«Величне століття» опис серій 21-30

Роксолана

«Величне століття» зміст серій можна перечитати, якщо хочете згадати про події в улюбленому телесеріалі.

Опис серій 11-20 серіалу “Величне століття. Роксолана” читайте в попередній статті.

«Величне століття» опис серій 21-30

21 серія «Величне століття» опис

Хюррем дізнається про подію в палаці Хатідже. Садика в сльозах просить вибачення у загиблого нареченого за те, що не змогла вбити султана. У Стамбул з Семендіре приходить безліч скарг на беззаконня, які творить Ферхат-паша. Сулейман наказує Ібрагіму розібратися зі скаргами, і незабаром з Семендіре приїжджають Ферхат-паша і Бейхан Султан. Ібрагім влаштовує Луку на роботу в придворну майстерню. Махідевран викликає до себе Нігяр і в обмін на інформацію про Хюррем, обдаровує її і обіцяє зробити її головною калфа. В гарем з Криму привозять нових наложниць, одна з яких – Тетяна – подарована султану. Лука повертає Хюррем її гроші. Нігяр розуміє, що закохана в Ібрагіма. Сулейман вирішує стратити Ферхата-пашу. Дізнавшись про страту чоловіка, Бейхан говорить Сулейману, що більше у неї немає брата, є тільки повелитель. Хатідже каже, що розуміє сестру, але Бейхан їй відповідає, що вона зрозуміє її тільки тоді, коли стратять її чоловіка. Лука передає через Нігяр послання Хюррем. Тетяну готують до хальвету. Султан чекає обіцяну наложницю, але до нього заходить Хюррем. Вона просить убити себе, якщо султан хоче мати інших наложниць.

22 серія «Величне століття» опис

Витівка Хюррем призводить Сулеймана в лють. Хюррем ставить султану умову: або виїдуть наложниці, або виїде вона. Валіде і весь гарем незадоволені поведінкою Хюррем. Махідевран думає, що скоро позбудеться суперниці. Хюррем готується до від’їзду. Сулейман розуміє, що Хюррем дуже любить його, і висилає наложниць з палацу. Матракчі дарує Садиці кольє. Вона розуміє, що він закоханий, але продовжує користуватися цим. Під час занять Гюльшах виявляє свою неповагу Мехмеду. Хатідже каже матері, що розуміє ревнощі Хюррем. Валіде пояснює, що якщо у Ібрагіма буде коханка, він втратить дружину, становище і життя. Дізнавшись про події в класі Шехзаде, Хюррем приходить в лють і забороняє Гюльшах наближатися до Мехмеда. На знак своєї любові Сулейман дарує Хюррем брошку у вигляді тюльпана – символу приналежності до династії. Сулейман знайомиться з сином венеціанського дожа Альвизе Грітті. Гюльшах затіває вбивство Хюррем, жертвою якого стає Гюльніхаль.

23 серія «Величне століття» опис

Хюррем виявляє в своєму ліжку закривавлену Гюльніхаль і приходить в жах. Гюльшах стикається з Хюррем і розуміє, що зробила помилку. Гюльніхаль знаходиться на межі між життям і смертю. Дізнавшись про те, що Гюльшах всупереч її наказом зазіхнула на життя Хюррем, Махідевран б’є вірну служницю. Валіде впізнає про те, що трапилося і забирає дітей і Хюррем до себе. Гюльшах потрапляє в лазарет. На ранок Сулейман, дізнавшись про події вночі, наказує Ібрагіму почати розслідування. Гюльшах розповідає про все Нігяр. Нігяр іде до Махідевран і погрожує розповісти всім, хто робив замах на Гюльніхаль. Сулейман і Ібрагім наносять візит синові венеціанського дожа, і султан просить його стати радником у справах європейських держав. Лука закінчує портрет султана і Хюррем і просить Ібрагіма відпустити його на батьківщину. Хюррем звинувачує Махідевран у замаху на неї. Сулейман пропонує Махідевран взяти себе в руки або виїхати зі Стамбулу. Лука передає Хюррем прощальну записку через Нігяр, але записка потрапляє в руки Ібрагіма.

24 серія «Величне століття» опис

Ібрагім дізнається про спільне минуле Хюррем і Луки і записках, якими вони обмінюються. Він наказує Нігяр обшукати кімнату Хюррем. Нігяр знаходить її портрет, намальований Лукою, і спалює його. Лука збирається бігти і призначає Хюррем останню зустріч. Про це дізнається Ібрагім, який налаштований знищити Хюррем. Валіде радить Махідевран позбутися Гюльшах. Хюррем сниться кошмар, і вона вирішує не ходити на зустріч з Лукою. Від нервового напруження Хюррем втрачає свідомість, і лекарша повідомляє їй про вагітність. Вранці Хюррем збирається в сад, але замість зустрічі з Лукою, йде до Валіде. Не дочекавшись появи Хюррем, Ібрагім наказує схопити Луку і кинути його до в’язниці. Лука довіряє йому і розповідає історію свого кохання. В гості до палацу Хатідже і Ібрагіма приїжджає Альвизе з сестрою. Моніка Грітті цікавиться звичаями турків і зізнається, що не змогла б ділити свого чоловіка з гаремом. Хюррем говорить їй, що й вона не змогла цього зробити. Хатідже обурена питанням венеціанки про гарем Ібрагіма і каже чоловікові, що не потерпить зради. Садика дізнається про майбутнє весілля з Матракчі і розуміє, що прийшов час помститися султану. Слідом за Хюррем, дізнавшись про її вагітність, приїжджає Сулейман. Ібрагім зводить Луку і Хюррем у себе вдома і пропонує одному з них смерть – отруєний лукум. Садика в саду у Ібрагіма нападає на Сулеймана з ножем. Лука з’їдає отруєний лукум і вмирає на руках у коханої.

25 серія «Величне століття» опис

Після знешкодження Садик Сулейман звинувачує Ібрагіма в тому, що той допустив до нього так близько вбивцю. Хюррем проганяє Нігяр, думаючи, що це вона видала її Ібрагіму. Під тортурами Ібрагіма Садика зізнається, що їй допомагав Матракчі. Ібрагім, дізнавшись, що Матракчі обдурили, вирішує покарати його і велить йому самому позбутися від Садик. Хюррем мучать кошмари, пов’язані з Ібрагімом. Вона каже йому, що коли-небудь він поплатиться за все, що накоїв. Під приводом втечі Матракчі відвозить Садик в море і топить її там. Щоб підняти настрій Хюррем, султан дарує їй коня, яку та називає Пристрасть. Нігяр просить вибачення у Хюррем і розповідає їй правду, але Хюррем непохитна і не бажає бачити калфа. Під час прогулянки в саду Хюррем почала підозрювати в організації хальвета Садики султанш. На раді Дивана Сулейман, розгніваний вчинком короля Лайоша, оголошує про свій намір йти війною на Угорщину. Ватикан закликає всю Європу виступити проти Сулеймана. У той час, як армія готується вийти зі столиці, в Едірне Хюррем народжує третього сина – Баязида. Сулейман піддається на вмовляння Махідевран і Валіде і бере з собою в табір Мустафу. Мустафа потайки відправляється в ліс, де потрапляє в руки розбійників. В табір Шехзаде повертає Делі Сабіт. Сулейман відсилає сина назад до матері. Султан відправляється в похід за головою короля Лайоша. Хатідже дізнається про свою вагітність. Під час походу на султана вчиняється новий замах.

26 серія «Величне століття» опис

Сулейман отримує лише легке поранення, оскільки в найнебезпечніший момент на допомогу йому приходить Малкочоглу. Радники просять угорського короля почати мирні переговори з османами або ж бігти, але Лайош вирішує особисто битися з військом Сулеймана. Махідевран цікавиться причиною сварки Хюррем і Нігяр. Нігяр говорить, що Хюррем вважає дивним збігом напад на Гюльніхаль і підвищення самої Нігяр. В Топкапи з’являється новоспечений слуга Хюррем – колишній євнух з палацу Едірне Гюль-ага. Між ним і Сюмбюлем-агою починається суперництво за першість в гаремі. На прохання султанш Гюль-ага призводить до них провісника Якуба Ефенді. Якуб віщує Хатідже народження сина, а Хюррем – «чорні хмари, які розвіє смерть». Дізнавшись від Хюррем про вагітність Хатідже, султан ділиться радісною звісткою з Ібрагімом. У Хюррем з’являється нова служниця Нилюфер. Хюррем пропонує Хатідже взяти кілька служниць, але Хатідже приходить в лють. Вона каже, що якщо Ібрагім буде залицятися до іншої, то знищить чоловіка. Хюррем вражена змінами у відносинах з Хатідже. Сулейман здобуває перемогу над угорцями і вбиває короля Лайоша.

27 серія «Величне століття» опис

Сулейман повертається в Стамбул, де його зустрічають з великою радістю. В османських водах пірати захоплюють корабель Ізабелли Фортуни, принцеси Кастилії і Леона. Незважаючи на доводи Альвизе Грітті, пірати вирішують відправити Ізабеллу султану. В гаремі Хюррем помічає Нігяр, яка говорить з Махідевран, і розуміє, що калфа працює на два табори. Хюррем, усвідомлюючи, що її ненависть до Ібрагіма безмежна, просить Якуба Ефенді виготовити отруту для великого візира. Валіде, що переживає через дочку, відправляє їй в допомогу Нігяр. Ібрагім викуповує Ізабеллу у піратів і відвозить її в мисливський будиночок. Хюррем говорить Міхрімах, щоб та цінувала своє становище, оскільки вона є султаншею, а не рабинею, як її мати. Міхрімах розповідає про це Хатідже, але сестру султана не хвилює біль Хюррем. Сулейман, прагнучий зустрічі з іспанською принцесою, під час полювання відправляється в мисливський будиночок.

28 серія «Величне століття» опис

Сулейман провідує Ізабеллу і вислуховує невтішну думку про себе. На прохання Хюррем Якуб Ефенді виготовляє отруту, яку не можна виявити. До палацу Ібрагіма привозять статуї давньогрецьких богів, захоплених як трофей в Угорщині. Хатідже впевнена, що ідоли принесуть їм нещастя. Ібрагім намагається переконати її, що це всього лише статуї. Народ Стамбула, дізнавшись про статуї, також обурений і вважає Ібрагіма ідолопоклонником. Валіде просить сина позбудеться статуй, але Сулейман просить її не втручатися у справи Ібрагіма. Хюррем краде зошит Ібрагіма і передає його Якубу Ефенді, який просочує зошит отрутою. Альвизе Грітті повідомляє принцу Фердинанду, що його наречена Ізабелла знаходиться в полоні у султана. Незважаючи на те, що Ізабелла отримує все, що забажає, вона намагається втекти. Сулейман виділяє Махідевран гроші на благодійність. Махідевран оповіщає гарем, а разом з ним і Хюррем про милість, наданою їй султаном. Під час прогулянки по Стамбулу з Матракчі Малкочоглу зустрічає Армін, дочку торговця-єврея, і закохується в неї. Під час візиту Хюррем у Хатідже починаються пологи. Всупереч старанням акушерки новонароджений малюк не дихає.

29 серія «Величне століття» опис

Хюррем рятує новонародженого сина Хатідже, чим заслуговує похвалу від всієї родини. Ібрагім також дякує Хюррем, але та нагадує йому про смерть Луки і каже, що ніколи не забуде про це. Під час невдалої втечі Ізабелла отримує травму ноги. Між Малкочоглу і Грітті в шинку назріває скандал через танцівниці Еленікі. Австрійські посли пропонують викуп за Ізабеллу, але Сулейман відсилає їх. Принц Фердинанд приїжджає в Стамбул з наміром побачити наречену. Грітті перевдягає принца слугою і відправляє в будинок, де тримають Ізабеллу. Хюррем дізнається, що Ібрагім часто відвідує прекрасну іноземку в мисливському будиночку, і розповідає про це Хатідже. Балі-бей починає доглядати за Армін, але дівчина неприступна і не відповідає на його почуття. Хатідже наказує Ібрагіму розповісти все про жінку, яку він відвідує. Ібрагім приходить в лють від такого звернення, але все ж розповідає правду. Подружжя миряться, але в душі Ібрагіма залишається осад. Сулейман посилає Ібрагіма в Анатолію, щоб придушити повстання.

30 серія «Величне століття» опис

Принца Фердинанда затримують при спробі проникнути в мисливський будиночок. Ізабелла просить Сулеймана не карати її нареченого, але султан непохитний і наказує кинути принца в темницю. Хатідже висловлює матері свої образи на брата, але Валіде вимагає, щоб та взяла себе в руки. Мустафа розповідає матері про поїздку з батьком до Ізабелли. Махідевран поспішає розповісти про все Хюррем. Сулейман віддаляється від Хюррем все більше, і Хюррем, розуміючи причину, збирається зустрітися з суперницею лицем до лиця. Син Хатідже і Ібрагіма Мехмед захворює. Хюррем здогадується про причини хвороби і намагається уберегти дитину. Відносини Ібрагіма і Хатідже стають напруженими. Ізабелла пропонує Сулейману своє тіло в обмін на життя її нареченого. Нігяр, змучена причіпками втратила душевну рівновагу Хатідже, абсолютно розгублена. Щоб придушити повстання в Анатолії, Ібрагім йде на підкуп. Приїхавши в мисливський будиночок до суперниці, Хюррем застає з Ізабеллою Сулеймана.

«Величне століття» зміст серій 31-40

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар