Цікаві факти про радянські фільми

Цікаві факти

Цікаві факти про радянські фільми, про їх зйомки ви дізнаєтесь в цій статті.

Цікаві факти про радянські фільми

Перший кольоровий фільм  в СРСР вийшов в прокат в 1925 році. Це був легендарний фільм режисера Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін». Правда, кольоровий кадр, в якому показаний червоний прапор, піднятий на щоглі корабля бунтівними матросами, був єдиним. Цікаво, що прапор в цьому кадрі був розфарбований вручну особисто Сергієм Михайловичем. Першою ж по-справжньому кольоровою радянською картиною стала документальна хроніка про Парад Перемоги, знята в 1945 р на трофейну плівку AGFA.

Крилата фраза «Муля, не нервуй мене», яку у фільмі «Підкидьок» постійно вимовляє героїня Фаїни Раневської Ляля, дуже ускладнила життя актриси. Ці слова їй кричали перехожі на вулицях, ними її «підколювали» знайомі, а одного разу їх вимовив навіть сам Брежнєв, коли вручав Раневській орден Леніна. Авторство цієї фрази свого часу приписувалося самій Фаїні Георгіївні, Агнії Барто і Рині Зеленій, проте точно встановити автора досі так і не вдалося. Зате точно відомо авторство іншого відомого виразу: якось раз, коли підлітки остаточно дістали Фаїну Раневську «Мулей», вона видала своє легендарне: «піонери, йдіть в ж * пу!»

Мабуть, найвідомішим фільмом Олександра Сірого є його «Джентльмени удачі». Цікаво, що багато блатних слів і виразів з тюремного фольклору вставив у сценарій особисто Олександр Іванович. Справа в тому, що режисер, що володів вибуховим темпераментом, свого часу був засуджений на 8 років за побиття якогось архітектора, до якого він приревнував свою майбутню дружину. У підсумку Олександр Іванович відсидів 4 роки, за які встиг дуже близько познайомитися з табірним жаргоном. Коли Сірий вийшов, він одружився і разом зі своїм другом Георгієм Данелія зняв «Джентльменів».

Василь Іванович Чапаєв був практично невідомий простим радянським людям до виходу в 1934 році кінокартини «Чапаєв». Фільм практично відразу став культовим, а Василь Іванович, Петька і Анка стали улюбленими героями анекдотів.

«Пірати XX століття» Бориса Дурова – це перший радянський бойовик. На екрани він вийшов в 1979 році і зібрав найбільшу касу за всі роки радянського кінопрокату. Завдяки цій картині багато громадян дізналися про таке бойове мистецтво, як карате.

Виявляється, крилата фраза «Ларису Іванівну хочу!» З «Міміно» – це буквальний переклад з грузинської мови. У Грузії, на батьківщині режисера фільму Георгія Данелії, якщо просять передати слухавку який-небудь Ларисі Іванівні, так і кажуть «Лариса Іванівна мі’нда», тобто «Ларису Іванівну хочу!»

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар