Цікаві факти про фільми жахів

Цікаві факти

Цікаві факти про фільми жахів

Щорічно в США більше людей помирає від серцевих нападів під час перегляду фільмів жахів, ніж під час стрибків з парашутом.

Лідером за кількістю трупів у кадрі є фільм «Світанок мерців» 1979 року (175 мертвих тіл).

Найуспішнішим фільмом жахів з комерційної точки зору є «Щелепи» Стівена Спілберга. Касові збори картини склали понад 470 000 000 доларів.

«Відьма з Блер» – фільм жахів, знятий в жанрі псевдодокументалістики, мав бюджет в 22 000 доларів. При цьому цей фільм зібрав касу майже в 250 000 000 доларів. Для підтримки інтересу до фільму його творці наполягали на тому, що він є справжньою відеохронікою кошмарних подій. Більше того, навіть виконавці головних ролей були оголошені «зниклими безвісти, швидше за все, мертвими». Цікаво, що імена головних героїв фільму та імена акторів повністю збігаються.

«Відьму з Блер» знімали всього 8 днів. У сценарії фільму була прописана тільки основна сюжетна лінія, все інше – чиста імпровізація акторів. До речі, щоб актори виглядали виснаженими і втомленими по-справжньому, під час зйомок їх дуже бідно годували.

Бетсі Палмер, яка зіграла місіс Вурхиз в культовій картині «П’ятниця, 13-ого», погодилася на цю роль тільки через гроші: вона розбила свою машину і хотіла купити нову. Сценарій фільму їй настільки не подобався, що вона відкрито називала його «шматком лайна». Місіс Вурхиз була першим вбивцею у фільмах франшизи. Знаменитий Джейсон Вурхіз, маніяк у масці хокейного воротаря, став головним героєм тільки з другого фільму серії. Як згадував сценарист Віктор Міллер, продовження «П’ятниці» не планувалася зовсім, оскільки знімальна група не вірила в комерційний успіх картини. Зате зараз франшиза «П’ятниця, 13-ого» об’єднує в собі 12 фільмів про Джейсона.

У фільмі «П’ятниця, 13-ого.Частина 2» Вурхиза зіграв Уоррінгтон Жілетт, власник знаменитої фірми “Gillette”, що перейшла йому у спадок від батька і діда.
Актор Кейн Ходдер, який зіграв Джейсона в декількох фільмах франшизи «П’ятниця, 13-е», зробив собі татуювання “Kill!” («Убий!») На внутрішній стороні нижньої губи.

Уес Крейвен, творець образу Фредді Крюгера, дав ім’я своєму персонажеві на честь хулігана, який діставав його в школі. Сама ж ідея «Жаху на вулиці В’язів» прийшла Крейвену в голову, коли він почув про декілька дивних смертей в маленькому американському містечку. Всі загиблі перед смертю розповідали, що їх в кошмарах переслідував загадковий «містер К.».

Румунський актор Бела Лугоши, легендарний виконавець ролі Дракули епохи чорно-білого кіно, заповідав поховати його в костюмі знаменитого вампіра, що і було виконано.

Маніяк Чарльз Лі Рей із серії фільмів «Дитяча гра», дух якого вселився в ляльку Чакі і зробив її безжальною вбивцею, отримав своє ім’я на честь трьох реальних лиходіїв: Чарльза Менсона (вбивці акторки Шарон Тейт, подружжя режисера Романа Поланскі), Лі Харві Освальда (вбивці американського президента Кеннеді) і Джеймса Ірла Рея (вбивці Мартіна Лютера Кінга).

Робоча назва фільму жахів «Техаська різанина бензопилою» було досить дивною – “Head Cheese” – «голівка сиру».

На зйомках «Техаської різанини бензопилою» 1974 задіяний справжній людський скелет, який привезли з Індії. Він обійшовся творцям фільму дешевше, ніж пластиковий муляж.

Зйомки першої частини культової «Пили» тривали всього 18 днів.

Балахон вбивці з фільму «Крик» у першій версії був білим, але комісії по цензурі він не сподобався, так як був схожий на балахони «Ку-клукс-клану». У підсумку творцям фільму довелося переодягнути свого персонажа в чорне. До речі, на створення знаменитої маски реквізиторів надихнула картина «Крик» норвезького художника Едварда Мунка.

Кота Черча у фільмі «Кладовище домашніх тварин» зіграли 7 різних котів, кожен з яких був навчений якомусь одному трюку.

Сюжет фільму «Пункт призначення» заснований на сценарії, який письменник Джефрі Реддік створив для однієї з серій «Секретних матеріалів».

Маска маніяка Майкла Маєрсома з легендарного фільму «Хеллоуїн» – це насправді обличчя актора Вільяма Шетнера. Бюджет у фільму був настільки малий, що реквізиторами довелося купити найдешевшу маску – маску капітана Кірка з “Star Trek”. Щоб зробити її більш страшною, реквізитор пофарбував її в білий колір і розширив прорізи для очей.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар