Цікаві кінофакти

Цікаві факти

Цікаві кінофакти

У 30-ті роки XX століття в ефірі американського радіо стали транслюватися багатосерійні мелодраматичні радіоспектаклі. Оскільки йшли вони в денний час, основними їх слухачами були домогосподарки. Такі трансляції фінансувалися компаніями, що виробляють мило, пральний порошок та інші миючі засоби. Саме тому американські гострослови прозвали подібні радіоспектаклі «мильними операми». Пізніше ця назва перекинулася і на сльозливі телесеріали.

Найкоротша рецензія на фільм належить перу Леонарда Малтіна. Вона написана на комедію «Хіба це не романтично?» І містить одне-єдине слово – «Ні!»

Голова коня зі знаменитої сцени «Хрещеного батька» справжня. Продюсер фільму дістав її на одній з фірм, що випускають корм для собак.

Докучливих фотографів називають словом «папарації». Воно зв’язано з іменем фотографа Папараццо – героя фільму Фелліні «Солодке життя». Завдяки кінокартині воно стало позивним і міцно вкоренилося в мові.

Комедія Кевіна Сміта «Догма» викликала бурю протестів з боку католицької громадськості. Найсмішніше, що в протестних акціях заради сміху брав участь і сам Сміт, який ніс плакат з написом «Догма – собаче лайно!».

Знамените джедайске побажання «Хай буде з тобою Сила» в оригіналі звучить так: “May the Force be with you”. На слух цю фразу можна сприймати і як “May the 4th be with you” – “4 травня з тобою». Через цей забавний збіг фанати «Зоряних воєн» відзначають своє «професійне» свято саме 4 травня.

Комунікатор джедая Квай-Гон Джина з фільму «Зоряні війни. Епізод I – Примарна загроза »- це злегка видозмінена жіноча бритва Gillette Sensor Excel.

У першій серії легендарного радянського серіалу «Шерлок Холмс і доктор Ватсон» сищик вгадує, що доктор Ватсон недавно приїхав зі східних колоній. В оригінальній версії фільму, як і у Конан Дойла, звучала фраза «Давно з Афганістану?». Однак цензори зажадали прибрати слово «Афганістан» зі сценарію, тому незадовго до виходу серіалу в цю країну був направлений радянський контингент.

Найгіршим фільмом 2011 року стала комедія «Такі різні близнюки». Принаймні, саме вона примудрилася отримати анти-премію «Золота малина» у всіх десяти можливих номінаціях. Такого за всю історію існування «нагороди» не вдавалося ще жодному фільму. Цікаво, що актор Адам Сендлер, який зіграв у картині близнюків Джека і Джил, отримав «приз» і як найгірший актор, і як найгірша актриса.

«Машину часу» для зйомок легендарної радянської комедії «Іван Васильович змінює професію» виготовив скульптор В’ячеслав Почечуев, за що і отримав премію від Мосфільму. Цікаво, що на довідці, яка б пояснила за що саме виписана премія, красувалася наступна фраза: «Гроші видані за винахід машини часу».

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар