Стівен Спілберг цікаві факти

Цікаві факти

Стівен Спілберг цікаві факти

Стівен Аллан Спілберг – американський сценарист, продюсер і один з найуспішніших кінорежисерів США. Його 20 найкасовіших картин (з бюджетом понад 200 млн доларів) зібрали в прокаті 8,4 млрд доларів.

У Спілберга українське коріння. Його бабуся жила в Одесі.

Будучи дитиною, Стівен їздив на екскурсію по студії «Universal». Там він прокрався в робочу зону і моментально подружився з монтажером, який показав йому кілька професійних кінематографічних трюків.

У дитинстві у Спілберга було два папуги, “Тупица 1” і “Тупица 2”.

Свій перший фільм Стівен зняв на 8-міліметрову камеру батька в 11 років. Вітальня будинку Спілбергів була переобладнана в кінозал для друзів і сусідів. Зйомки фільму обійшлися Стівену приблизно в 50 доларів і заповзятливий малюк призначив ціну на квитки і лимонад.

У Каліфорнії Стівен двічі намагався вступити до кіношколи при Університеті Південної Каліфорнії. Двічі його відкинули з резюме – «занадто бездарний». Але Стівен не здався, а продовжував знімати короткометражки.

Стівен Спілберг є почесним членом американського суспільства за етичне ставлення до інопланетян.

Спілберг є творцем знаменитої комп’ютерної гри Medal of Honor.

У 1982 році Спілберг знімає культову кінострічку «Інопланетянин», яка стала однією з кращих фантастичних картин в історії кіно.

За «Список Шиндлера» Спілберг отримує відразу дві премії «Оскар в номінації «Кращий фільм року» і «Краща режисура».

У 2002 році, через 37 років після вступу до університету, Стівен Спілберг закінчив університет і отримав ступінь бакалавра за спеціальністю «Виробництво фільмів та електронних спецефектів».

Першою дружиною Спілберга була актриса Емі Ірвінг, розлучення з якою обійшлося маестро в рекордні 100 мільйонів доларів. Від шлюбу з першою дружиною у Стівена Спілберга є дитина. Другою дружиною режисера стала актриса Кейт Кепшоу, з якою він познайомився на зйомках фільму «Індіана Джонс і останній хрестовий похід» (1989). У 1991 році вони одружилися, зараз у подружжя четверо рідних дітей і двоє прийомних.

У 2001-му році королева Єлизавета посвятила Спілберга в лицарі «за неоціненний внесок у розвиток британської кінопромисловості».

У фільмі «Спіймай мене, якщо зможеш» (2002) використовується Aston Martin DB5. Це особистий автомобіль Спілберга.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Анонимка)

    Хорошо

    Відповіcти