«Величне століття» опис серій 41-50

Роксолана

«Величне століття» зміст серій можна перечитати, якщо хочете згадати про події в улюбленому телесеріалі.

Опис серій 31-40 серіалу “Величне століття. Роксолана” читайте в попередній статті.

«Величне століття» опис серій 41-50

41 серія «Величне століття» опис

Сулейман злиться на Хюррем і відправляє її в мисливський будиночок. Нігяр збирається стрибнути з балкона палацу Хатідже, але Ібрагім зупиняє її. Хюррем молить Сулеймана не розлучати її з синами, але він непохитний. Сулейман кличе до себе на хальвет Махідевран, але та проводить ніч на самоті. Хюррем з Міхрімах покидають палац, сини залишаються з батьком. Хатідже повертає чоловікові листа Нігяр, так і не наважившись прочитати його. Новина про вагітність Хатідже доходить до Топкапи. Махідевран радить Хатідже видати Нігяр заміж. Сулейман відправляється в мисливський будиночок, щоб провідати хвору дочку, і залишається там на ніч. Валіде вирішує нанести удар. Вона вступає в змову з Ібрагімом. Разом вони влаштовують пастку Хюррем, яка на запрошення Валіде їде до палацу, щоб зустрітися з дітьми, але по дорозі її чекають найманці, які мають намір убити її. Султан Сулейман дізнається про напад на Хюррем і відправляється їй на допомогу. Малкочоглу відбиває карету, але Хюррем в ній немає. Злякавшись, Хюррем біжить в ліс, падає з обриву і непритомніє.

42 серія «Величне століття» опис

Ібрагім допитує розбійника і дізнається, що Хюррем швидше за все жива. Сулейман, також впевнений, що його улюблена наложниця жива, продовжує пошуки Хюррем. Ібрагім наказує позбутися розбійника, поки той не почав говорити. Сулейман знаходить Хюррем в безпам’ятстві в лісі і привозить її до палацу. Махідевран, Хатідже і Валіде в сум’ятті: всупереч їхнім старанням Хюррем знову вдалося вижити і повернутися в гарем ще сильнішою. Валіде наказує Ібрагіму замести сліди, щоб розслідування не привело до неї. Хюррем наказує Гюлю-аги зібрати сильних і відданих слуг на її бік, так як султанша впевнена: війна тільки починається. Під час допиту Ібрагім вбиває ватажка розбійників. Султан повідомляє Ібрагіму, що Хюррем відтепер не покине гарем. Хюррем наказує найняти вбивцю для Ібрагіма. Під час святкування церемонії обрізання Шехзаде Мустафи і Шехзаде Мехмеда Валіде знову переконується в любові сина до Хюррем: Сулейман відсилає наложницю, яку йому прислала мати. Зрозумівши, що Хатідже не може жити без Ібрагіма, Хюррем наказує відкликати вбивцю. Сулейман відводить Хюррем до вікна кімнати, в якій відбувається церемонія нікяху Сулеймана і Хюррем.

43 серія «Величне століття» опис

Під час святкування обрізання Шехзаде Мустафи і Шехзаде Мехмеда Ібрагіма ранить стріла. Рана не видається великому візирові серйозною, і він забороняє повідомляти про інцидент султану. Сулейман оголошує всім про свій нікяху з Хюррем. Валіде, як і Махідевран з Хатідже, незадоволена таким поворотом подій. Гюльфем, навпаки, вітає подружжя. Слуги готуються відсвяткувати подію в гаремі, однак Валіде забороняє це робити. Вночі Ібрагіму стає зле через запалену рани. Лучника, який поранив Ібрагіма, садять в темницю, але там його вбивають. Ібрагім відправляється до Нігяр і там з’ясовує, що стріла була отруєна. Лікарі кажуть, що рахунок життя Ібрагіма йде на години. Ібрагіму стає гірше, і Матракчі вирішує відвезти його в печеру з цілющими джерелами. Хюррем приїжджає підтримати Хатідже, але та проганяє її. Нігяр відправляється слідом за Ібрагімом в печеру. Хюррем замовляє собі корону більшу і шикарнішу ніж у Валіде. Чутки про діяння Хюррем доходять до Валіде, і та вирішує розповісти синові про зраду його дружини. Сулейман не вірить, проте Валіде обіцяє, що Хюррем зізнається у всьому сама. У той час, як султан ховається за перегородкою, Валіде викликає Хюррем до себе і заводить з нею бесіду про Луку.

44 серія «Величне століття» опис

Хюррем бачить відображення султана в глечику на столі і рішуче заперечує все, у чому її звинувачує Валіде. У печері за Ібрагімом доглядає Нігяр, яка виявляється не в змозі приховувати свої почуття. Це помічає Сюмбюль і відчитує Нігяр. Вона клянеться, що Ібрагім нічого не знає. Хатідже хвилюється за чоловіка, і лише після розмови з Хюррем вона приходить до тями. У Криму розгорається війна за трон. Валіде просить свого брата Гірей-хана привезти до палацу його дочку Айбіге. Ібрагім приходить до тями. Лекарь говорить, що сталося диво і рана Ібрагіма практично затягнулася. Ібрагім наказує відвезти його додому. Хатідже радіє швидкому одужанню чоловіка. Сюмбюль розповідає Дайе про побачене в печері. Дайе просить його не розповсюджуватися на цю тему і відчитує Нігяр. Валіде, в нагороду за добру службу, обіцяє Нігяр розкішне весілля з Матракчі. Нігяр змушена погодитися. Під час святкування весілля Нігяр Айбіге знайомиться з Хюррем і відразу ж переймається симпатією до неї. Під час прогулянки по ринку один з торговців намагається отруїти Ібрагіма. У шинку у Еленікі Гюль-ага свариться з Матракчі. На проводах Нігяр в будинок чоловіка з’являється Хюррем у великій, красивій і дорогий короні. Валіде приходить в лють і наказує Хюррем вийти. Хюррем біля ніг Валіде просить про дружбу, однак та відмовляє їй і йде. У Хатідже починаються пологи. Матракчі розлучається з Нігяр. Нігяр просить його пояснити причину і незабаром у своїх ніг вона бачить Ібрагіма. Султан викликає до себе Валіде, Махідевран і Гюльфем і просить їх шанобливо ставитися до Хюррем.

45 серія «Величне століття» опис

Ібрагім каже Нігяр, що вони тепер разом. Хатідже народжує двійню – дочку Хуріджіхан і сина Османа. Ібрагім дізнається про поповнення в родині лише вранці, після ночі з Нігяр. Махідевран не бажає надавати Хюррем повагу і вимагає султана дарувати їй свободу. Сулейман наказує вислати Махідевран з палацу. Ібрагім заступається за неї. Айбіге і Балі-бей проводять все більше часу разом. Айбіге дратує Балі-бей, однак Хюррем підозрює, що за цим ховається романтичне почуття. У ліжку у Еленікі Бехрам зізнається їй у замаху на життя Ібрагіма. Еленіка просить Гюля-агу повідомити про все Балі-бея, але Гюль-ага доповідає про це Хюррем. Мустафа знову застає матір в сльозах і просить у батька дозволу виїхати з Махідевран в Едірне. Ібрагім дарує Нігяр будинок. Бехрам стежить за ним і вже знає, що у великого візира з’явилася коханка. Щоб зняти з себе всі підозри, Хюррем розповідає Ібрагіму про те, хто на нього робив замах. Ібрагім приходить до Бехрама, але той погрожує розповісти про зраду Ібрагіма і вимагає поновити його на посаді намісника Анатолії. Валіде запрошує Хюррем на вечерю і каже їй, що хоче миру. Ібрагім робить спробу отруїти Бехрама, проте той рятується і просить аудієнції у султана.

46 серія «Величне століття» опис

Прихильність Валіде не радує Хюррем. Вона впевнена, що Валіде плете нову інтригу проти неї. Під тиском Бехрама Ібрагім змушений повернути йому посаду. Султан здивований, але Ібрагім каже, що з такою посадою ще можна стежити за Бехрамом. Валіде починає гру проти Хюррем і скорочує надбавку до платні наложниць гарему, що прийняли сторону ненависної султанші. Дружина султана намагається розібратися, але тільки погіршує становище. Гарем розділяється на два табори: прихильники Хюррем і прихильники Махідевран. Наложниці влаштовують сварки і бійки. Валіде не тільки не збирається втручатися, але і рада цьому хаосу. Ібрагім вимагає у Бехрама папери на будинок Нігяр, які можуть підтвердити факт адюльтеру Ібрагіма. Бехрам відмовляється. Ібрагім наказує вбити Бехрама, його охорону і всіх свідків вбивства. Минуло три роки. У Хюррем і Сулеймана народжується четвертий син – Джихангір. Подорослішавший Мустафа і Махідевран повертаються в Топкапи. Атмосфера гарему продовжує наближатися до точки кипіння. Балі-бей закохується в Айбіге, але все ще не може забути свою дружину. Після церемонії вручення меча Мустафі Валіде наказує Махідевран відібрати дівчат для гарему Мустафи. Жодна з прихильниць Хюррем не повинна потрапити туди. Ібрагім продовжує зустрічатися з Нігяр. Великий візир розуміє, що Нігяр – його доля. На хальвет до Мустафи відправляють Еліф. Хюррем розуміє, що їй потрібно позбутися впливу Махідевран на Мустафу. Для цього необхідно впровадити одну з повірниць Хюррем в гарем Шехзаде.

47 серія «Величне століття» опис

Хюррем впевнена, що як тільки Сулейман піде в похід, Валіде скористається нагодою нашкодити їй. На час походу Хатідже разом з Нігяр переселяються в Топкапи. Валіде підкуповує одну із служниць Хюррем. Під час походу французькі посли пропонують Сулейману союз проти Австрії. Лалезар-хатун невтішно висловлюється на адресу Хюррем, і султанша обіцяє відрізати їй язика. Вночі Лалезар дійсно відрізають язик і в події звинувачують Хюррем. Мустафа отримує поранення під час битви і просить нічого не розповідати батькові. За наказом Валіде Фатьма-хатун краде гроші у наложниць і підкладає їх улюблениці Мустафи Еліф. Коли за Еліф приходить стража, щоб вигнати її з палацу, дівчина спалює себе заживо. Фатьма підштовхує наложниць до бунту. Валіде наказує нейтралізувати всіх слуг Хюррем. Про плани Валіде чує Айбіге і розповідає про все Дайе. Та разом з вартою поспішає на допомогу Хюррем, але приходить занадто пізно: наложниці вриваються в покої Хюррем і обпалюють їй обличчя.

48 серія «Величне століття» опис

Після замаху Хюррем пише листа Сулейману, в якому розповідає про події. Її лист перехоплює Ібрагім. Хюррем повертається в Топкапи з палацу Хатідже. Вона показує Валіде своє обличчя і каже їй, що Дайе відправила другий лист повелителю. Валіде відсторонює Дайе від посади хазнедар і на її місце призначає Гюльшах. Хюррем і гнівається на Нору і проганяє її. Сулейман повертається до палацу і вимагає у Валіде пояснення, але Валіде стверджує, що Хюррем винна сама. Ібрагім влаштовує в своєму палаці вечерю і запрошує Валіде, султана і Хюррем, але відновити мир не вдається. Нора привертає до себе увагу Мустафи, і спадкоємець кличе дівчину на хальвет. Ібрагім, залишивши дружину на самоті, проводить ніч з Нігяр. Айбіге долає ревнощі до Еленіке. Малкочоглу каже Матракчі, що закохався. Всі мешканці гарему обурені поведінкою Гюльшах: вона приймає жорстокі заходи по відношенню до них. Гюльшах штовхає Нігяр, і у відповідь Дайе дає ляпас Гюльшах, та все розповідає Валіде. Валіде виганяє Дайе з гарему, однак Хюррем наказує Дайе залишитися. Махідевран в розмові з Хюррем намагається вдарити її, але її спробу зупиняє Сулейман і наказує вибачитися перед Хюррем. Махідевран скаржиться Мустафі, і спадкоємець йде до батька розбиратися.

49 серія «Величне століття» опис

Сулейман розгніваний на Мустафу. Після розмови з ним султан зізнається Ібрагіму, що міг забути, що перед ним син. Мустафа закохується в Нору і проводить з нею ніч. За порадою Хюррем Нора просить Мустафу звернути її в іслам. Мустафа дає їй нове ім’я – Ефсун. Махідевран стурбована захопленням сина. Вона розповідає Ефсун про правила гарему і про те, що Мустафа не може мати дітей до свого відбуття в санджак. Ефсун про все доповідає Хюррем. Матракчі зізнається дружині, що не може жити так далі. Він знаходить на своїх дверях роги, а значить про те, що Нігяр йому зраджує, в місті починають ходити чутки. Нігяр просить у нього вибачення, але зізнається, що не може порвати з Ібрагімом через свою любов. Сулейман дає дозвіл Айбіге на повернення до Криму і наказує Балі-бея супроводжувати її. Айбіге розуміє, що її почуття до Балі-бея взаємні. Незважаючи на вмовляння матері і Валіде, Мустафа відмовляється йти на п’ятничний намаз. Умовити його вдається Ібрагіму. Сулейман повертає Дайе її колишню посаду. Валіде обурена таким рішенням сина. Нігяр говорить Хатідже, що безплідна, і тому Матракчі хоче розлучення. За наказом Валіде в палац повертаються Фідан і Фатьма. В Топкапи Махідевран приймає на службу Фатьму, а Фідан призначають калфа. Від цієї новини Хюррем приходить в лють і вимагає у Валіде пояснення. Валіде відповідає, що вони вже понесли покарання. Махідевран і Валіде вирішують одружити Мустафу і Айбіге.

50 серія «Величне століття» опис

Валіде оголошує про весілля Айбіге і Мустафи. Султан задоволений таким рішенням матері. Прибулому для реставрації статуй скульптору, Ібрагім замовляє власний бюст. Хатідже обурюється поведінкою чоловіка, але той каже їй не втручатися. Айбіге говорить Хюррем, що не хоче заміж за Мустафу. Хюррем вмовляє її боротися за свою любов, пропонує їй бігти з Балі-беєм і обіцяє їй свою допомогу. Матракчі і Нігяр офіційно розлучаються. В гаремі всі співчувають Нігяр і намагаються їй допомогти. Махідевран висилає Ефсун в старий палац і відправляє на хальвет до сина Фатьму, але Мустафа незадоволений таким станом справ і наказує повернути Ефсун. За наказом Хюррем Фатьмі обпалюють обличчя. Дізнавшись про те, що Малкочоглу знову відправився в кабак до Еленіке, Айбіге дає Валіде згоду на шлюб з Мустафою. Дайе йде провідати Нігяр і там розуміє, що у Нігяр є коханець. Дайе висловлює Нігяр свої побоювання, в цей час їх чує Хюррем. Хюррем розповідає чоловікові про справи Ібрагіма. Дайе впізнає в чоловікові, що прийшов до Нігяр, Ібрагіма.

«Величне століття» зміст серій 51-60

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар