розважати султана на святі. Незабаром в Стамбул прибуває і улюблена наложниця султана Махідевран з сином Мустафою. Під час свята Олександра отримує фіолетову хустку – знак запрошення на хальвет. Сулейман приймає венеціанського посла. Олександра хвалиться своїй подрузі Марії, що всіма способами завоює серце султана. Їх розмову чує Дайе-хатун і розповідає про все Валіде. Вона вирішує перешкодити планам Олександри. Увечері Сулейман очікує Олександру, але замість неї до нього входить Махідевран. Олександру відправляють назад в загальну спальню.

2 серія «Величне століття» опис

В загальній спальні Олександра стикається з насмішками інших рабинь через те, що вона так і не потрапила в покої повелителя. Махідевран зізнається султану, що нудьгує по ньому, і Сулейман дозволяє їй залишитися. Махідевран бачить в покоях султана кільце зі смарагдом, яке Сулейман зробив їй для комплекту. На ранок Сулейман висловлює Ібрагіму своє обурення тим, що замість Олександри прийшла Махідевран. Він також просить матір не намагатися керувати ним. Сулейман відправляє в Угорщину, що заборгувала податки Османської імперії, посла. Махідевран, відчуваючи, що султан віддаляється від неї, намагається повернути його розташування, але її план провалюється, і вночі на хальвет до Сулеймана відправляється Олександра. Султан зачарований рабинею і залишає її в своїх покоях на два дні, чим викликає переполох в гаремі. У Сирії місцевий бейлербей піднімає повстання, яке підтримує Ватикан. Сулейман проводить всі ночі з Олександрою, включаючи ніч четверга, яку він повинен проводити з головною наложницею. Махідевран засмучена і вирішує змінити тактику. Після повернення від султана Олександру переводять в покої для фавориток. Почувши гру на скрипці Хатідже закохується в Ібрагіма. Валіде влаштовує свято, де між Олександрою і Махідевран відбувається сварка. Олександра відмовляється вибачатися перед головною наложницею султана, і за наказом Валіде її кидають у темницю. Увечері султан, який побажав бачити улюбленицю, дізнається, що вона в темниці. Він наказує звільнити її і дарує їй перстень з смарагдом, який зробив для Махідевран.

3 серія «Величне століття» опис

Поки султан і Олександра насолоджуються щастям, угорський король Лайош наказує вбити турецького посла. Після придушення повстання погляд Сулеймана спрямовується на Белград. Між Махідевран та російською наложницею виникають перші сутички. Махідевран вимагає, щоб Олександра віддала їй кільце з смарагдом, яке тій подарував султан. Махідевран дізнається, що вагітна, і в гаремі влаштовують свято. Між Ібрагімом і Хатідже виникає взаємна симпатія. Махідевран наказує Гюльшах вкрасти у Олександри перстень, який, як вона вважає, по праву належить їй. Після бойкоту, оголошеного дівчатами в гаремі, Олександра змушена просити допомоги у Сюмбюля-аги. Вона за порадою Сюмбюля і Нігяр просить Сулеймана звернути її в іслам, той виконує прохання і дає коханій нове ім’я – Хюррем. Хюррем має намір знайти того, хто вкрав її кільце. Ібрагім починає розслідування і з’ясовує, що кільце знаходиться у Махідевран, проте Валіде заступається за невістку. Хюррем повертають кільце. Махідевран втрачає дитину, як і будь-яку надію на поліпшення відносин з султаном. В гаремі вона натикається на Хюррем, що йде до себе після ночі з султаном, і б’є її.

4 серія «Величне століття» опис

Побиту Хюррем знаходять Нігяр, Сюмбюль і Дайе. Дайе вирішує приховати подію від султана. Вона розповідає все Валіде, і та відчитує Махідевран. Увечері султан наказує покликати до нього улюблену наложницю, але та відмовляється. Сулейман приходить у лють і сам відправляється до Хюррем в кімнату, де бачить причину відмови. Хюррем зізнається Сулейману, що її побила Махідевран. Відносини султана і Махідевран остаточно псуються, і Сулейман вирішує вислати Махідевран в старий палац. До свого одужання Хюррем переселяється в покої Сулеймана. Піддавшись на умовляння Валіде, султан вирішує не висилати Махідевран. Хюррем одужує і повертається в кімнату до Айше. Хатідже і Ібрагім продовжують таємні зустрічі. Сулейман віддає наказ готуватися до походу на Угорщину. Хатідже обіцяє чекати Ібрагіма. Король Лайош не сприймає всерйоз затію з походом Сулеймана. Між Хюррем і Ібрагімом наростає напруга. Сулейман йде у похід.

5 серія «Величне століття» опис

В відсутність султана Валіде вирішує позбутися від Хюррем, видавши її заміж за сина одного з вельмож. Під час прогулянки в саду Хюррем показують її нареченому. Сулейман і Ібрагім розробляють план, завдяки якому османи захоплюють Софію і тепер готуються до наступу на фортецю в Буді. На бенкеті, влаштованому Валіде, Хюррем повідомляють про її майбутнє заміжжя. Хюррем опирається цьому і, щоб залишитися в палаці, каже, що чекає на дитину. Валіде впевнена, що вагітність Хюррем – брехня, однак, після огляду Хюррем несподівано з’ясовується, що це правда. Гарем здивований, а Махідевран засмучена. За допомогою Нігяр Хюррем пише листа султанові, в якому повідомляє про своє становище. Валіде вирішує розірвати заручини. Сулейман захоплює фортеця Буди на шляху до Белграду, в якій йде святкування весілля придворного короля Лайоша. Лайош встигає втекти. Лекарь прописує Махідевран серцеві краплі, і та подумує про новий план порятунку від суперниці. Валіде вирішує видати Хатідже заміж. В гаремі на честь майбутньої дитини Сулеймана і Хюррем влаштовують свято.

6 серія «Величне століття» опис

Армія Сулеймана захоплює Белград. Сулейман повертається в палац і дізнається радісну новину про вагітність Хюррем. Сварки між Махідевран і Хюррем не припиняються. Останньою краплею терпіння Махідевран стає те, що під час привітання султана в гаремі Сулейман проходить повз неї. Після довгої розлуки султан не відпускає від себе кохану. Увечері Ібрагім зустрічається з Хатідже в Інжировому саду, і вони зізнаються один одному, що розлука була нестерпна. Ненависть Махідевран до Хюррем росте, і вона вирішується на відчайдушний крок. Під час вечері з султаном Хюррем стає погано. Сулейман розуміє, що його улюбленицю отруїли, але Хюррем з дитиною вдається врятувати. Валіде чує, як її син називає Хюррем своєї султаншею, і розуміє, що російська рабиня домоглася свого. Махідевран боїться викриття і наказує Гюльшах позбутися Хасіб, що принесла отруєну їжу султану. Ібрагім проводить розслідування, дізнається правду і намагається приховати її від султана. Але Сулейман підслуховує розмову Ібрагіма і Гюльшах і йде до Махідевран, щоб покарати її. Там він чує, як Махідевран говорить Мустафі про свою любов до султана, і вирішує простити її. Вранці Хюррем запитує у Ібрагіма, як він міг допустити, щоб отрута потрапила в покої султана, але Ібрагім каже їй, що питання закрите.

7 серія «Величне століття» опис

Після спроби отруєння Валіде наказує виділити Хюррем окремі покої та особистих рабинь. Махідевран приходить у відчай. Хюррем вимагає, щоб її служницею стала Марія. Сулейман готує новий похід, але, всупереч думці Заходу, він збирається завоювати грецький острів Родос, а не Буду. Хюррем дізнається, що поки вона хворіла, Марія прийняла іслам і отримала нове ім’я Гюльніхаль. Хюррем приходить в лють, вважаючи, що Марія мітить на її місце, але Гюльніхаль клянеться, що ні про що таке й не думала. Сулейман дізнається про спробу матері в його відсутність позбудеться Хюррем. Хюррем розуміє, що Хатідже закохана в Ібрагіма. Дізнавшись, що Хюррем бачила його разом з сестрою султана, Ібрагім радить Хюррем пам’ятати своє місце. Хюррем говорить Ібрагіму, що в будь-який момент може розповісти все повелителю, і той покарає знахабнілого друга. Ібрагім приходить в лють і вирішує помститися Хюррем: він відправляє на хальвет до повелителя Гюльніхаль. Поки султан проводить ніч з Гюльніхаль, Хюррем народжує сина. Валіде наказує принести малюка в свої покої, однак Хюррем хоче залишити дитину у себе. Махідевран, за наказом Валіде, йде на церемонію ім’янаречення. Султан дає синові ім’я Мехмед. Гюльніхаль просить вибачення у Хюррем за те, що не змогла допомогти їй під час пологів, але приховує, де була насправді.

8 серія «Величне століття» опис

Ібрагім дає наказ Нігяр донести Хюррем, що в ніч її пологів у султана в покоях побувала наложниця. Хюррем наказує Гюльніхаль дізнатися ім’я цієї наложниці. Ібрагім дарує Хатідже брошку у вигляді метелика. Валіде помічає подарунок, але Хюррем виручає Хатідже, стверджуючи, що брошку подарувала вона. Валіде радить дочці триматися подалі від Хюррем. У присутності Махідевран Валіде дарує Хюррем своє кольє, а Хатідже повертає Хюррем свій браслет. Відносини Махідевран і Валіде псуються. Гюльніхаль знову відправляється на хальвет, після якого Сулейман дарує їй соболину накидку. Зіставивши всі факти, Хюррем розуміє, що в покоях султана побувала Гюльніхаль, і б’є її. Валіде знаходить для Хатідже чоловіка – сина Пірі Мехмеда-паші Мехмеда Челебі, і султан дає свою згоду на шлюб. Хатідже дізнається про це і впадає в безпам’ятство. Вночі вона в маренні кличе Ібрагіма. Хюррем обливає соболину накидку отрутою і відсилає її подрузі. Вночі Гюльніхаль стає погано, і її обличчя і тіло покриваються виразками. Всі впевнені, що отруєння Гюльніхаль влаштувала Хюррем. Вона відвідує Гюльніхаль і обіцяє їй після одужання взяти її в служіння. Біля ліжка Хатідже Махідевран і Хюррем знову сваряться. У Хюррем відбирають Мехмеда і віддають його годувальниці.

9 серія «Величне століття» опис

Сулейман готується до походу на Родос. Король Лайош розпускає слух про те, що Османська армія боїться виступати в похід на Угорщину. За дорученням Лайоша вдова Аріеля Вікторія відправляється в Стамбул, щоб убити Сулеймана. Один з наближених султана, Матракчі Насух ​​Ефенді, знаходить на вулиці Вікторію, не підозрюючи, хто вона насправді. За допомогою Ібрагіма Вікторія потрапляє в гарем. Хатідже сумує за Ібрагімом. Він обіцяє розібратися в ситуації, але Хатідже каже йому, що не зможе не послухатися матір і брата. Нігяр знаходить для Хюррем знахарку, що виготовляє амулети і замовляння на бажання. Хюррем просить зробити її наймогутнішою жінкою в гаремі, але знахарка відмовляється, мотивуючи це тим, що Хюррем вагітна. Сулейман просить Ібрагіма розіслати звістку про заручини Хатідже і Мехмеда Челебі. Не в силах змиритися з ненависним заміжжям Хатідже робить спробу самогубства, випивши отруту, але її рятує Гюльфем. На повну йде підготовка до заручини Хатідже. Ібрагім підозрює, що Мехмед Челебі серйозно хворий. Хюррем повідомляє султану, що вона знову чекає дитину. Свято на честь заручин Хатідже закінчується пожежею в дитячій, в якій знаходяться Мехмед і Мустафа.

10 серія «Величне століття» опис

Мустафу і Мехмеда з вогню виносить Вікторія. Хюррем звинувачує Махідевран і Мустафу в підпалі дитячої, але султан ставить Хюррем на місце. У подяку за порятунок онуків, Валіде бере Вікторію до себе в служіння, звертає її в іслам і дає їй нове ім’я – Садика. Ібрагім обіцяє Хатідже знайти вихід. Хюррем намагається попросити вибачення у султана, але той не приймає її. Сулейман приймає рішення піти в похід на Родос. Під час прощання Сулейман проходить повз Хюррем, а Ібрагіму не вдається зустрітися з Хатідже. Незабаром в гарем приходить звістка про загибель султана близько Родосу. Гарем в жалобі, у Хюррем загроза викидня, проте новина про смерть султана не підтверджується. Сулейман близький до перемоги. Великий магістр Родосу пропонує кузену Сулеймана, з народження християнину, покинути острів, але той відкидає пропозицію, вважаючи Родос рідним домом. Нігяр радить Хюррем вести себе більш стримано. Махідевран говорить Нігяр, що їй потрібно вибрати, кому вона хоче служити. Армія Сулеймана захоплює Родос. У Хюррем починаються пологи. Під час намазу на Сулеймана скоєно замах, жертвою якого стає Ібрагім.

«Величне століття» зміст серій 11-20

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ання

    Ну Махідевран вааще!!! Жалко Гюррем(((

    Відповіcти