“Гра престолів” 1 сезон опис

Г

“Гра престолів” короткий опис всіх серій 1 сезону ви можете згадати прочитавши цю статтю.

“Гра престолів” 1 сезон опис серій

“Гра престолів” 1 серія опис

Зима близько “Winter is Coming”

За Стіною розвідники Нічного Дозору стикаються з надприродними істотами – Білими ходоками. У Вінтерфеллі лорд Еддард Старк і його сім’я отримують звістку про приїзд короля Роберта з родиною та свитою. Роберт робить Еддарду пропозицію стати Десницею – довіреним співправителем короля. За морем в вільному місті Пентосе Візеріс Таргарієн видає заміж свою сестру Дейенеріс за Кхала (вождя кочівників) Дрого, сподіваючись у майбутньому роздобути армію для відвоювання Вестерос. У Вінтерфеллі Кейтілін Старк отримує листа від своєї сестри Лізи, що повідомляє, що попередній Десниця був отруєний. Бран Старк стає свідком зради королеви Серсеї з її братом Джеймі, і останній викидає хлопчика у вікно вежі.

“Гра престолів” 2 серія опис

Королівський тракт “The Kingsroad”

Еддард Старк приймає пропозицію короля і разом з дочками вирушає до столиці. Джон Сноу і Тіріон Ланністер їдуть на Стіну: перший для вступу до лав Нічного Дозору, другий в якості туриста. За морем Дейєнеріс Таргарієн навчається мистецтву любові. У Вінтерфеллі озброєний кинджалом вбивця намагається заколоти Брана, що знаходиться в комі , але найманця вбиває лютоволк. На Королівському тракті лютововчиця Ар’ї Німера кусає п’яного принца Джоффрі, і королева Серсея наказує вбити тварину – іншу, лютововчицю Леді Санса . Еддард Старк наважується зробити це сам. У Вінтерфеллі прокидається Бран Старк.

“Гра престолів” 3 серія опис

Лорд Сноу “Lord Snow”

Еддард Старк зі свитою прибуває в Королівську гавань і на засіданні Малої ради дізнається про борги корони. На Стіні Джон Сноу свариться з іншими рекрутами Дозору; його рятує Тіріон. Лорд-командувач Мормонт повідомляє Тіріона про тяжке становище Дозору. Кейтілін, вважаючи отруєння попереднього Правиці і замаху на життя Брана ланками одного ланцюга, відправляється в столицю до чоловіка. Тут її зустрічає друг дитинства – королівський скарбник Петир Бейлиш («Мізинець»). За морем Дейенеріс вперше наважується виказати непокору братові. Еддард наймає для Ар’ї вчителя фехтування.

“Гра престолів” 4 серія опис

Каліки, бастарди і зламані речі “Cripples, Bastards, and Broken Things”

Еддард вивчає книгу, яку до нього читав Джон Арен, і виходить на бастардів короля. Король і його придворні присутні на турнірі на честь Правиці. У Дозорі з’являється новий рекрут, товстий і боягузливий Сем Тарле, і Джон бере його під свій захист. За морем Візеріс розмовляє зі служницею про драконів і владу; Дейенеріс дізнається, що вагітна. Еддард намагається зв’язатися з Сіром Х’ю – колишнім зброєносцем Джона Аррена; однак на турнірі Сір Х’ю гине – його противник «випадково» потрапляє йому списом в горло. У трактирі Королівському тракті Кейтілін стикається з Тіріон Ланністер і за допомогою васалів свого батька заарештовує його, звинувативши в замаху на Брана.

“Гра престолів” 5 серія опис

Вовк і Лев “The Wolf and the Lion”

Король Роберт поривається сам виступити на турнірі; Еддард відмовляє його. Григор Кліган у фінальному бою ледь не вбиває і другого противника, Сіра Лорас Тірелла, але Сандор Кліган вступає з братом в поєдинок і проголошується переможцем. На гірській дорозі в Долину Арен на Кейтілін, Тіріона і їх супутників нападають горяни-розбійники; пізніше вони прибувають в замок Орлине Гніздо, де Тіріона садять в камеру. У столиці Еддард відкрито виступає проти планів короля вбити Дейєнеріс Таргарієн і залишає пост Правиці. Ар’я підслуховує розмову про змову проти батька. Еддард стикається з Джеймі і його гвардійцями; при цьому власних охоронців Еддарда вбивають, а його самого ранять списом у ногу.

“Гра престолів” 6 серія опис

Золота корона “A Golden Crown”

Роберт відновлює Еддарда на посаді Правиці і їде на полювання. У лісі біля Вінтерфелла на Брана нападають здичавілі. Робб Старк і Теон Грейджой вбивають їх; одна з нападників, Оша, здається в полон. За морем Візеріс намагається втекти з яйцями дракона, але Джорах Мормонт зупиняє його. У Орлиному Гнізді Тіріон вимагає суду поєдинком; найманець Брон виграє для нього цей поєдинок, убивши свого супротивника. У столиці Еддард, замісник короля, вислуховує скарги поселян на створювані Григором Кліганом і його людьми безчинства і посилає загін покарати Клігана, а його сюзерену Тайвін Ланністер – наказ з’явитися до столиці. За морем Візеріс загрожує своїй сестрі, вимагаючи обіцяних йому армії і корони. Дрого вбиває Візеріса, обливши йому голову розплавленим золотом.

“Гра престолів” 7 серія опис

Перемога або смерть “You Win or You Die”

У військовому таборі Ланністеров лорд Тайвін пояснює своєму синові Джеймі, що для них розпочата війна – справа честі. Еддард повідомляє королеві Серсеї, що знає про її зраду, і пропонує їй бігти зі столиці. Король Роберт смертельно поранений на полюванні і диктує Еддарду свій заповіт. За морем Джорах Мормонт рятує Дейенеріс від замаху; Дрого клянеться відправитися в похід на Сім Королівств. За Стіною Джон Сноу приносить присягу дозорного. Еддард відмовляється як здійснювати переворот на користь Ренлі, брата Роберта, так і підкоритися Ланністерам, і в тронному залі наказує заарештувати Серсею і посівшого трон Джоффрі. Мізинець і підкуплені стражники виступають на стороні королеви, убивши гвардійців Правиці і схопивши Еддарда.

“Гра престолів” 8 серія опис

Гострий кінець “Pointy End”

Люди королеви влаштовують різанину у вежі Правиці. Сіріо Форель дає Ар’ї можливість втекти. Серсея і її радники примушують Сансу написати Роббу лист з вимогою здатися і присягнути новому королю. Робб Старк скликає своїх прапороносців для війни з Ланністерами. У Місячних Горах Тіріон стикається з горянами-розбійниками і залучає їх на свою сторону. Кейтілін, не домігшись допомоги від сестри, їде до сина. За морем дотракійці грабують місто лхазарян, Кхал Дрого поранений. На Стіну привозять трупи двох супутників Бенджена Старка; вночі упирі оживають і намагаються вбити Мормонта, але Джон Сноу захищає лорда-командувача. У тронному залі Червоного Замку мейстер Піцель зачитує перші укази нового короля; Санса просить у Джоффрі милосердя по відношенню до її батька.

“Гра престолів” 9 серія опис

Бейелор “Baelor”

Варіс вмовляє ув’язненого Еддарда поступитися королеві і запобігти війні. Армія сіверян зупиняється біля переправи через річку Тризуб. Кейтілін Старк викликається парламентарем на переговори з престарілим лордом Фреєм. Лорд-командувач Джиор Мормонт дарує Джону Сноу старовинний меч Довгий Кіготь. Джон дізнається, що його брат Робб вирушив на південь з армією; мейстер Еймон відмовляє Джона від необдуманих вчинків. За морем Кхалу Дрого стає все гірше, його рана запалюється. Мейега Міррен Маз Дуур обіцяє Дейенеріс врятувати Кхала, вдавшись до чорної магії. Напередодні битви Тіріон проводить ніч з повією Шаєю. На початку битви Тіріона приголомшують, і він приходить в себе тільки під кінець її. В іншому місці Робб і його кіннота повертаються з перемогою і взятим у полон Джеймі Ланністером. У столиці втікачка із замку Ар’я стає свідком публічного визнання Еддарда Старка в його «злочині». Король Джоффрі наказує відрубати колишньому Правиці голову.

“Гра престолів” 10 серія опис

Полум’я і кров “Fire and Blood”

Вісті про страту Еддарда Старка приходять в Вінтерфелл, на Стіну і у військову ставку Робба Старка. Лорди Півночі і Річкових Земель проголошують Робба Королем Півночі. Тайвін Ланністер дізнається про полон свого сина Джеймі, готується відступати і посилає Тіріона в столицю – взяти владу в свої руки. Джон Сноу, дізнавшись про страту батька, дезертирує з Дозору, але друзі перехоплюють його і змушують повернутися. Лорд-командувач Джиор Мормонт оголошує, що Дозор виступає в похід за Стіну назустріч невідомості. Вербувальник Нічного Дозору Йорен вивозить Ар’ю Старк з міста під ім’ям хлопчика Аррі. За морем Дейєнеріс Таргарієн, прокинувшись, дізнається, що її дитина народилася мертвою, Дрого, якому чорна магія повернула життя, впав у вегетативний стан, а його кхаласар розпався. Дейенеріс душить чоловіка подушкою і сходить на його похоронне багаття. На ранок мало хто залишилися в таборі і бачать Дейенеріс в догорілому багатті цілою і неушкодженою з трьома маленькими драконами на руках.

“Гра престолів” 2 сезон зміст серій

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар