“Готем” опис серій

Г

Готем (Gotham) – американський серіал 2014 року, який був створений за мотивами фільму Бетмен і розповідає про життя міста Готем після вбивства батьків Брюса Уейна. З описом серій телесеріалу Готем ви зможете ознайомитися в цій статті та згадати короткий зміст фільму.

“Готем” опис серій

1 серія “Готем” опис: “Пілот” 

Новачок детектив Джеймс Гордон і його партнер Харві Буллок беруться до справи про вбивство Томаса (Грейсон Мак-Кауч) і Марти Уейн (Brette Taylor),  свідком якого стала сирота Селіна Кайл. Гордон зустрічає сина Уейнів , Брюса, і співчуває йому у зв’язку зі  смертю батьків . Їх розслідування приводить до умовно-достроково звільненого Маріо Пеппер, якого Баллок вбиває, коли він тікає і нападає на Гордона. Вони з’ясовують, що Пеппер був підставлений Муні, до якої вони нещодавно приходили. Муні бере їх у полон, але голова мафії Карміне Фальконе зберігає їм життя. В обмін на їх життя Фальконе змушує Гордона вбити Освальда Коббльпота на призвісько Пінгвін, людину Муні за те, що той зливав інформацію  слідчим Рене Монтойя і Кріспу Аллен. Гордон інсценує  смерть Коббльпота , кажучи йому, щоб той ніколи не повертався в Готем. Гордон і Баллок закривають справу Уейнів , але Гордон зізнається Брюсу і його дворецькому Альфреду, що вбивцю знайти не вдалося. Коли Гордон залишає маєток Уейна, Кайл спостерігає за ними з огорожі маєтку.

2 серія “Готем” опис: “Селіна Кайл”

Вбивство бездомної людини наводить Гордона і Баллока розслідувати також викрадення вуличних Патті і Дугом (Лілі Тейлор і Френк Уейл), працюють на Кукольника і  отруюють дітей видаючи себе за  членів товариства при мерові по догляду за бездомними . Тим часом, Освальд Коббльпот знаходить притулок в орендованому трейлері після його фальшивої смерті, та будує своє повернення в Готем-Сіті. Після втечі Патті і Дуга , мер Обрі Джеймс оголошує плани, щоб допомогти бездомним дітям Готема, який включає в себе вилов їх з вулиць і відправкою з міста. Патті і Дуг повернулися і захопили один з автобусів вуличних дітей, в тому числі Селіну Кайл. Після допиту Буллока у Кийя, Гордон отримує підказку, що приводить їх до компанії Trident International Shipping. Гордон і Баллок приїхали і зловили Патті і Дуг і врятували Кайл. Гордон зустрічається з Кайл, яка заявляє, що вона спостерігала за ним під час його візитів до Брюса і знає деякі відомості про особу, яка стріляла в Уейнів.

3 серія “Готем” опис: “Людина з кульками”

Гордон і Баллок відстежують так звану людину з кульками, яка прив’язує найбільш корумпованих людей міста до метеорологічних шарів і запускає їх у повітря. Монтойя і Аллен запитують Гордона про Кобблпота, який повертається в Готем, щоб помститися Муні. Він влаштовується на роботу в ресторані мафіозі Дона Сал Мароні і здобуває його прихільність. Муні організовує фальшиве пограбування, в якому нівечать коханку Фальконе Наталія, після люди Фальконе жорстоко побили офіціанта, з яким у Муні був секс. Гордон розуміє, що “Balloonman” є соціальний працівник Девіс Ламонд (Ден Баккедал), який був змушений стати Balloonman через корумпованих чиновників, що відмовляються допомоги дітям на вулицях. Він попереджає Гордона, що далі більше людей будуть наслідувати його. Гордон отримує несподіваний візит від Кобблпота.

4 серія “Готем” опис: “Аркхам”

Гордон дізнається про план Аркхам, коли він відвідує Брюса Уейна, де Альфред зазначає, що Фальконе і мер Джеймс хочуть втілити проект, який дозволить поліпшити округ Аркхам. Кілер без імені (Хакім Кає-Казім) був замовлений для вбивства членів міської ради, що беруть участь в проекті Аркхам. Після нападу на ресторан Мароні, Коббльпот підвищений до менеджера ресторану Мароні, після того, як він врятував мішок з грошима від грабіжників. Муні влаштовує бійку між двома співачками, переможницю Лізу бере на роботу для слідкування за Фальконе. Мер Джеймс проводить конференцію по Аркхам і заявляє, що Фальконе буде обробляти проекти розвитку малого житла, а Мароні займеться переобладнанням притулку для хворих. Пізніше, Коббльпот вбиває трьох грабіжників, які напали на ресторан Мароні. Це він їх наняв для грабунку, а потім отруїв їх.

5 серія “Готем” опис: “Гадюка”

Брюс планує знайти спосіб, щоб поговорити з членами ради директорів Уейн ентерпрайзиз, щоб дізнатися як його компанія причетна до проекту Аркхам. Новий препарат під назвою “Гадюка” попадає на вулицю, де той хто його використає отримує супер-силу, але через деякий час людина вмирає. Мароні планує пограбувати казино, що належать Фальконе і Коббльпот розповідає Мароні хто він є насправді. Гордон дізнається, що “Гадюка” (яка є прототипом Venom) буде розпилена на благодійному заході, що відбудеться в Велзейн (входить у склад Уейн ентерпрайзиз). Гордон прострілює каністру на даху і ловить колишнього співробітника Велзейн Стена Потольски (Деніел Лондон) який розповсюджував препарат, але Стен стрибає з даху, рекомендуючи перевірити Склад 39, де Гордон і Буллок пізніше нічого не знаходять. Муні разом з коханцем босом російської мафії Миколою складають план змови проти Фальконе. Ліза прогулючись парком знайомиться з Фальконе.

6 серія “Готем” опис: “Дух Козла”

Десять років тому, вбивця в масці, що називав себе “Дух Козла” вбиває первістків еліти Готем-Сіті. Вбивця націлений на дівчину на ім’я Шеллі Лоусон, яка приводе ще молодого Баллок і його напарника детектива Дікса (Ден Хедайя) до старого кінотеатру. Коли Лоусон знайдено мертвою, вони знаходять вбивцю, Рендалла Мілкі, який стверджує, що Рендалл Мілкі мертвий і намагається напасти на них. Дікс провалюється в люк і тяжко раниться, а Баллок вбиває Мілкі. Десять років по тому, Баллок знаходить доньку Роберта Гастингса, Аманду убиту таким самим чином. Після розтину жертви, Харві знаходе зашиту всередині шиї монету, знак, що залишав Мілкі. Про це ніхто не знав окрім нього і Дікса. Він дізнається, що “нового козла” Гастингса психотерапевт д-р Маркс (Susan Misner) загіпнотизувала як і Мілкі, для того щоб він наводив жах на багатий і корумпований Готем. Монтойя і Аллен продовжують розслідувати вбивство Кобблпота і знаходять свідка недалеко від річки. Коли вони намагаються заарештувати Гордона і Баллок, Кобблпот входить в поліцейську ділянку, в результаті чого виникає бійка між Буллок і Гордон.

7 серія “Готем” опис: “Парасолька пінгвіна”

Гордон привозе Барбару до автобусної станції, кажучи їй, щоб та залишила Готем. Кобблпот приводить Карбоне і трьох інших поплічників до нарколабораторії Миколи, убивши його і Карбоне. Назріває війна через земельну ділянку між двома родинами мафії. П’яний Баллок приходить на допомогу Гордон, і обидва напарника намагаються заарештувати мера та Фальконе. Але потрапивши в маєток Фальконе дізнаються, що кілер Віктор Зас захопив Барбара, щоб не дати можливості заарештувати Фальконе. Пізніше до Фальконе приходе Кобблпот, і Фальконе говорить йому, що все йде як Кобблпот і передбачував. У спогадах перед стратою Кобблпота Фальконе навідався до пінгвіна і той вмовив Фальконе наказати Гордону його вбити. Так як Кобблпот був впевнений, що так він врятується від страти. За це він пообіцяв Фальконе, що влаштується до Мароні і буде зливати інформацію про ту сім’ю. Також Кобблпот розповідає Фальконе, що Муні з Миколою спільники і замислили його прибрати.

8 серія “Готем” опис: “Маска”
Брюс повертається в школу, де він має деякі проблеми з учнями, в тому числі Томмі Елліот (Cole Vallis), який висміює смерть його батьків. Брюс просить Альфреда навчити його захищатися. Гордон і Баллок розслідують вбивство молодого клерка, візитка у кишені якого приводе їх до Річарда Сіоніс (Тодд Сташвік), який влаштовує смертельні бої у своїх офісах для майбутніх робітників, що подали резюме до Сионіса. Тим часом, лояльність Лізи до Муні починає давати збої, коли вона дізнається про план Муні в кінцевому підсумку вбити Дона Фальконе, але Муні натискає на неї і просить вкрасти папери з офісу Фальконе, які можуть бути використані, щоб звинуватити його. Гордона викрадають і проводять з його участю ще один смертельний бій, тим часом Баллок просить поліційський відділок допомоги йому в пошуках Гордона. Після “Маски” і тих, хто брав участь заарештовані, Гордону повідомляє детектив Альварес, що Селіна була затримана після пограбування магазин.

9 серія “Готем” опис: “Харві Дент”

Гордон поселяє Селіну у Брюса Уейна. Під час перевезення ув’язненого  Ян Харгров (Леслі Одом, молодший), спеціаліста по вибухівкам, його викрадає російська мафія, які працюють проти Фальконе після смерті Миколи. Гордон зустрівся з Харві Дент, який підозрює магната Дік Лавкрафта у вбивстві подружжя Уейнів. Коли Гордон і Баллок знайшли Харгрова в покинутому металевому заводі, вони потрапляють в засідку російської мафії, Харгров попереджає їх, що його змушують заляюючи вбивстом рідних. Муні розповідає новому босу росіян Грегору Касьянову (Стів Сербус) і його команді де сховок грошей Фальконе. Під час викрадення грошей поліція приїжджає на місце і права рука Муні Буч змушений підірвати грузовик з грошими і з росіянами, щоб Фальконе не дізнався правду. Освальд відвідує Лізу в її квартирі, сказавши їй, що він знає, що вона шпигун Муні і що він не скаже Фальконе, але вона має працювати і на нього. На прес-конференції, мер Джеймс стверджує, що лікарня Аркхам буде відкрита для розміщення психічнохворих злочинців, у тому числі і Яна Харгров. Увечері того ж дня, Гордон залишає повідомлення на телефоні Барбари, не підозрюючи, що вона повернулася до стосунків з Рене Монтойя.

10 серія “Готем” опис: “Лавкрафт”

Вбивці на чолі з Копперхед проникнули в маєток Уейн, але Альфред затримає  їх, дозволяючи Брюсу і Селіні втекти. Альфред шукає допомоги у Гордона і Баллок, щоб знайти дітей. Кобблпот говорить Фальконе, що є людина яка працює на Муні серед його людей. Дент підозрює, що Дік Лавкрафт найняв вбивць. Тим часом, Фальконе вбиває ірландського гангстера Баніона за те, що той не зміг вберегти його гроші. Також він вирішує підняти для всіх данину на чверть. Селіна каже Брюсу, що вбивці приходили за нею, а не ним. Потім приводить його на базар для волоцюг і бандитів. Брюс знайомиться з Айві Пепер, дочкою вбитого бандита, що бів звинувачений у вбивстві його батьків. Гордон знаходить Лавкрафта, який стверджує, що ті хто приходив за Селіною також полюють на нього і хоче показати деякі файли про запаси Уейн Ентерпрайз. Вбивці нападають на Лавкрафта і вбивають його з пістолета Гордона, Гордона ж вирубають. Брюс і Селіна відвідують скупщика краденого, але той їх закриває, щоб продати їх вбивцям. Вбивці прибувають за Селіною, але за ними приїжджають на склад Баллок і Альфред. Копперхед наздоганяє Брюса, вимагаючи, щоб той сказав де Селіна. Після «самогубства» Лавкрафта, мер Джеймс відправляє Гордона наглядачем в клініку Аркхам. Селіна цілує Брюса.

11 серія “Готем” опис: “Галерея шахраїв”

Після смерті Діка Лавкрафта, Джеймс Гордона був переведений на вартову службу в клініку Аркхам, де він працює під керівництвом директора д-р Джері Ланг (Ісайя Уїтлок-молодший). Під час першого тижня, розслідує серію нападів на ув’язнених за допомогою доктора Леслі Томпкінс (Морена Бакарін). Тим часом, Муні обговорює план з повалення Фальконе з його наступником Джиммі Савіано. Савіано думає, що він повинен бути новим босом, але впевнений, що Муні є найкращим кандидатом. Освальд Коббльпот заарештований поліцією за те, що вимагав гроші з докерів, що вже платять гроші за захист Мароні. Баллок виявляє, що напає в клініці Джек Грубер (Крістофер Хейєрдал), який потім виходить з Аркхам зі своїм партнером Аарон Хелзінгер (Кевін Маккормік), убивши кілька охоронців і доктора Ланг. Коббльпот вибачається перед Мароні, який ініціював арешт, щоб надати Коббльпоту урок про зарозумілість. Савіано намагається переманити Буча на свою сторону, але той вбиває Савіано.

12 серія “Готем” опис: “Що Літл Бьорд сказав йому”

Джек Грубер та Аарон Хелзінгер вирвалися з клініки Аркхам. Джеймс Гордона обіцяє комісару, що він заарештує Грубера протягом 24 годин, і за це він буде відновлений на посаді детектива. Едвард Нігма говорить Гордону і Баллоку, що Джек Грубер псевдонім, а справжнє ім’я Джек Бучинський: колишній грабіжник банку мафії, який був злитий Сальваторе Мароні. Муні робить свій хід проти Фальконе і “викрадає” Лізу. Гордон і Буллок беруть Мароні під захист в якості приманки в поліцейську ділянку, щоб Бучинський сам прийшов в поліцейську ділянку. Фальконе дізнається про викрадення Лізи, і Муні пропонує йому угоду, підписати папери і тихо відійти від справ і разом з Лізою виїхати до Італії. Бучинський нападає на поліцейську дільницю в пошуках Мароні. Гордон захищений гумовими чобітьми, що передбачив Нігма, ловить Бучинського. Кобблпот приходе до Фальконе перед його поїздкою до Муні і повідомляє йому, що Ліза завжди працювала на Муні. Фальконе самостійно душить Лізу, вбивають людей Муні, а її та Буча наказують вбити.

13 серія “Готем” опис: “Ласкаво просимо додому, Джим Гордон”

У невідомому місці, вбито торговця наркотиками. Свідок, який бачив вбивцю, так само помирає у поліцейській дільниці. Едвард Нігма стверджує, що зброя якою було вбито двох чоловіків був льодоруб. Гордон підозрює, що поліцейський стоїть за цим, але Сара Ессен говорить йому, щоб той нічого не робив без її згоди. Після повернення зі Швейцарії, Брюс Уейн і Альфред шукають Селіну. Брюс зустрічає Айві Пепер, яка погоджується переказати Селіні, що Брюс її шукає. Бучу вдається звільнитися самому, а потім і врятувати Муні. Флес з відділу по боротьбі з наркотиками знущається над коханням Нігми до Крістен Крінгл. Гордон відвідує Коббльпот і просить його, якщо він має яку-небудь інформацію про Флеса допомогти йому. Віктор Зас починаю шукати Муні. Селіна приходе до Брюса і бажаючи дистанціюватися від вбивства Уейнів каже, що все вигадала і не бачила обличчя людини, яка вбила його батьків. Гордон в кінцевому рахунку знаходить докази того, що саме Флес винен у смерті двох чоловіків і заарештовує його. Муні тікає з міста, але обіцяє помститися Кобблпоту.

14 серія “Готем” опис: “Кошмарний доктор Крейн”

Джеймс Гордон і Харві Буллок досліджують серійного вбивцю, який вбиває людей з фобіями, залишаючи собі їх наднирники. Після короткої зустрічі з Селін Кайл Гордон відвідує  Брюса, який звільняє його від обіцянки знайти вбивць його батьків. Гордон та Буллок виявляють, що серійний вбивця це Джеральд Крейн (Julian Sands), батько Джонатана Крейна, який видавав себе за “Тодд”, член тієї ж групи підтримки, в якій були всі жертви. Вони рятують одну з жертв, але Крейн ухиляється від захоплення. Тим часом, Муні розповідає Мароні, що Кобблпот завжди працював на Фальконе проти нього. Мароні намагається вбити його в своїй машині на півночі штату, але Кобблпот тікає. Нігма підстроює так, щоб судмедексперта було звільнено, так як у них постійні сварки. На його місце запрошують Леслі Томпкінс (з якою тепер зустрічається Гордон). Муні намагається втекти з Готема на човні, але човен піддається нападу піратів.

15 серія “Готем” опис: “Опудало”

Коли Джеральд Крейн ловить чергову жертву, Джеймс Гордон і Харві Буллок розслідують його справу і виявляють, що він був учитель біології, чия дружина загинула в пожежі, а він був занадто наляканий, щоб врятувати її від вогню. Вважаючи, що страх людський це недолік, він збирає наднирники, щоб використовувати гормон з них для створення сироватки від страху, тому змушує людей бачити їх найбільші страхи, сподіваючись, що це допоможе йому подолати власні. Джеймс і Харві розшукують його в будинку, де Крейн вводить сироватку синові Джонатану, а сам помирає під час перестрілки. Джонатан доставлений в лікарню, де лікар каже, що через кількість сироватки, введеного в нього, він завжди буде бачити його найбільші страхи. Тим часом, Муні викрадена і доставлена в галасливу в’язницю. Вона вбиває лідера ув’язнених і посідає його місце.

16 серія “Готем” опис: “Сліпий оповідач”

Гордон з Томпкінс приходять на виставу в цирк, де відбувається бійка прямо на арені між двома ворогуючими родинами в цирку: Грейсон і Ллойд. Томпкінс дізнається, що бійка сталася через Лайлу, яка виступає зі зміями. Джером, син Лайли, каже, що вона пропала. Змія Лайли приводить сищика до її тіла. Тим часом Муні об’єднує всіх ув’язнених і готує план втечі. Коли приходять за черговим ув’язненим, то його вбивають люди Муні і тепер вона намагається диктувати правила Менеджеру і хоче з ним зустрітися. У поліції допитують всіх циркачів, Гордон і Томпкінс за наводкою сліпого циркача знаходять знаряддя вбивства під одним з мостів Готема. Гордон розкриває вбивство. Лейлу вбив її син Джером, так як ненавидів її за спосіб життя. Пізніше до Гордона в дільницю приходить Барабара і бачить як він цілується з Томпкінс. Віктор Зас приводить Бутча і віддає його на службу Пінгвіну. Брюс зустрічається з директорами компанії і вимагає надати звіти по Аркхаму і Велзейну. Муні йде на зустріч з Менеджером.

17 серія “Готем” опис: “Червоний ковпак”

Банда злочинців грабує банк, тікаючи розкидає частину грошей на вулиці. Гордон і Буллок беруться за справу. Напарники виходять на місце знаходження злочинців, які тим часом вбивають одного зі своїх “червоного ковпака”. Реджі, старий друг Альфреда, приходить в будинок Брюса Уейна. У Пінгвіна проблеми в клубі, Мароні не хоче продавати йому випивку. Бутч краде випивку у Мароні для Освальда. Тим часом злочинці грабують ще один банк. Селіна живе у Барбари і та доглядає за нею. Сищики виходять на нового “червоного ковпака”. Муні спілкується з Менеджером, щоб її не засліпили вона вириває одне своє око. Реджі вчить Брюса битися, після вони разом з Альфредом випивають і відкривається частина правди про минуле життя Реджі і Альфреда. Нового “червоного ковпака” вбиває один зі спільників і вони знову йдуть на справу. Перед банком всіх грабіжників вбивають. Реджі йде з особняка і підрізає Альфреда. Альфред у лікарні, а Реджі повторно наймають директора, щоб уже вбити Брюса.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар