Цікаві факти про премію Оскар

Цікаві факти

Цікаві факти про премію Оскар

Напевно ви коли-небудь замислювалися, чому ж все-таки «Оскар», а не «Джон» або скажемо «Сміт». Історія походження назви нагороди кілька розходитися. За першою версією, бібліотекар на ім’я Херрік Маргари помітила, що статуетка дуже сильно нагадує її дядечка і, як ви напевно здогадалися, згадала його ім’я – Оскар. Однак, інші історики повністю впевнені, що статуетку так назвала одна з найвпливовіших актрис США Девіс Бетті.

Цікавий факт: вперше, слово «Оскар», згадали лише на шостій щорічній церемонії вручення Академічної премії за заслуги. До цього моменту, нагороду називали абсолютно по різному, але з одним сенсом (наприклад, «нагорода із золота», «статуя за заслуги», а іноді, «людина із заліза».

Довжина статуетки складає рівно 34 см, а вага приблизно 3 кг. Примітно, що ніхто не знає точну вагу. Напевно, нікому навіть не спадало на думку її зважувати. Крім того, для виготовлення кожної статуї використовується цілий ряд дорогих металів, таких як нікель, мідь, срібло. В останню чергу на статую наноситися найдорожче золото 24 карат. Цікаво, що під час другої світової війни, також проходили вручення даної нагороди, однак, робили її з гіпсу. Метал був у великому дефіциті, можна сказати на вагу золота.

Червоний килим, по якому проходять знаменитості на шляху до нагороди має певну довжину і ширину не просто так. На нього вміщуються 300 співробітників телевізійних компаній і 100 фотографів. Представники телекомпаній включають в себе і операторів, і звукооператорів, а також інших фахівців, так що 300 – загальна кількість.

Премії «Оскар» вже майже 100 років. Примітно, що за цей період часу вручення нагороди було скасовано всього три рази. Перший раз це відбулося в 38му році минулого століття через сильної повені в Лос-Анжелесі. Другий раз це сталося коли був убитий Мартін Лютер Кінг в 1968 році. Останній раз вручення нагороди скасували через замах на президента США в 1981 році.

Найбільшу кількість нагород «Оскар» завоював Уолт Дісней. Його номінували на «Оскар» 64 рази, з яких, він виграв 26! Примітно, що Діснея звільнили з газети через те, що у нього нібито було недостатньо ідей. Очевидно, керівники видання потім кусали лікті, однак, Діснея було вже не дістати.

Найбільшу кількість Оскарів за весь час отримали всього 3 фільми. Це «Титанік» 1997 року, «Бен Гур» 1959 і, звичайно, «Володар перснів: повернення короля» 2003 року. Примітно, що вперше в історії нагороди Академії, фільм «Володар перстнів» отримав всі Оскари на які був номінований!

Пелтроу Гвінет, є «рекордсменкою» за кількістю подяк. Простим словом «спасибі» стоячи за трибуною, актриса подякувала аж 23 людям. Втім, її можна зрозуміти, адже нагорода дійсно цінна і отримати її складно.

Please follow and like us:
Оцініть статтю
Додати коментар