«Гра престолів» 3 сезон опис

Г

“Гра престолів” 3 сезон опис допоможе згадати або дізнатися зміст серій популярного серіалу. Зміст серій “Гра престолів 2” ви можете прочитати в попередній статті.

«Гра престолів 3» опис серій

1 серія “Гра престолів 3” опис

Валар Дохаеріс «Valar Dohaeris»

На далекій півночі воїни Нічного Дозору після битви з Білими Ходоками відступають на південь, до Стіни. Тим часом Джон Сноу потрапляє в табір здичавілих і знайомиться з вождями вільного народу: Королем-за-Стіною Мансом Нальотчиком і його соратником Тормундом. В Королівській Гавані Ланністери і Тірелли торжествують перемогу; Тіріон Ланністер вимагає у батька офіційно зробити його спадкоємцем Скелі Кастерлі в подяку за захист міста, але отримує грубу відмову. Маргеріт Тіреллі відвідує нетрі Блошиного Дна з благодійним візитом; пізніше Джоффрі і королева Серсея вечеряють разом з Маргеріт і Лорас Тіреллами. Петир Бейлиш обіцяє Сансі Старк незабаром відвезти Сансу геть. Давос Сіворт вижив після битви на Черноводній, і корабель Салладора Саана рятує його з безлюдного острова. Давос приходе на Драконівській Камінь, щоб убити Мелісандру, але його хапають і кидають до в’язниці. В Річкових землях армія Робба Старка входить в покинутий Ланністерами Харренхолл. На сході Дейєнеріс Таргарієн та її супутники відвідують місто Астапор, щоб купити рабів-солдат – Бездоганних. Чаклуни з Кварта намагаються вбити Дейенеріс, але їй на допомогу приходить несподіваний рятівник – Сір Баррістан Селмі.

2 серія “Гра престолів 3” опис

Чорні крила, чорні вісті «Dark Wings, Dark Words»

У лісах Півночі Бран Старк зустрічає нових союзників – Жойена і Миру Рід; Оша налаштована проти них, але Жойен дещо знає про сни Брана з триоким вороном. В Харренхолл приходять вісті про спалення Вінтерфелла і про смерть батька Кейтілін, лорда Хостера Таллі. В Королівській Гавані Маргеріт Тіреллі і її бабуся Оленна розпитують Сансу Старк про короля Джоффрі, а Джоффрі розмовляє зі своєю матір’ю про Маргеріт. Маргеріт намагається спілкуватися зі своїм майбутнім чоловіком Джоффрі. В Річкових Землях армія Робба рухається на захід, в Ріверран; Рікард Карстарк незадоволений ходом війни, Кейтілін розповідає Талісі про своє материнство. Теон Грейджой приходить у себе в похмурому застінку, де його допитують і катують, проте один з тюремників обіцяє йому допомогу. У лісах Річкових Земель Ар’я Старк, Джендрі і Пиріжок зустрічають партизан з Братства без Прапорів, очолюваних Торосом з Миру. Братство захоплює в полон Сандора Кліган, і той впізнає Ар’ю. Джеймі Ланністер і Брієнна Тарт продовжують свій шлях через Річкові Землі. Джеймі вдається вихопити у Брієнни меч і вступити з нею в бій, але під час поєдинку їх виявляє і захоплює в полон загін Локка, службовець Русе Болтона.

3 серія “Гра престолів 3” опис

«Путь страждань» «Walk of Punishment»

В Ріверране проходять похорони Хостера Таллі. Брат Кейтілін Едмар виправдовується перед Роббом за свої військові дії – однак йому вдалося взяти в полон двох юних зброєносців-Ланністерів. Таліса відвідує їх у темниці. В Королівській Гавані проходить засідання Малої ради: Мізинець залишає столицю, щоб посвататися до Лізи Арен, і замість нього майстром над монетою призначають Тіріона Ланністера. Тіріон вступає у свої нові обов’язки і користується нагодою, щоб віддячити зброєносцю Подріку за свій порятунок в битві. За Стіною здичавілі виявляють сліди різанини на Кулаку Перших Людей, і Манс наказує Тормунду, Ореллу, Джону Сноу і Ігрітт таємно пробратися на південь, за Стіну. Поріділий загін дозорних добирається до садиби Крастера, де Ліллі народжує дитину. В Річкових Землях Ар’я і Джендрі розлучаються з Пиріжком. Мелісандра покидає Драконівські Камінь. В Астапорі Дейенеріс відвідує Путь страждань – набережну з розіпнутими рабами – і вислуховує думки своїх радників. Вона приймає рішення купити Бездоганних у работоргівців і пропонує їм в обмін одного зі своїх драконів. Таємничий рятівник допомагає Теону бігти із замку, а потім вбиває його переслідувачів. Загін Локка везе Джеймі і Брієнною в Харренхолл; Джеймі рятує Брієнн від згвалтування, але, спробувавши обдурити Локка, виявляється на пласі і втрачає кисть руки.

4 серія “Гра престолів 3” опис

«Тепер його дозор закінчено» «And Now His Watch is Ended»

В Річкових Землях загін Локка продовжує свій шлях, при цьому вже Брієнна підтримує покаліченого і зневіреного Джеймі. Загін Тороса добирається до печери в пагорбі – таємного притулку Братства без Прапорів, де Ар’я і Сандор Кліган зустрічають главу Братства, лорда Берика Дондарріона. Сандор Кліган відкидає всі звинувачення Братства, але Ар’я нагадує про вбивство хлопчика Мікі в першому сезоні. Варіс розповідає Тіріону історію того, як він став євнухом, і показує, як помстився своєму мучителю. Король і придворні оглядають Велику септу Бейелора, і Маргеріт вдається зачарувати Джоффрі, що дратує королеву-матір Серсею. Серсея відвідує батька, Маргеріт Тіреллі спілкується з Санса Старк; Роз інформує Варіс про плани Мізинця, і Варіс вступає в змову з Тіреллами. На Півночі таємничий рятівник проводжає Теона до замку, запевняючи, що там його чекає сестра, але Теон виявляє себе в старій катівні . За Стіною голодні й озлоблені дозорні вступають в конфлікт з Крастером. У бійці гине не тільки Крастер, але і лорд-командувач Мормонт. Сем і Ліллі з новонародженою дитиною біжать світ за очі. В Астапорі Кразніс мо Наклоз вибудовує на площі армію Бездоганних і отримує від Дейенеріс дракона, однак Дейенеріс за допомогою куплених рабів розправляється з работоргівцями. Вона приймає колишніх рабів на службу вже як вільних людей і виступає з міста на чолі потужної армії.

5 серія “Гра престолів 3” опис

«Поцілував вогнем» «Kissed by Fire»

В Річкових Землях Берік Дондарріон піддає Сандора Кліган випробуванню поєдинком. Кліган вбиває Берика, але Торос з Миру повертає голову Братства з того світу. Загін Локка в’їжджає в Харренхолл і передає Джеймі і Брієнну Русе Болтону, який поводиться з бранцями як з гостями. Лікар Квіберн оперує культю Джеймі; пізніше в лазні Джеймі розповідає Брієнні, як і чому вбив Божевільного Короля. За Стіною Джон Сноу свариться з Ореллі і займається коханням з Ігрітт, порушивши присягу дозорного. В Ріверрані лорд Рікард Карстарк віроломно вбиває полонених хлопчиків-зброєносців, і Робб Старк вважає своїм обов’язком стратити вбивцю. Так як обурені солдати Карстарка покидають армію Робба, Робб вирішує відновити порушений союз з Уолдером Фреєм. На Драконім Камені Станніс Баратеон відвідує свою сім’ю: дружину Селісу і дочка Ширен. В Затоці Работорговців армія Дейенеріс рухається на північ; Джорах Мормонт і Баррістан Селмі сваряться, Бездоганні вибирають зі своїх лав командира по імені Сірий Хробак. В Королівській Гавані Лораса Тірелла спокушає Олівар, агент Мізинця; Тіріон Ланністер зустрічається з Оленною Тірелл і домовляється з нею про грошовий внесок Тіреллов у весілля Джоффрі і Маргеріт. Лорд Тайвін оголошує Тіріону і Серсеї про свій намір укласти два династичних шлюбу: Серсеї з Лорасом Тіреллом і Тіріона з Санса Старк.

6 серія “Гра престолів 3” опис

«Підйом» «The Climb»

За Стіною Сем і Ліллі продовжують свою подорож через ліс. На Півночі Оша і Мира сваряться, а Жойен розповідає Брану про віщий сон: він бачив Джона Сноу. В Річкових Землях Енгай-лучник навчає Ар’ю стрільби з лука; Мелісандра і солдати Станніса добираються до притулку Братства і пропонує Беріку і Торосу золото в обмін на Джендрі, а також робить Ар’ї пророкування. В підземеллях замку на Півночі таємничий рятівник Теона Грейджоя перетворюється на ката і змушує грати з ним в «угадайку». В Ріверрані Робб домовляється з синами Уолдера Фрея: їх батько готовий відновити союз, але тільки в тому випадку, якщо Едмар Таллі одружується на одній з дочок лорда Фрея. Русе Болтон обідає з Джеймі і Брієнною; він не збирається повертати Джеймі королю Роббу і має намір відпустити полоненого в Королівську Гавань до батька. В Королівській Гавані леді Оленна заперечує проти пропозиції Тайвіна видати Серсею за Лорас, але здається, коли Тайвін загрожує ввести Лорас в Королівську Гвардію і тим самим залишити будинок Тіреллов без спадкоємця. Тіріон повідомляє Сансі, яка мріє про Лораса, що її чоловіком стане він сам. Варіс зустрічається з Мізинцем в тронному залі, і Мізинець повідомляє своєму суперникові, що залишився господарем становища: Роз видана на розправу короля Джоффрі. Джон Сноу, Тормунд і Ігрітт підіймаються на гору Стіни.

7 серія “Гра престолів 3” опис

«Ведмідь і прекрасна діва» «The Bear and the Maiden Fair»

На Півночі здичавілі йдуть по пустках до Чорного Замку; роман Джона Сноу і Ігрітт триває. В Ріверрані Таліса повідомляє Роббу, що вагітна. В Королівській Гавані Санса і Маргеріт, а паралельно з ними Тіріон і Брон обговорюють прийдешній шлюб Тіріона з Санса. Тайвін зустрічається з королем Джоффрі в тронному залі. На шляху по річці повз Королівської Гавані Мелісандра повідомляє Джендрі, що він – бастард Роберта Баратеона. В Річкових Землях Ар’я тікає від Братства без Прапорів і потрапляє в руки Сандору Кліган. В Затоці Работорговців Дейенеріс і її армія виходять до іншого міста работорговців, Юнкаю. Юнкайский посол пропонує Дейенеріс кораблі і золото, а вона висуває йому ультиматум. В підземеллях замку на Півночі дві молоді дівчини доглядають за Теоном Грейджоя, роздягаються і пестять бранця, але таємничий мучитель вривається в камеру, б’є і каструє Теона ножем. Бран і його супутники рухаються до Стіни; Оша розповідає історію свого життя і висловлює недовіру до «чорної магії» Жойена Ріда. Джеймі Ланністер і Русе Болтон залишають Харренхолл – перший їде в Королівську Гавань, другий на весілля Робба. Однак Локк, що залишився в Харренхоллі господарем, утримує у себе Брієнну і, заради розваги, випускає її на арену для поєдинку з ведмедем. Джеймі повертається в замок і рятує дівчину, зістрибнувши на арену.

8 серія “Гра престолів 3” опис

«Молодші сини» «Second Sons»

В Річкових Землях Сандор Кліган і Ар’я їдуть повз Червоного Зубця, прямуючи в замок Фреїв – Близнюки, де повинні знаходитися брат і мати Ар’ї. В Затоці Работорговців у міста Юнкая з’являються союзники – найманий загін Молодших Синів. Дейенеріс викликає їх командирів – Меро, Прендаля на Гхезна і Дааріо Наахаріса – на переговори, проте зарозумілий капітан Меро відмовляється перейти на службу до Дейенеріс. У себе в таборі найманці кидають жереб, хто з них вб’є Дейенеріс. Дааріо проникає в табір Дейенеріс і пред’являє їй відрубані голови своїх товаришів, заявивши, що тепер на її боці. На Драконім Камені Давос вчиться читати, Станніс звільняє його з темниці. Мелісандра ставить Джендрі п’явки, і Станніс кидає їх у вогонь, називаючи імена і проклинаючи «узурпаторів»: Робба Старка, Бейлон Грейджоя і Джоффрі Баратеона. В Королівській Гавані відбуваються вінчання і весілля Тіріона і Санса Старк. На весільному бенкеті Тіріон прикидається п’яним, але навідріз відмовляється проводити фривольну церемонію проводів молодих в спальню; в підсумку вони з Санса сплять у різних ліжках. Сем і Ліллі з новонародженою дитиною ночують в покинутій хатині, і Сему вдається вбити Білого Ходока, що прийшов за дитиною обсидіановим ножем Перших Людей.

9 серія “Гра престолів 3” опис

«Рейни з Кастамере» «The Rains of Castamere»

Робб зі своєю армією прибуває в Близнюки і, поставши перед Уолдером Фреєм, приносить публічні вибачення. Едмар Таллі знайомиться з нареченою. Сем і Ліллі досягають Стіни. Загін Тормунда за наполяганням Орелла вимагає від Джона Сноу вбити схопленого мирного жителя, довівши тим самим свою вірність, однак він не наважується зробити це. Тормунд і його люди нападають на Джона і Ігрітт. До них на допомогу приходить лютоволк Літо під управлінням, що вкривається неподалік Брана, у якого несподівано відкриваються здатності Варга. В результаті бійки, Джон смертельно ранить Ореллі, але той за мить до смерті встигає перекинутися в тіло свого орла. Схопившись на коня, Сноу збігає, залишивши Ігрітт одну. Бранн приймає рішення розділитися і відправляє Рікона, лютоволка Лохматика і Ошу в Останній осередок. З схвалення Дейенеріс, Даарріо Нахаріс разом з Мормонт і Сірим Хробаком здійснює вилазку в Юнкай і перебивши варту змушує місто капітулювати. Весілля в Близнюках виявляється підступної пасткою Тайвіна Ланністера, що переманив на свою сторону Фреїв і Русе Болтона. У самий розпал торжества, солдати Фрея і Болтона зрадницьки нападають на гостей, в результаті чого гине вагітна Таліса, Кейтілін Старк, Робб Старк від руки самого Болтона, лютоволк Сірий Вітер і майже вся армія жителів півночі. Ар’я з Кліганом прибувають в Близнюки у момент різанини. Ар’я намагається втрутитися, але Сандор приголомшує її і веде з собою.

10 серія “Гра престолів 3” опис

«Мати» «Mhysa»

Ар’я і Сандор Кліган залишають Близнюки, де триває різанина – вбивають солдатів, що зберегли вірність Роббу. Пізніше на дорозі Ар’я зустрічає одного з фреївских солдатів, які брали участь у знущанні над трупом Робба, і заколює його. В Королівській Гавані Ланністери торжествують, дізнавшись про загибель Старків; Джоффрі намагається виступити проти лорда Тайвіна, але той ставить малолітнього короля на місце. У Близнюках Уолдер Фрей заявляє, що з підтримкою Тайвіна Ланністера йому нема кого боятися, а Русе Болтон розкриває особистість мучителя Теона: це Рамсі Сноу, бастард лорда Болтона. На Півночі Рамсі дає Теону нове ім’я, «Вонючка». На Залізних островах Бейлон Грейджой, отримавши від Рамсі посилку з відрубаним пенісом сина, заявляє, що для нього Теон мертвий; проте сестра Теона Яра не підпорядковується батькові і збирає воїнів, щоб відправитися на схід і врятувати брата. Біля Стіни Бран і його супутники ночують в руїнах одного із замків Нічного Дозору, Твердині Ночі; Бран розповідає супутникам про привидів, але замість привидів вони зустрічають Семвелла Тарлі і Ліллі з дитиною. Бран, Ходор та Ріди вирушають в дорогу до трьохокого ворона за Стіну, тоді як Оша і Рікон розлучаються з ними. Ігрітт наганяє Джона Сноу і стріляє по ньому з лука, але пораненому Джону все ж вдається дістатися до Чорного Замку. На Драконім Камені Давос Сіворт дізнається, що Станніс і Мелісандра збираються спалити Джендрі заживо, і влаштовує йому втечу. За це Станніс засуджує Давоса до смерті, але тривожний лист від Нічного Дозору змушує його скасувати наказ і задуматися про нову війну – на Півночі. Біля воріт Юнкая Дейенеріс зустрічається з натовпом звільнених рабів, які схиляються перед нею, називаючи «Місой» – Матір’ю.

“Гра престолів” 4 сезон опис

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар