Цікаві факти про Чарлі Чапліна

Цікаві факти

Цікаві факти про Чарлі Чапліна

Чарлі Чаплін — легендарний англійський та американський кіноактор і кінорежисер XX століття. Визнаний одним із найкращих коміків в історії світового кіно, тричі нагороджений премією «Оскар».

Він грав ролі, писав сценарії, продюсував власні фільми. Чаплін був одним із класиків ери німого кіно. Його кар’єра тривала понад 65 років!

Зріст у великого коміка був всього 165 см, а вага не досягла і 60 кг. Чарлі Чаплін всього на чотири дні старше Гітлера.

Чарлі Чаплін дуже швидко посивів і відносно рано. До 35 років у нього не залишилося темного волосся. До речі, волосся у актора було кучеряве і темне. Навіть коли Чаплін заробив свій перший мільйон, він все одно продовжував жити в не дуже хорошому готельному номері, а чеки, отримані в студії, зберігав у старій валізі.

Чарлі Чаплін грав на скрипці лівою рукою, так як був шульгою, а скрипкою опанував практично самостійно. Чаплін почав працювати в театрі в 14 років, а читати навчився тільки в 16. Через те, що комік симпатизував комуністам, на нього було заведено справу у федеральному бюро розслідувань (ФБР).

Актор прожив у США майже 40 років, проте, громадянства так і не отримав. Крім того, вже з 1952 року, що б прибути на територію США, Чапліну потрібно було відповісти на ряд питань комісії з розбещеності і політичних справ. До речі, Чапліну кілька разів пред’являли звинувачення в моральній розбещеності.

Чарлі Чаплін став наймолодшим актором в історії 20 століття. У 1917 році він уклав контракт зі студією на 1 мільйон доларів США.

Чарлі Чаплін одружився у віці 35 років на Грей, якій було всього 16 років. До речі, дехто помічав, що відносини роману Чапліна і Літи Грей поклали основу роману Набокова «Лоліта». Другий шлюб Чаплін взяв у віці 44 років, нареченій було 19. Останній свій шлюб комік уклав у 72 роки.

У Чарлі Чапліна було 11 дітей, при цьому він був одружений 4 рази.

Чарлі Чаплін удостоювався безліччю нагород. Одна з низ – радянська Міжнародна премія миру, вручена коміку в 1954 році.

Великий комік і актор помер у віці 88 років 25 грудня 1977. Цікавий факт: труну було викрадено з метою отримання грошових коштів, проте, поліція зуміла затримати злочинців, і Чаплін був перепохований 17 травня 1978.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Руслана

    Чому не можна скопіювати?

    Відповіcти