“Гра престолів” цікаві факти

Цікаві факти

“Гра престолів” цікаві факти

Більшість акторів, задіяних у серіалі, не читали твори Джорджа Мартіна. Причина не в тому, що їм лінь прочитати кілька величезних томів, просто вони не хочуть знати наперед долю своїх персонажів. Актори всерйоз побоюються, що через «спойлери» стануть гірше грати!

На роль Тіріона Ланністера пробувався всього один актор – Пітер Дінклейдж. Творці серіалу і особисто Джордж Мартін хотіли, щоб Біса зіграв саме він. Інші кандидатури навіть не розглядалися.

Точно так само в ролі Еддарда Старка творці «Ігри престолів» бачили виключно Шона Біна. Правда, в цьому випадку на роль пробувалися та інші актори: раптом Бін не погодився б! Однак Шон погодився, і в перервах між зйомками … крав сандвічі у Олени Хіді (виконавиці ролі Серс Ланністеров). Ха, Старкі все-таки помстилися Ланністеру! Цікаво, що прем’єра першого сезону серіалу припала на 17 квітня – день народження Біна.

Джек Глісон зіграв Джоффрі Баратеона (мабуть, самого відразливого персонажа серіалу) настільки добре, що став регулярно одержувати листи з образами й погрозами. Джордж Мартін також відправив йому послання, в якому говорилося: «Вітаю з чудовою грою! Тепер тебе всі ненавидять ». Не дивно, що після ролі Джоффрі Джек вирішив тимчасово припинити акторську кар’єру.

Мейсі Вільямс, виконавиця ролі Ар`ї Старк, до «Гри престолів» ніколи не знімалася в кіно. З творчістю Джоржа Мартіна вона не знайома, бо її мама заборонила читати книги, в яких зашкалює кількість насильства і сексу. У творах Мартіна Ар`я Старк – лівша, тому Мейсі навчилася писати і фехтувати лівою рукою, хоча сценаристи цього не вимагали. Цікаво, що минулого року в США ім’я «Ар`я» отримали майже 700 дівчаток.

Наталі Дормер, яка зіграла Маргеріт Тіреллі, є родичкою леді Джейн Дормер – фрейліни, що служила при дворі англійської королеви Марії I Тюдор.

У шостій серії першого сезону Дейнеріс Таргаріен (її грає Емілія Кларк) змушена з’їсти сире кінське серце. Звичайно, серце було бутафорським, зробленим з желе і макаронів. Але після того, як Емілії довелося з’їсти цю «смакоту» кілька разів, у фінальному дублі її нудило по-справжньому. У 2012 році в США 150 дівчаток були названі «Кхалісі» – саме такий титул носить героїня Емілії Кларк в серіалі.

У першій серії першого епізоду брати Старкі знаходять тушу оленя. Як не дивно, це не лялька, а справжня мертва тварина. Туша пролежала на відкритому повітрі два дні, злегка підгнила і буквально кишіла трупними хробаками. Так що відраза на обличчях акторів непідробна.

Спеціаліст-декоратор, що виготовив яйця дракона для першого сезону серіалу, зробив ще одне, додаткове. Це яйце стало подарунком Джорджу Мартіну на його весілля, яке відбулося в 2011 році.

Спеціально для серіалу лінгвіст Девід Петерсон розробив дві мови: валірійскій і дотракійскій.

У книгах у найманця Сандора Клігана на прізвисько «Пес» обпечена ліва половина обличчя, а в серіалі – права.

Тайвін Ланністеров, один з персонажів «Гри престолів», зайняв 9-е місце в опублікованому Forbes списку з 15 найбагатших вигаданих персонажів.

На самому початку першого епізоду «Ігри престолів», на екрані з’являється дівчинка-зомбі. Багато глядачів дорікали режисерів у тому, що вона виглядає надто ляльково. Насправді це не лялька, а справжня дівчина, якій на момент зйомок виповнилося 19 років!

В одному з епізодів в Королівської Гавані глядачеві показані відрубані голови злочинців, насаджені на піки. Якщо придивитися, то одна з них – голова Джорджа Буша-молодшого, тільки в довговолосому перуці. Жодних політичних натяків тут немає, просто під час зйомок епізоду інших бутафорських голів дістати не вдалося.

Весь внутрішній двір замку Вінтерфелл – це звичайна парковка, тільки з дуже переконливими декораціями.

Рамін Джаваді став композитором серіалу буквально в останній момент, коли продюсери вже зневірилися знайти кого-небудь на цю посаду. Через три дні після початку роботи, Джавади попросився піти, тому що у нього було багато інших проектів. Творцям серіалу ледве-ледве вдалося вмовити його написати музичні теми.

Джордж Мартін вже надав продюсерам «Гри престолів» кінцівку своєї саги «Пісня льоду і полум’я». Це зроблено на той випадок, якщо Мартін помре, не дописавши серію книг про світ Вестерос.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар