“Вольф Мессінг: Той, що бачив крізь час ” опис серій

В

Вольф Мессінг: Той, що бачив крізь час” зміст серій серіалу знятого за однойменним романом відомого кінодраматурга Едуарда Володарського.

“Вольф Мессінг: Той, що бачив крізь час ” опис серій

1 серія
Грудня 1949. Гіпнотизер і телепат Вольф Мессінг, який працює на радянській естраді як артист оригінального жанру, пророкує Сталіну загибель його сина Василя і хокейної команди в авіакатастрофі.
Сталін обіцяє Мессінгу скасувати нещасливий рейс, але знімає з борту тільки Василя – з цікавості Йосип Віссаріонович хоче перевірити, чи збудеться пророцтво. 5 січня 1950 літак зі спортсменами розбивається під Свердловськом.
Пригнічений цією трагедією Мессінг згадує своє дитинство в польському містечку Гора-Кальварія. Саме там маленький хлопчик вперше почав пророкувати майбутнє, мимоволі лякаючи власних батьків. Місцевий рабин, дізнавшись про незвичайний дар дитини, бере з нього обіцянку, що той не буде використовувати свій талант на шкоду людям.

2 серія
1909, Гора-Кальварія. Маленький Вольф біжить з рідного дому, без квитка сідає на потяг і, загіпнотизувавши контролера, приїжджає до Варшави. У Варшаві Вольф втрачає свідомість від голоду і потрапляє в морг. Пролежавши там три дні, він приходить до тями.
Невропатолог доктор Абель розуміє, що перед ним – рідкісний випадок каталепсії. Взнавши про здібності Вольфа до телепатії та гіпнозу, лікар усвідомлює, що такий шанс розбагатіти випадає раз у житті. Під керівництвом Абеля і його помічника Льови Кобаки Вольф починає виступати на публіці.
Виступи проходять успішно, слава Мессінга зростає. У 1913 році він приїжджає з гастролями в Берлін, де ним цікавляться Ейнштейн і Фрейд.

3 серія
Ейнштейн пропонує Мессінгу відкрити лабораторію з вивчення його здібностей. Гіпнотизер погоджується із захопленням, проте доля не дає збутися цій мрії. Барон-авантюрист по імені Канаріс намагається схилити Вольфа до співпраці: він хоче нажитися на азартних іграх за допомогою телепатії. Мессінг відповідає відмовою, у відповідь Канаріс переходить до погроз.
Абель переконує Мессінга терміново переїхати до Відня. Але й там Канаріс переслідує їх, намагаючись викрити Мессінга в шарлатанстві. Тим часом юного красеня Вольфа осаджують прихильниці. З однією з них, дружиною багатого промисловця Фогта, у нього починається бурхливий роман. Обдурений чоловік застає їх разом. Канаріс погрожує використати цей скандал, щоб знищити репутацію Мессінга. Щоб зупинити барона, Вольф погоджується піти з ним у казино.

4 серія
За допомогою Мессінга Канаріс виграє велику суму, після чого залишає ілюзіоніста в спокої. Доктор Абель повертається додому. Мессінг їде на гастролі до Америки з новим імпресаріо Петером Цельмейстер.
Проходить 20 років. У 1936 році Мессінг вже всесвітньо знаменитий. Слава його доходить і до Гітлера, який жваво цікавиться всім надприродним. При Гітлері вже працює телепат і екстрасенс Гануссен. За дорученням Геббельса Гануссен їде за Вольфом в Марсель.
Мессінг погоджується переїхати до Берліна, коли чує, що Гітлер готовий створити для нього з Гануссеном лабораторію. Однак він підозрює, що Гітлеру він знадобився для якихось темних цілей. У Берліні телепати готуються до спільного виступу. Але Гітлер, який приїхав подивитися на Мессінга, хоче порівняти його здібності з талантами Гануссена. За його наказом Мессінг виходить на сцену один.

5 серія
Гітлер, вражений здібностями Мессінга, запрошує його на аудієнцію і просить заглянути в майбутнє Німеччини. Вольф бачить велику війну і свастику над Європою. У нагороду за приємне пророкування Гітлер обіцяє відкрити для Мессінга лабораторію. Але незабаром, виступаючи перед публікою разом з Гануссеном, Мессінг робить інше пророцтво: Третій рейх впаде, якщо війна піде на Схід. У люті фюрер наказує заарештувати і знищити ясновидців.
Гануссен допомагає Мессингу бігти: на його машині і з його пропуском Вольф, Цельмейстер і Льова Кобак ховаються в Польщі. Сам Гануссен впевнений, що особисто його гнів фюрера не торкнеться. Він залишається в Берліні і гине. Мессінг відчуває його смерть на відстані.
Він на час покидає своїх друзів і їде в Гора-Кальварію провідати рідних.

6 серія
Мессінг, багато років не бачив рідних, гостює в батьківському домі, розважає односельчан цікавими “фокусами” – він не збирається повертатися до концертного життя. Його спокій порушує Цельмейстер, який приїхав в Гора-Кальварію з казковою пропозицією: польський граф Чарторийський обіцяє Мессінгу величезні гроші, якщо той погодиться знайти зниклу фамільну брошку. Граф впевнений, що намисто вкрав хтось з обслуги.
Вольф приїжджає в графський замок і, видаючи себе за художника, що пише портрети всіх мешканців будинку, придивляється до кожного – і знаходить винного. Однак отримати гонорар Мессінг не встигає – починається війна. Німці вступають в Гора-Кальварію. Повернувшись у рідні місця, Мессінг бачить розстріли євреїв.

7 серія
За голову Мессінга призначена величезна нагорода – 250 000 рейхсмарок. Канаріс знаходить екстрасенса в Гора-Кальварії, але відпускає його в подяку за те, що той колись допоміг йому розбагатіти.
Сім’ю Мессінга викрадають у варшавське гетто. Телепат приїжджає до Варшави в надії допомогти їм, але знову натикається на Канаріса. На цей раз Канаріс не дає йому піти і доставляє в гестапо.
Кобаку і Цельмейстера вбивають при спробі втечі. Мессінг гіпнотизує охоронців і виходить з гестапо. Він тікає з Варшави і нелегально переходить кордон СРСР.

8 серія
Мессінг затриманий радянськими прикордонниками. Його приймають за шпигуна. Щоб зберегти собі життя, Вольф демонструє незвичайні здібності начальнику застави. Слух про ці події доходить до Москви.
Нарком внутрішніх справ Берія, зацікавлений дивовижним іноземцем, викликає його до Москви і, вражений його вміннями, дозволяє екстрасенсу працювати на радянській естраді. З новим амплуа “артист оригінального жанру” Мессінг приїжджає до Мінська.

9 серія
На прохання мінського карного розшуку Мессінг допомагає знайти зниклу дівчину. Слідчий пропонує йому постійну співпрацю. Але Вольф відмовляється – він надто любить свою роботу.
На одному з виступів Мессінг пророкує початок війни. Незабаром його забирають з гуртожитку і привозять до Москви.
Сталін, заінтригований чутками про Медіума, хоче з ним познайомитися. Щоб випробувати Мессінга, Сталін дає йому завдання прийти в ощадкасу і отримати гігантську суму без документів і накладних.

10 серія
Мессінг повертається до Мінська. Там він дізнається, що всі колеги-артисти писали на нього доноси, в тому числі і його друг Ілля Бубенцов. Вольф прощає їх. Бубенцов кінчає життя самогубством через докори сумління.
Починається війна. Філармонія евакуюється в Новосибірськ. До Мессінга потоком йдуть люди, всі вони хочуть дізнатися про долю рідних і близьких, які пішли на фронт. В однієї з таких відвідувачок на фронт пішли чоловік і п’ять синів. Мессінг не наважується сказати їй, що всі вони загинули.

11 серія
Мессінг одружується на своїй асистентці Аїді Раппопорт. Він роз’їжджає з виступами по Сибіру, по заводах в тилу. На одному з таких концертів він пророкує перемогу у Сталінградській битві і у війні. Звістка про це доходить до Кремля.
Берія хоче знищити Мессінга, але Сталін встає на його захист. За наказом Йосипа Віссаріоновича Вольфа переводять у Москву. Він зустрічає 1943 в столиці.
Після перемоги в Сталінграді Верховний Головнокомандувач пропонує Мессінгу посаду придворного віщуна. Пам’ятаючи про сумну долю Гануссена, екстрасенс знаходить в собі сміливість відмовитися.

12 серія
Сталін розпитує Мессінга про долю свого сина Якова, що потрапив у німецький полон. Мессінг пророкує, що молода людина загине, якщо батько не погодиться обміняти його на фельдмаршала Паулюса. Навіть знаючи це, Сталін не йде на обмін, і це рішення жахає Вольфа.
Мессінг робить подарунок фронту – віддає зароблені гроші на споруду винищувача. Перед відправкою літака на фронт він благословляє льотчика, капітана Ковальова.
За пропозицією Берії Вольф влаштовується на роботу в розвідшколу, де намагається навчити курсантів гіпнозу. Однак незабаром розуміє, що не може там працювати – надто вже похмуро майбутнє його учнів, яке він бачить мимоволі.

13 серія

Виступаючи в тилу, Мессінг знайомиться з пораненим солдатом-лунатиком, в якому бачить зачатки своїх здібностей. Він домагається права відкрити власну лабораторію, але зустрічає лише зневажливі насмішки з боку офіційної науки.
На одному із заводів Мессінг бачить колону полонених німців, а в ній – Канаріса. Втративши контроль над собою, Вольф зусиллям думки вбиває старого ворога.
Після закінчення війни Мессінг спокійно живе в Москві. Одного разу на футбольному матчі він знайомиться з Василем Сталіним, молодшим сином вождя.

14 серія
Мессінг пророкує Василю Сталіну перемогу його команди над “Динамо” з рахунком 3: 2. Захоплений Василь не відпускає від себе віщуна ні на крок: Мессінг змушений брати участь у всіх його пригодах.
Побачивши в майбутньому загибель Василя разом з командою хокеїстів, Мессінг розповідає про це Сталіну. Той обіцяє скасувати нещасливий рейс, але не робить цього, а тільки розпоряджається, щоб на ньому не летів Василь. Хокеїсти гинуть в авіакатастрофі: так Сталін зайвий раз переконується, що здібності Мессінга реальні.

15 серія
Сталін помирає, але владі як і раніше потрібен Мессінг.
Після ХХ з’їзду Хрущов готується прибрати тіло вождя з мавзолею, але, побоюючись народних заворушень, викликає екстрасенса до себе і просить його зробити для радянських людей правильне передбачення. Вірний своєму дару, Мессінг відмовляється йти на фальсифікацію. У відповідь на це Хрущов забороняє йому виступати у великих містах.
Для Мессінга наступають дні бідності та забуття. На додаток до всіх інших негараздам важко захворює Аїда.

16 серія
Мессінг доглядає за хворою Аїдою, хоча точно знає день і годину її смерті. Несподівано його знову викликають в Кремль: у найбільш напружений момент Карибської кризи, боячись прийняти неправильне рішення, Хрущов долає особисту образу і просить поради у провісника. Екстрасенс говорить Хрущову, що якщо ракети будуть прибрані з Куби, війни вдасться уникнути.
Задоволений Микита Сергійович нарешті готовий відкрити для Мессінга довгоочікувану лабораторію, але виконання бажання запізнилося: Мессінг відчуває, що він уже занадто старий. Замість цього він просить у Хрущова дозволу з’їздити за кордон, до Польщі. Він хоче востаннє побачити рідну Гору-Кальварію.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар