«Величне століття» опис серій 61-70

Роксолана

«Величне століття» зміст серій можна перечитати, якщо хочете згадати про події в улюбленому телесеріалі.

Опис серій 51-60 серіалу “Величне століття. Роксолана” читайте в попередній статті.

«Величне століття» опис серій 61-70

61 серія «Величне століття» опис

Дивом виживша Гюльшах розповідає Хюррем про Нігяр і Ібрагіма. Вона просить Хюррем допомогти і взяти її в служіння. Хюррем погоджується, але Гюльшах небезпечно повертатися в гарем, поки все не вирішилося. Сюмбюль і Шекер бачать Нігяр на ринку. Вона бреше їм, що у неї є вагітна сусідка, і Нігяр треба купити ліжечко для майбутнього малюка. Сюмбюль все розповідає Хюррем. Махідевран вирішує помститися Хюррем і посилає на хальвет до повелителя російську рабиню, однак султан проганяє її. Незважаючи на протести Ібрагіма, Сулейман призначає йому в помічники Іскендера. Валіде стає краще. Фатьма домагається свого – вона проводить ніч з Мустафою. Шехзаде обіцяє їй, що візьме її з собою в Манісу. Сулейман розповідає Яхье Ефенді про сон, в якому султан бачив Валіде. Обидва розуміють, що Валіде незабаром помре. Махідевран велить Фатьмі залишитися в палаці. Сулейман призначає на посаду хазнедар гарему Гюльфем. Вона відразу береться за справу і звинувачує Махідевран в розтраті коштів гарему. Махідевран просить допомоги у Іскендера, той відмовляє, але пропонує вихід – взяти в борг у єврейки, і Махідевран погоджується. Ефенді Хазретлері віддає наказ поетові Фігані налаштувати народ проти Ібрагіма, але великий візир садить поета в темницю. За наказом Хюррем Нігяр викрадають. Після розповіді Хюррем про Нігяр і Ібрагіма Валіде стає гірше, і вона вмирає.

62 серія «Величне століття» опис

Гарем в глибокій печалі. Сулейман призначає Махідевран керуючою гаремом. Дайе звинувачує себе у смерті Валіде. Вона розуміє, що, приховавши витівки Нігяр, довела Валіде до інсульту, віддає все своє майно в її фонд і влаштовується служницею в багатий будинок Стамбула. Нігяр робить спробу втекти від Гюльшах, але її ловлять, і разом з Гюльшах відправляють в будинок Нігяр. Ібрагім стурбований зникненням Нігяр і наказує обшукати її будинок, однак Гюльшах ховає Нігяр в підвалі. Від Сюмбюля Хюррем дізнається про становище Дайе. Вона наказує йому привести до неї колишню хазнедар, однак Дайе запевняє Сюмбюля, що збирається виїхати на батьківщину. Хюррем щиро розуміє її біль і намагається допомогти. Дайе вирішує покінчити з собою. Поки Сулейман намагається помиритися з Бейхан, Хюррем підкидає Хатідже записку, де розповідає про зраду Ібрагіма і вказує будинок, в якому живе його коханка. Махідевран займає все більше грошей у лихварки. Хатідже розповідає про записку Бейхан і Гюльфем і прямує до будинку коханки її чоловіка. Нігяр оглушает Гюльшах і вибігає у двір, де лицем до лиця стикається з Хатідже.

63 серія «Величне століття» опис

Хатідже, побачивши вагітну Нігяр, вимагає у неї пояснення, хто батько її майбутньої дитини, на що Нігяр клянеться, що це Матракчі Насух ​​Ефенді. Матракчі вирішує не видавати її і підтверджує цю версію, однак Хатідже не вірить їм і таємно ховає Нігяр в своєму палаці. Сулейман чує, як Мустафа каже молодшим братам, що коли-небудь він зійде на престол. Це змушує Сулеймана прийти до висновку, що він став на крок ближче до пролиття крові старшого сина. Гюльфем у відкриту виступає проти Махідевран, а Хюррем радить суперниці піти до султана і попросити позбавити її статусу управління гаремом. Махідевран просить допомоги у Ібрагіма. Він обіцяє розібратися в ситуації, проте Іськендер підбиває Ракель-хатун поскаржитися Гюльфем. Ібрагім дізнається, що убив не ту. Справжнім Ефенді Хазретлері виявляється Іськендер Челебі. Гюльфем намагається поговорити з Махідевран про її борги, але та проганяє її. Гюльфем погрожує розповісти про все султану. Ібрагім зізнається Хатідже про свою зраду з Нігяр. Вона приймає рішення розлучитися з Ібрагімом, а Нігяр після пологів стратити. Гюльшах повертається в гарем як служниця Хюррем. На Гюльфем скоєно напад, в якому всі винять Махідевран. Сулейман дізнається про великий грошовий борг Махідевран і напад на Гюльфем. Султан говорить їй, що вона не впоралася, і відбирає владу над гаремом. Сулейман викликає до себе Хюррем і говорить, що відтепер керувати гаремом буде вона.

64 серія «Величне століття» опис

Люди Барбаросси рятують дівчину, єдину що вижила після аварії корабля. Разом з іншими рабами Барбаросса відправляє її в Стамбул. Хюррем святкує перемогу, проте в гаремі неспокійно. Принижена зрадою Ібрагіма, Хатідже зганяє свою злість на Хюррем. Махідевран розповідає Гюльфем про те, хто насправді вчинив на неї замах. Махідевран, Хатідже і Гюльфем об’єднуються проти Хюррем. Хатідже розповідає братові про своє рішення розлучитися з Ібрагімом. Сулейман просить її самій подумати про долю чоловіка. Ібрагім залишає столицю. В Манісі Мустафа відчуває себе повноправним правителем. Хюррем збирається переїхати в покої Валиде, однак Хатідже робить все, щоб перешкодити цьому. Вона змушує Гюльфем поскаржитися на Хюррем султанові і відмовитися від посади хазнедар. Махідевран, Хатідже і Гюльфем вирішують знайти Сулейману наложницю, від якої він втратить голову і, тим самим, знищити Хюррем. Один з євнухів намагається врятувати Нігяр з темниці, але по дорозі вона попадається Хатідже. Іськендер підсилає Хюррем Рустема-агу. Дівчина, знайдена Барбароссой, не потрапляє в гарем, і її відправляють на невільничий ринок. За допомогою Міхрімах Хюррем переїжджає в покої Валиде. Хатідже обіцяє Хюррем, що у повелителя буде інша дівчина. У відповідь Хюррем відповідає, що не завадило б влаштувати гарем Ібрагіму. Хатідже, втрачаючи над собою контроль, дає Хюррем ляпас.

65 серія «Величне століття» опис

Хатідже повідомляє Хюррем, що вирішила не розлучатися з Ібрагімом. Сулейман проти того, щоб Хюррем жила в покоях Валіде. Хюррем бере до себе в гарем трьох дівчат – Клару, Настю і Фіруза, знайдену Барбароссой. Міхрімах дуже хоче свої покої, її сльози пом’якшують серце батька, і Сулейман дозволяє Хюррем переїхати в покої Валіде. Під час купань в хаммамі, одна з дівчат помічає на шиї ФІРУЗА дивне тату, але ніхто навіть і не підозрює, що ФІРУЗА не просто рабиня, а представниця перської династії Сефевідів – суперників Османської імперії. Мустафа знайомиться з однією сільською дівчиною на ім’я Елена. Сулейман вирішує призначити регентом султана на час походу Мустафу. Хатідже скаржиться на Хюррем брату. Сулейман просить Хатідже не сумувати. Ібрагім в поході знайомиться з поетом Ташлиджали. Після розмови з братом, Хатідже стає погано, проте ФІРУЗА рятує її. До палацу в якості нової хазнедар приїжджає годувальниця Сулеймана Афіф-хатун зі своїм слугою Кираз-агою. Вона відразу ж приймає свої методи поводження з дівчатами і карає Гюльшах і Фатьму ударами фалокой. Хюррем збирається налагодити відносини з Афіф, однак, Хатідже налаштовує Афіф проти неї. Хатідже просить Афіф обрати дівчат на вечір до Повелителя, і пропонує взяти ФІРУЗА. Ташлиджали за наказом Іскендера здійснює замах на Ібрагіма, але стріла влучає в одного з воїнів. Акушерка, найнята Ібрагімом, і Перчем-ага, помічник Хюррем, намагаються вивести Нігяр з палацу Хатідже, але в останній момент у Нігяр починаються пологи. Сюмбюль доповідає Хюррем про плани Хатідже і Афіф.

66 серія «Величне століття» опис

ФІРУЗА цікавиться, жінкою, яка врятувала її. Афіф розповідає їй, що це – Хасекі Хюррем Султан, законна дружина Сулеймана та мати його п’ятьох дітей. Гюльфем повідомляє Хатідже і Махідевран про пологи Нігяр. Хюррем вривається до Афіф з поясненнями і попереджає її, що вона проти розваг султана. Хатідже дає вказівки акушерці. Під час пологів Нігяр непритомніє. Іськендер повідомляє Сулейману про плани Ібрагіма. Головний скарбник намагатися порушити його плани, проте спроба вбивства знову провалюється. Гюльфем каже Нігяр, що її дочка народилася мертвою. Мустафа зачарований Єленою і призначає їй побачення, приховуючи своє справжнє ім’я. Нігяр намагається покінчити з собою, але нічого не виходить. Вона благає Хатідже вбити її. Імена дівчат, обраних для султана, тримаються в таємниці. За наказом Хатідже Нігяр готують до страти. Хатідже боїться, що Хюррем може перешкодити святу в покоях Сулеймана. ФІРУЗА танцює перед Сулейманом, і в перший раз за багато років фіолетову хустку султана дістається НЕ Хюррем. Перчем-ага доповідає Хюррем про смерть дитини Нігяр, однак вона не вірить цьому. Їх розмову підслуховує Рустем. Ібрагім розуміє, що якщо виживе, то повернеться до Нігяр. Хюррем каже чоловікові, що якщо він покличе до себе наложницю, яка дістала хустку, то її сонце ніколи не зійде. Незважаючи на слова дружини, Сулейман викликає до себе ФІРУЗА. Хюррем наказує привести суперницю в пральню.

67 серія «Величне століття» опис

Гюльшах робить ще одну помилку: вона призводить до Хюррем не ту дівчину. Тим часом, сам Сулейман проводить ніч з ФІРУЗА. Гюльшах не знає, що Хатідже привела Настю, щоб збити Хюррем з пантелику. Афіф обурена планом Махідевран і Хатідже. ФІРУЗА просить Афіф захистити Настю. Вона хоче розповісти правду Хюррем. У Джихангіра знову починаються болі. Лікарі не можуть допомогти маленькому Шехзаде, однак це вдається зробити ФІРУЗА. Попавшись на виверт Іскендера, Ібрагім йде в похід на Тебріз, і несподівано завойовує його. Він підписує всі накази, як сераскір-султан Ібрагім. Перед від’їздом Рустем привозить до Хюррем живу Нігяр і розповідає, що вбив катів Хатідже. Міхрімах прив’язується до ФІРУЗА. Сулейман проводить багато ночі з ФІРУЗА, однак, на питання Хюррем, чи любить він наложницю, він відповідає ні. У Стамбул приїжджає Мустафа, який на час походу стане регентом султанату. Сюмбюль додає в їжу дівчат снодійне і на вночі разом з Гюльшах вішає Настю. На ранок дівчата приходять в жах. Хатідже загрожує Хюррем, але Хюррем говорить, щоб Хатідже не плутати її з Нігяр, адже Хюррем може за себе постояти. Махідевран говорить Хюррем, що скоро вона буде згоряти у вогні ревнощів, на що Хюррем відповідає, що її НЕ спалить жоден вогонь, адже вона сама – вогонь. Хюррем цікавиться, на що сподівається Хатідже у відносинах з Ібрагімом, адже Хатідже відібрала у чоловіка і Нігяр, і їх спільну дитину. Хатідже, що отримала любовний лист від Ібрагіма, відповідає, що коханка її чоловіка вже отримала покарання. На ранок Хатідже серед служниць Хюррем бачить живу Нігяр.

68 серія «Величне століття» опис

Хатідже приголомшена появою Нігяр. Махідевран і Гюльфем намагаються заступитися за Хатідже, але сестра султана відсилає всіх геть, залишається один на один з Хюррем і знову починає загрожувати їй. Хатідже вимагає вислати Нігяр і намагається вдарити султаншу, але Хюррем швидко ловить її руку. Ібрагім, щоб позбавити Іскендера підтримки, страчує всіх його прихильників, звинувачуючи їх в розграбуванні державної казни. Сюмбюль готовий допомогти Нігяр бігти і попереджає Хюррем, що Нігяр жадає помсти і їй довіряти не можна. Суд засуджує Іскендера до смерті. Скарбник просить Рустема продовжити його справу. Сулейман каже Ібрагіму, що вирішує помилувати його через Хатідже і докоряє його в зв’язку з Нігяр, однак великий візир запевняє султана, що Нігяр – просто захоплення. Хатідже віддає наказ Афіф взяти Нігяр під арешт і скаржиться Мустафі. Мустафа наказує Хюррем позбутися Нігяр. Хюррем погоджується після публічного суду над Нігяр і Ібрагімом. Іскендера стратять. Рустем дуже засмучений смертю такого прихильника. Хатідже змушена погодитися на присутність Нігяр в Топкапи. До Хюррем приходить лист, адресований Сулейманом ФІРУЗА, і вона розуміє, що її суперниця все ще жива. Рустем знищує лист Афіф з компроматом на Хюррем. Хюррем здається, що вона втрачає коханого. Гюльшах підслуховує розмову Хатідже і Фіруза і дізнається справжню наложницю султана. Вона встигає сказати про це Нігяр перед тим, як її саджають до в’язниці за наказом Хатідже. Сулейман шкодує про страту Іскендера. Нігяр починає вести подвійну гру і віддає Гюльшах наказ Хюррем вбити Хатідже. Прокинувшись, Сулейман клянеться Ібрагіму, що через рік його чекатиме та ж доля, що і Іскендера. Гюльшах прокрадається до ліжка Хатідже.

69 серія «Величне століття» опис

Гюльшах збирається вбити Хатідже. Вона нападає на султаншу, але в кімнату вривається Нігяр і вбиває Гюльшах, тим самим рятуючи життя Хатідже. Махідевран, Хатідже і Гюльфем впевнені, що Гюльшах діяла за наказом Хюррем. Махідевран радить не вірити Нігяр, але її ніхто не слухає. Хюррем розуміє, що Нігяр чекає смерті Хатідже і каже їй, що година помсти скоро настане. Хатідже вимагає, щоб Нігяр розповіла справжню причину її вчинку. Сулейман і Ібрагім повертаються з походу. Сулеймана з нетерпінням чекають Хюррем і дорослі Мехмед і Міхрімах. Ібрагім намагається вимолити прощення у Хатідже. Сулейман в першу ж ніч кличе до себе Хюррем, чим засмучує ФІРУЗА. Міхрімах в саду знайомиться з Ташлиджали. Ібрагім відмовляється говорити з Нігяр і проганяє її. Хатідже скаржиться братові на Хюррем. Рита радить Елене забути коханого. Міхрімах встає на бік матері. Махідевран налаштовує Мустафу проти братів. Фаворитка Мустафи Фатьма вагітна. Дивлячись на неї, Нігяр згадує свою вагітність. Мехмед проходить церемонію вручення меча. Сулейман викликає до себе ФІРУЗА. Хюррем збирається підібрати дівчат для гарему Мехмеда і наказує Сюмбюлю взяти ФІРУЗА. ФІРУЗА зізнається Хюррем, що вона – наложниця султана.

70 серія «Величне століття» опис

Хюррем, дізнавшись щодо зізнання ФІРУЗА, обіцяє розправитися з нею. Афіф все розповідає султану. Він велить хазнедар робити все, що приписують правила гарему. Нігяр зізнається Сюмбюлю, що знає, хто така Фіруза, і саме вона порадила Хюррем відправити її на хальвет до Мехмеда. Фіруза переселяють на поверх для фавориток. Хюррем йде до Повелителя, щоб дізнатися правду, але Хюррем стає погано і вона втрачає свідомість в покоях чоловіка. Махідевран приїжджає в Манісу. Хатідже каже Хюррем, що вона пропустила коханку султана. Батьки Елени заручили дочку з торговцем Аббасом-агою, що обіцяв, натомість пробачити всі борги. Хатідже продовжує брудну гру проти Хюррем. Вона шантажує Нігяр, доповідаючи їй про кожен крок Хюррем, не знаючи, що Нігяр веде власну, ще більш витончену гру, ніж Хатідже. Рустем розповідає султану про те, що Ібрагім зняв з поста всіх, хто підтримує Іскендера. У відповідь Ібрагім вирішує відіслати конюха в санджак, далекий від Стамбула. Рустем розповідає про все Хюррем. Вона обіцяє вирішити проблему, але натомість просить передати подарунок однієї з наложниць гарему. Під час зустрічі з Єленою Мустафа питає у неї, чи любить вона його, на що Елена дає йому ляпаса і в сльозах тікає, сказавши, що вона вже заручена. Хюррем запитує у чоловіка, чи любить він ФІРУЗА, але Сулейман мовчить. Хюррем розуміє, що це правда. За допомогою Сюмбюля, Рустема і Нігяр Хюррем збирається підготувати замах на ФІРУЗА. Мустафа розповідає Ташлиджали про свою любов до Елене. Рита радить Елене поговорити з Мустафою. Джихангір стає погано і Міхрімах вирішує допомогти братові, покликавши ФІРУЗА, однак, замість неї заходить Хюррем і велить дочці не йти проти волі матері. За наказом Хюррем в їжу Сулеймана і Фірузу підмішують отруту. Поки Повелитель вирішує справи з Сюмбюлем, ФІРУЗА з’їдає їжу і засинає. В покої султана заходить Рустем і виносить ФІРУЗА на балкон, щоб скинути її вниз.

«Величне століття» зміст серій 71-80

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар