Цікаві факти про назви фільмів

Цікаві факти

Цікаві факти про назви фільмів

«Блакитний урожай», «Зоряний звір», «Зміна сезонів» … Навряд чи комусь знайомі ці назви, а тим часом ці фільми добре відомі любителям кіно. Більше того, їх бачив майже кожен! Не вірите? А даремно! Справа в тому, що багато режисерів, щоб уникнути надокучливої уваги настирливої ​​публіки, часто дають фільмам робочі назви, які абсолютно нічого не говорять стороннім.

Яскравим прикладом є фільм «Блакитний урожай», більш відомий як «Зоряні війни. Епізод VI: Повернення джедая ». У 1982 році популярність саги «Зоряні війни» була настільки велика, що рятуючись від набридливих фанатів, кінокомпанія “Lucasfilm” змушена була використовувати назву “Blue Harvest”. При цьому кіношники заявили, що «Блакитний урожай» – це новий трилер. Був придуманий навіть фейковий рекламний слоган: «Жах за гранню уяви», а знімальна група була вбрана у футболки з написом “Blue Harvest”. Під фальшивим назвою фільм проходив у всіх офіційних документах, і лише в самому кінці зйомок картина отримала «рідну» назва: «Помста джедая». Однак в останній момент Джордж Лукас зрозумів, що жага помсти не надто підходяще почуття для адепта Світлої сторони Сили, тому фільм увійшов в історію кінематографа як «Повернення джедая».

Працювати в атмосфері суворої секретності доводилося і Пітеру Джексону. Щоб не викликати нездорового ажіотажу серед толкіністів, перша частина «Володаря перстнів» носила робочу назву “Changing seasons” – «Зміна сезонів». Цікаво, що саме такий напис красувався на всіх копіях «Братства перстнів», що розійшлися по світовим кінотеатрам.

Точно так само рятувалася від любителів коміксів про супергероїв кінокомпанія “Marvel Studios”. Щоб не розбурхувати фанатів, фільм “The Avengers” («Месники») спочатку називався «Групові обійми». Таку дивну назву придумав актор Том Хіддлстон, який зіграв у фільмі роль Локі, який заявив в одному зі своїх інтерв’ю, що «знімальний майданчик був схожий на групові обійми».

А ось Крістоферу Нолану не вдалося сховати «Темного лицаря» під назвою «Перший поцілунок Рорі». Фанати дуже швидко зметикували, для масовки якого фільму насправді запрошували поліцейських і волинщиків. Та й те, що у фальшивому «Першому поцілунку Рорі» повинен був зніматися Крістіан Бейл, виконавець ролі Бетмена, маскуванню ніяк не сприяло.

Приховувати зйомки від фанатів довелося і Джею Абрамсу, режисерові “Star Trek Into Darkness” («Стар Трек: Відплата»). Star Trek по всіх документах проходив під назвою «Корпоративна штаб-квартира», проте навіть це не допомогло – журналісти про фільм все-таки дізналися заздалегідь.

Але далеко не завжди назву змінюють з міркувань таємності. Відомий Sci-Fi трилер режисера Рідлі Скотта повинен був називатися «Зоряний звір». Але сценаристам ця назва категорично не подобалося. В черговий раз гортаючи сценарій, вони звернули увагу, що найчастіше в ньому зустрічається слово «чужий». От саме воно і стало назвою фільму.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар