“Гра престолів” опис сезонів

Г

«Гра престолів» – американський телесеріал в жанрі фентезі, створений за мотивами циклу романів «Пісня льоду та полум’я» письменника Джорджом Мартіном. У серіалі буде 8 сезонів (кожен по 10 серій), а кожного сезону зіставляється одна книга гепталогії, з яких в 2014 написані п’ять.

Опис серіалу “Гра престолів” по сезонах ви можете дізнатися або згадати прочитавши статтю.

“Гра престолів” опис сезонів

“Гра престолів” 1 сезон скорочено

Після таємничої смерті десниці короля Джона Аррена король Роберт Баратеон відправляється на Північ, щоб запропонувати цю посаду своєму давньому другові Еддарду Старк. Еддард погоджується стати новим правицею. Він повертається разом з Робертом в Королівську Гавань, де поринає у вир інтриг, які веде могутній будинок Ланністерів, і намагається розкрити таємницю королеви Серсеї Ланністер. Тим часом у Ессосі за Вузьким морем Візеріс Таргарієн видає свою молодшу сестру Дейенеріс за хала Дрого в надії дістати його дотракійское військо і повернути собі Сім Королівств, а далеко на Півночі за великої Стіною пробуджуються таємничі білі ходоки.

“Гра престолів”  2 сезон скорочено

Після смерті короля Роберта Баратеона і страти лорда Еддарда Старка Сім Королівств занурюються в громадянську війну. Потужний будинок Ланністерів підтримує права Джоффрі Баратеона на Залізний трон, а проти них і проти один одного виступають Ренлі і Станніс Баратеони, причому останній заручився підтримкою таємничої жриці з далекого сходу. Також Ланністерам протистоїть Робб Старк, якого проголосили король Півночі, який бажає помститися за свого батька і відокремитися від Семи Королівств. Однак поки він воює на півдні на його землі поклав око Бейлон Грейджой з Залізних островів. Тим часом в Ессосі залишки кхаласара Дейєнеріс Таргарієн знайшли притулок в багатому місті Кварта, правителі якого не проти забрати собі новонароджених драконів, а за Стіною на Півночі загін Нічного дозору дізнається про великий збір здичавілих.

“Гра престолів” 3 сезон скорочено

Здобувши перемогу в битві біля Черноводної і уклавши союз з могутнім будинком Тіреллов, Тайвін Ланністер будує подальші плани щодо зміцнення влади свого онука Джоффрі і розгрому решти суперників. Король Півночі Робб Старк продовжує свій похід на південь, але погані вісті з Півночі і розлад всередині армії заважають йому в цьому. Станніс Баратеон також не збирається здаватися Ланністерам. Його надії цілком пов’язані з діями жриці Мелісандра. Тим часом настає осінь, і за Стіною Джон Сноу змушений приховувати свої справжні наміри, щоб втертися в довіру до здичавілих, що мають намір знищити Нічний дозор – єдиних захисників Вестероса від білих ходоків. А в Ессосі Дейєнеріс Таргарієн шукає собі армію, для чого відправляється в бухту Работоргівців.

“Гра престолів” 4 сезон сорочено

Ланністери натхнені різаниною в Річкових землях, яку в народі стали називати Червоним весіллям. Під час масового вбивства були знищені багато їх заклятих ворогів Старки, і Ланністери сподіваються, що залізний трон буде стояти міцно. Але тепер їм доведеться битися зі своїм власним самолюбством, а також не забувати про нові загрози, які рухаються з півдня, півночі та сходу. Поки ще непереможений Станніс відновлює свою армію в Драконім Камені, велику небезпеку починає представляти Оберін Мартелл, ненависний Ланністерами «Червоний Змій Дорна», який приїжджає в Королівську Гавань на весілля Джоффрі і Маргеріт. І це не все, у Оберіна в столиці є й інші справи. На півночі, на Стіні, чисельність армії Нічного дозору значно менше, ніж армія здичавілих Манса, з якою їм належить битися. А за армією Манса слідує ще більш страшна загроза – білі ходоки. Але і це ще не все. Дейєнеріс Таргарієн разом зі своїми грізними драконами і армією Бездоганних має намір захопити Міерін, найбільше місто в бухті Работорговців, де вона безумовно отримає достатню кількість кораблів, щоб доплисти до Вестероса і захопити залізний трон.

П’ятий сезон буде сконцентрований на королівстві Дорн і на дочках принца Оберіна Мартелла, прозваних Піщаними змійками.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар